Skocz do zawartości

Zdjęcie

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360

344 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:01

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 to ten zawór musiałeś nieźle podkręcic jak pękła
a pompy hylmetowskie aluminiowe co dają do 200 bar cisnienia mają większa wydajnośc
może nie masz dopasowanego odpowiednio do tej pompy przepływu i nie ma gdzie pocisnąc i pęka

Edytowany przez milanreal1, 03 marzec 2012 - 22:59.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Dzisiaj, 11:18
  •  

#122 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 16:40

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 No troche przesadzilem z tym podkreceniem.Pompa to mi pekla jak opuszczalem tura :unsure: i sadze ze wiem dlaczego pekla.Pekla dlatego ze nie mialem poprowadzonego dodatkowego weza na powrot oleju przy pierwszej seksji w rozdzielaczu trzy sekcyjnym.A jesli chodzi o ta pompe aluminiowa,to ona wytrzyma 200bar???bo cos nie chce mi sie uwierzyc w to.Pozdrawiam.

#123 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:44

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 ja mam pompe aluminiową zamontowana na wale ciągnika i wytrzymuje 200 bar nie wiem jak owa pompa z hylmetu czy wytrzyma

Edytowany przez milanreal1, 06 marzec 2012 - 10:45.

#124 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 marzec 2012 - 20:30

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Mi prawie nowy zawór przy pompie pękł, co mnie bardzo zdziwiło :o żeby od razu po założeniu to rozumie ale po paru miesiącach.

#125 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 22:10

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Jak prawie pekl?a pompa cala?

ja mam pompe aluminiową zamontowana na wale ciągnika i wytrzymuje 200 bar nie wiem jak owa pompa z hylmetu czy wytrzyma

Ja takze zalozylem pompe od cyklopa na wal,ale jest jedno ale :DOlej mi sie pieni i juz niechce mi sie szukac przyczyny tego pienienia B)wiec postanowilem sobie ze kupie silowniki dwustronnego dzialania co poprawia udzwig tura i wzwiazku z tym chcialbym kupic dobra pompe,aby w miare szybko reagowala na moje ruchy :rolleyes: tylko niewiem jaka wybrac :huh:

Edytowany przez milanreal1, 06 marzec 2012 - 22:45.

#126 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2012 - 18:42

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 @zbyszkoWlkp przecież napisałem prawie nowy a nie prawie pękł. Prawie nowy bo był założony na wiosnę a pękł latem, pompa jak narazie cała i niech tak zostanie :)

#127 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:01

Jak prawie pekl?a pompa cala?

Ja takze zalozylem pompe od cyklopa na wal,ale jest jedno ale :DOlej mi sie pieni i juz niechce mi sie szukac przyczyny tego pienienia B)wiec postanowilem sobie ze kupie silowniki dwustronnego dzialania co poprawia udzwig tura i wzwiazku z tym chcialbym kupic dobra pompe,aby w miare szybko reagowala na moje ruchy :rolleyes: tylko niewiem jaka wybrac :huh:

tyle że pompa od cyklopa nie da 200 bar cisnienia

a może używasz złego oleju że sie pieni lub pompa łapie lewe powietrze

#128 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 21:47

@zbyszkoWlkp przecież napisałem prawie nowy a nie prawie pękł. Prawie nowy bo był założony na wiosnę a pękł latem, pompa jak narazie cała i niech tak zostanie :)

No faktycznie tak napisales jak mowisz.Wybacz pomylke.Tak pompa niech sluzy jak najdluzej bo to nie kosztuje pare zloty.Pozdrawiam.

tyle że pompa od cyklopa nie da 200 bar cisnienia

a może używasz złego oleju że sie pieni lub pompa łapie lewe powietrze

Czyli od wozka widlowego zamontowales pompe?Slyszalem ze one sa bardzo wydajne.Zaworem przeciazeniowym sie regoluje cisnienie takze Od cyklopa sadze ze tez wytworzy te magiczne 200bar tylko ze predzej sie rozleci.Olej jest hydrauliczny,czyli prawie wszyscy na nim smigaja i jest ok.Lewego powietrza raczej napewno nie lapie.Jedno nie daje mi jeszcze spokoju mianowicie:Zamontowalem zbiornik na olej 15litrowy i powrot oleju dalem od gory do zbiornika,moze trzeba by dac powrot od dolu aby nie mieszal sie z powietrzem wpadajac do tego zbiornika?Dzwonilem do Tucholi i napotkalem Fajnego ,czyli bardzo rozmownego Pana,ktory powiedzial mi ze:Kiedys jego Pan Profesor mowil,jak olej wpada do zbiornika to wpadajacy olej miesza sie np.z dwoma czasteczkami powietrza,nastepnie te dwie czasteczki powietrza mieszaja sie z nastepnymi dwiema czasteczkami powietrza i tak w kolko.Moze dlatego olej sie pienic?.Dobra koniec pisania bo troche przesadzilem.pozdrawiam.

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2012 - 21:53

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Pompa od cyklopa jest w stanie wytworzyć ponad 300 atm, dalej skończyła mi się skala na manometrze.

#130 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 22:16

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 I nie pekla.Mowilem ze powinna wytworzyc hihi

Edytowany przez milanreal1, 06 marzec 2012 - 22:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2012 - 22:32

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Prędzej chyba bym wałek wom ukręcił ;). Przy pracy długotrwałej trzeba jednak trzymać się zaleceń producenta. Ciśnienie znamionowe i przeciążalność powinna być określona przez producenta.

#132 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:28

No faktycznie tak napisales jak mowisz.Wybacz pomylke.Tak pompa niech sluzy jak najdluzej bo to nie kosztuje pare zloty.Pozdrawiam.

Czyli od wozka widlowego zamontowales pompe?Slyszalem ze one sa bardzo wydajne.Zaworem przeciazeniowym sie regoluje cisnienie takze Od cyklopa sadze ze tez wytworzy te magiczne 200bar tylko ze predzej sie rozleci.Olej jest hydrauliczny,czyli prawie wszyscy na nim smigaja i jest ok.Lewego powietrza raczej napewno nie lapie.Jedno nie daje mi jeszcze spokoju mianowicie:Zamontowalem zbiornik na olej 15litrowy i powrot oleju dalem od gory do zbiornika,moze trzeba by dac powrot od dolu aby nie mieszal sie z powietrzem wpadajac do tego zbiornika?Dzwonilem do Tucholi i napotkalem Fajnego ,czyli bardzo rozmownego Pana,ktory powiedzial mi ze:Kiedys jego Pan Profesor mowil,jak olej wpada do zbiornika to wpadajacy olej miesza sie np.z dwoma czasteczkami powietrza,nastepnie te dwie czasteczki powietrza mieszaja sie z nastepnymi dwiema czasteczkami powietrza i tak w kolko.Moze dlatego olej sie pienic?.Dobra koniec pisania bo troche przesadzilem.pozdrawiam.

tak zamontowałem pompę od wózka widłowego na wale wykorbionym w c 360 zrobiłem przystawkę na koło pasowe
i przegubem cardana połączyłem pompe z wałem pompa daje duże cisnienie i ma dobra wydajnośc ja mam ją ustawioną na 200 bar chodzi na niej ładowacz i wspomaganie
a powrót zrób z grubszego przewodu niż zasilanie aby olej miał swobodny przepływ i przewód powrotny oleju wpuśc w sam olej wtedy nie będzie ci mieszać tak tego oleju z powietrzem i nie powinien się pienic i zapowietrzać
moge Ci przesłac parę fotek jak ja mam to wszystko podłączone
pozdrawiam :)

Pompa od cyklopa jest w stanie wytworzyć ponad 300 atm, dalej skończyła mi się skala na manometrze.

300 atm ciśnienia da jak ciągnik bedzie chodził na 2200 obr cały czas i przez 3 sekundy będzie dawac takie cisnienie potem sie rozleci

#133 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2012 - 20:41

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 300 atm dała praktycznie na półsprzęgle. Olej to nie powietrze, nie ma gdzie uciec i ciśnienie rośnie aż coś wystrzeli.

#134 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 22:16

tak zamontowałem pompę od wózka widłowego na wale wykorbionym w c 360 zrobiłem przystawkę na koło pasowe
i przegubem cardana połączyłem pompe z wałem pompa daje duże cisnienie i ma dobra wydajnośc ja mam ją ustawioną na 200 bar chodzi na niej ładowacz i wspomaganie
a powrót zrób z grubszego przewodu niż zasilanie aby olej miał swobodny przepływ i przewód powrotny oleju wpuśc w sam olej wtedy nie będzie ci mieszać tak tego oleju z powietrzem i nie powinien się pienic i zapowietrzać
moge Ci przesłac parę fotek jak ja mam to wszystko podłączone
pozdrawiam :)

300 atm ciśnienia da jak ciągnik bedzie chodził na 2200 obr cały czas i przez 3 sekundy będzie dawac takie cisnienie potem sie rozleci

Witam,chetnie widziane male fotki podlaczenia.W szczegolnosci by mi chodzilo o to jak olej wchodzi do zbiornika i jakiej srednicy jest waz od zbiornika do pompy,czyli ssawny.Do podzialu strumienia oleju z pompy zamontowales pewnie reduktor przeplywu cisnienia?Czy zawor priorytetowy od bizona?Rowniez Pozdrawiam ;)

#135 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:13

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 akurat maska ściągnięta to jutro zdjęcia porobię i opis do zdjęć co i jak zamontowane :)

300 atm dała praktycznie na półsprzęgle. Olej to nie powietrze, nie ma gdzie uciec i ciśnienie rośnie aż coś wystrzeli.

przy twoim rozumowaniu każda pompa musiała by dać 300 atm
a tak nie jest olej przy cisnieniu 120 atm znajdzie sobie malutkie nieszczelności i miesza sie w pompie
a wszystko zależy od kół zębatych w pompie i od uszczelnienia żeby pompa mogła dac duże cisnienie
a od cyklopa pompe by rozerwało przy 300 jak by na takim cisnieniu pochodziła 5 sekund
a nie p[isz że na półsprzegle bo pompa która daje 200 atm cisnienia a nawet 160 atm potrafi porządnie przydusic silnik w c 360 a na pólsprzegle byś szybciej spalił tarczę niż pokręcił pompe aby dała 300 atm

Edytowany przez milanreal1, 08 marzec 2012 - 22:24.

#136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 marzec 2012 - 19:19

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Manometr podpięty był bezpośrednio na wyjściu pompy(nowej). Wystarczyło kilka obrotów womu żeby ciśnienie skoczyło, potem pompa stawiała już bardzo duży opór.To był tylko pomiar, żeby zdiagnozować, czy pompa już padła i daje poniżej 110 atm, nikt rozsądny nie pracowałby tak przez dłuższy czas, bo wiadomo jak to się skończy.

#137 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:20

akurat maska ściągnięta to jutro zdjęcia porobię i opis do zdjęć co i jak zamontowane :)

przy twoim rozumowaniu każda pompa musiała by dać 300 atm
a tak nie jest olej przy cisnieniu 120 atm znajdzie sobie malutkie nieszczelności i miesza sie w pompie
a wszystko zależy od kół zębatych w pompie i od uszczelnienia żeby pompa mogła dac duże cisnienie
a od cyklopa pompe by rozerwało przy 300 jak by na takim cisnieniu pochodziła 5 sekund
a nie p[isz że na półsprzegle bo pompa która daje 200 atm cisnienia a nawet 160 atm potrafi porządnie przydusic silnik w c 360 a na pólsprzegle byś szybciej spalił tarczę niż pokręcił pompe aby dała 300 atm

Nie pali sie z tymi fotkami,takze na spokojnie.Zrobisz kiedy Bedziesz mial czas.Pozdrawiam.

#138 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:27

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Mam pytanie:Jesli kupie zawor trojdrozny to bede posiadal w ten sposob wiecej wyjsc hydraulicznych?

#139 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:26

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 zawór trójdrożny służy do rozdzielenia strumienia oleju na dwa lub więcej wyjść
rozdziela strumień przeważnie na rozdzielacz oleju,orbitrol, itp

a jak chcesz miec więcej wyjśc to zastosuj drugi rozdzielacz podłącz jednym gniazdem na zasilanie a drugim na powrót oleju
bo jak bys podłączył zawór trójdrożny to po właczeniu hydrauliki cały czas byś miał cisnienie na każdym wyjściu i mogłoby ci coś uszkodzic a i tak musiał bys zastosowac po zaworze rozdzielacz a inne wyjścia musaiłbys puścic na powrót jak bys nie używał bo olej cały czas by przez nie płynął

Edytowany przez milanreal1, 16 marzec 2012 - 12:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:59

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360 Racja,jestem w bledzie.Dzieki za info.Ja juz posiadam rozdzielacz z trzema sekcjami,lecz wyjscia mam podpiete pod tura.Czyli pozostaje kupic rozdzielacz z czterema sekcjami...A teraz jeszcze jedno pytanie:Jak podnosze tura to raz mi szybciej podnosi,a raz bardzo wolno :unsure: Czym to moze byc spowodowane?Czyzby rozdzielacz w ciagniku sie rozlatywal czy inny jeszcze powod tego wolnego podnoszenia moze byc?Zaznaczam ze tylni podnosnik dobrze podnosi.Pozdrawiam.