Skocz do zawartości

Zdjęcie

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360

344 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 08:48

Racja,jestem w bledzie.Dzieki za info.Ja juz posiadam rozdzielacz z trzema sekcjami,lecz wyjscia mam podpiete pod tura.Czyli pozostaje kupic rozdzielacz z czterema sekcjami...A teraz jeszcze jedno pytanie:Jak podnosze tura to raz mi szybciej podnosi,a raz bardzo wolno :unsure: Czym to moze byc spowodowane?Czyzby rozdzielacz w ciagniku sie rozlatywal czy inny jeszcze powod tego wolnego podnoszenia moze byc?Zaznaczam ze tylni podnosnik dobrze podnosi.Pozdrawiam.

możesz mieć luz na wodziku który popycha w rozdzielaczu tłoczek sterujący przepływem oleju lub zacina ci sie zawór bezpieczeństwa od rozdzielacza i czasami puszcza na przelew

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Dzisiaj, 20:46
  •  

#142 Share Cais

Cais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 22:59

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Witam. podkręciłem nowy zawór bezpieczeństwa w c360, dałem jak dobrze pamiętam dwie podkładki i podnośnik chodził miodzio, głównie przy wycinaku do kiszonki chodził, ale zauważyłem że to juz nie to co kiedyś i załatwiłem sobie zegar do sprawdzenia i pokazało mi 25Mpa :o czy było by tyle czy coś z zegarem nie tak i czy jest bezpieczne takie ciśnienie ?

#143 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 11:22

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 na 250 atm. by pompa nie wytrzymała oringi które uszczelniaja dekielek by rozsadziło(przecięło by je)
jak rozbierałes kiedyś pompe od c 360 to w dekielku masz dwa oringi i przeważnie je rozcina jak jest coś nie tak

Edytowany przez MAT912, 31 marzec 2012 - 11:56.
Cytowanie poprzedniego posta

#144 Share Cais

Cais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:37

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 No właśnie, czyli coś zegar głupieje chyba. tam więcej ma niz 16Mpa no ale nie 25 :D oringi by przy obiążeniu poszły, ale nigdy nic cięższego nie podnoszę jak wycinak z kosktą, on tez swoje waży..

#145 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 08:19

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 hylmet podaje że niby 160 atm cisnienia ma a 200 atm przez parę sekund tylko
ale zegar coś musi byc przestawiony hehe

#146 Share tomekwilku

tomekwilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,maisterkowanie

Napisany 20 maj 2012 - 12:48

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 witam wczoraj zamontowałem pompę od zetora o wydajności 33.5 dm3/min w swojej 60-tce i mogę śmiało ją polecić udzwig jest potężny bo próbowałem go pod agregatem uprawowym jego waga to 1300 kg i przy 600 obr/min podnosi bez problemu tylko przód za lekki i go podnosi aha i zawór też podkręcony pod sprężynkę podłożyłem nakrętkę m6

Edytowany przez tomekwilku, 20 maj 2012 - 12:51.

#147 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 20 maj 2012 - 14:06

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Wydatek pompy nie ma wpływu na udzwig tylko prędkość działania hydrauliki. Siła twojego podnośnika to zwiększone ciśnienie na zaworze.
KPK Kumurun Team

#148 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3452 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 maj 2012 - 15:43

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 kolega seweryn ma rację normalna pompa najlepiej z hydrotoru i nie ma co kombinować

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#149 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 maj 2012 - 16:01

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 @tomekwilku jak napisałeś zwiększyłeś udźwig ale czy wytrzyma to plecak

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#150 Share Krejzol3000

Krejzol3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 maj 2012 - 16:18

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Zobaczymy tylko jak długo Ci tak będzie podnosić, tym bardziej, że podnosisz na wolnych obrotach. Ja też założyłem tą pompę o której mówisz(bo mowa o tej produkowanej przez Zetora dla c360?), na początku bez problemu podnosiła dość szybko, bez gazowania BigBag 500kg na wyższym ustawieniu TURa. Zawór oryginalny 12,5MPa. Niestety po jakimś miesiącu, wyrzuceniu kilkunastu przyczep obornika i przełożeniu około 30BB pompa jest wyraźnie słabsza, ma problem z podniesieniem BB na wyższym ustawieniu. Nie miałem okazji żeby sprawdzić ciśnienie w układzie w obecnej chwili. Nie wiem czy już reklamować czy jeszcze nią popracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:22

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 jak zostawiłes zawór ten sam ustawiony na 12,5 mpa to poprostu mógł Ci się skończyć zawór bo pompa daje większe ciśnienie i otwierając się przy duzym cisnieniu zuzyła się iglica i ciśnienie ucieka z układu

Edytowany przez milanreal1, 20 maj 2012 - 21:32.
cytowanie poprzedniego posta

#152 Share Krejzol3000

Krejzol3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:28

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Dzięki za odpowiedź, jak znajdę chwilę czasu to podłączę pod prasę rolującą i sprawdzę na manometrze przy zamykaniu komory. Jeżeli dobrze rozumiem taki pomiar jest miarodajny?

P.S. ta pompa Zetora robiona dla c360 nie ma wyższego ciśnienia nominalnego, nie pamiętam już dokładnie ile ale bardzo podobnie do oryginalnej z c360.

#153 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 20 maj 2012 - 20:00

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 A ty myślisz że jak iglice dociśniesz mocniej i puścisz jeszcze więcej oleju przez nią to dłużej pochodzi? To jest po to żeby chronić inne droższe elementy hydrauliki. To że się wyrobi normalna rzecz. Ja już wolę ten zawór za może 30 zeta wymienić jak pompę czy rozdzielacz o wiele droższy.
KPK Kumurun Team

#154 Share tomekwilku

tomekwilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,maisterkowanie

Napisany 20 maj 2012 - 20:11

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 ale pompa chyba coś ma do tego że więcej podnosi bo na starej to nawet pługi 3 podnieść to trzeba było mu dosyć przygazować a teraz ładnie i szybko to chodzi . plecak jest po regeneracji to chyba pochodzi trochę myśle że tam nic się nie bedzie działo bo tego zaworu na tłoku nie ruszałem tylko ten przy pompie . a jak nie daj bóg coś padnie to napisze

#155 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 20 maj 2012 - 21:05

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Podniosłeś ciśnienie a tym udźwig podnośnika. Pompa o większym wydatku jedyny wpływ jaki ma na udźwig to tyle że w starym ciągniuku wydajnością nadgania ubytki oleju na nieszczelnościach i to wszystko. Ale to i tak chwilowe i uzależnione od temperatury, gęstości oleju. Poza tym reszta sukcesu to zregenerowany plecak i przedewszystkim nowa pompa. Miałem 4011 i standardową pompę. Do podnośnika zapinałem łańcuch, owijałem wokół korzenia i przecinałem. Przy obrotach silnika około 800 na min. też podnosiło przód ciągnika.

Edytowany przez seweryn20, 20 maj 2012 - 21:08.

KPK Kumurun Team

#156 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3452 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 maj 2012 - 21:10

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 pompa też po jakimś czasie się zużywa i nie ma siły trzeba wymienić

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#157 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 maj 2012 - 16:37

A ty myślisz że jak iglice dociśniesz mocniej i puścisz jeszcze więcej oleju przez nią to dłużej pochodzi? To jest po to żeby chronić inne droższe elementy hydrauliki. To że się wyrobi normalna rzecz. Ja już wolę ten zawór za może 30 zeta wymienić jak pompę czy rozdzielacz o wiele droższy.

to sobie pomyśl logicznie że jak dasz silniejszą pompe to zawór musisz zmienić bo po krótkim czasie zawór padnie bo ma mniejsze cisnienie ustawione
a jak boisz się o dalsze zespoły to po cholere zmieniasz na silniejszą pompę zostań przy starej

#158 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:47

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Matko człowieku co za bzdury piszesz. Nie założyłeś silniejszej pompy tylko wydajniejszą, a to róznica. Zawór nie ma tu nic do rzeczy. Nie rozumiesz hydrauliki to nie wypowiadaj się błędnie na ten temat.

A jeśli chodzi o ścisłość to zwiększając wydajność hydrauliki i zawór powinien być taki by przeszła przez niego większa ilość oleju. Ty zwiększając ciśnienie otwarcia nie zmieniłeś jego przepustowości. W dupe dostanie jeszcze bardziej bo będzie go żeźbiło więcej oleju przy większym ciśnieniu. Fizyka nie przoskoczysz. Druga sprawa twoja pompa ma ledwo parę litrów na minutę więcej i to przez nie długi okres rzrąc syf z dna skrzyni w 60-ce.
KPK Kumurun Team

#159 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:47

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 a z kąd wiesz jaką gościu założył
sam założyłem zetorowską pompę do 60-tki bo ma większe ciśnienie a zawór do silniejszej pompy ma dużo do rzeczy
bo jak nie wiesz że jak pompa ma wieksze ciśnienie robocze i przy wymianie takiej pompy trzeba zmienić zawór
to znasz się jak świnia na pogodzie twoje słowa "W dupe dostanie jeszcze bardziej bo będzie go żeźbiło więcej oleju przy większym ciśnieniu" mówisz tu o ciśnieniu a przed chwilą pisałes że zawór nie ma nic do rzeczy nie wiesz nawet co sam piszesz
a jak ty syf do skrzyni wlewasz i nie masz filtra to już nie moja sprawa że ci syf ciągnie lej dalej przepalanke hahaha

Edytowany przez milanreal1, 22 maj 2012 - 18:25.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Krejzol3000

Krejzol3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:57

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Dyskusja tu jest trochę bez ładu w zasadzie to nie wiem czy rozmawiacie o moim przypadku czy o @tomekwilku a może jeszcze o kimś innym.

Jeżeli chodzi o mnie to olej mam czysty, przy wymianie pompy czyściłem filterek siatkowy przy pompie ale tak naprawdę to nie był prawie w ogóle zanieczyszczony.

Pisałem już, że nie mam standardowej pompy od Zetora np 7211 o większym ciśnieniu tylko pompę produkowaną przez Zetor specjalnie dla c360 o ciśnieniu takim jak oryginał c360 tylko o zwiększonym wydatku przepływu do 33,5l/min.

Co prawda zawór zostawiłem oryginalny od c360 ale nie spotkałem się przy zaworach bezpieczeństwa z takim parametrem jak maksymalny przepływ, znaczenie miało raczej ciśnienie przy jakim zaworek przepuszczał olej.

Jeżeli się mylę proszę o konkretne odpowiedzi a nie nic nie wnoszące kłótnie.