Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
317 odpowiedzi na ten temat

#61 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 710 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 09:36

To są oryginalne pompy ZETORA - produkcja czeska czy polska - to już nie do końca ważne bo jakościowo te same.

A że tańsze od Hylmeta - to już polityka cenowa producentów ;)

ja mam tą zetorowską i jest naprawdę bajka
  • 0
W rolnictwie siła!!! :)

#62 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 09:38

Moja padła po pół roku i nie wiem czy to wina ciągnika czy pompy ;) Może wiecie jak pewnie sprawdzić czy pompa jest dobra ?? bo bym nie chciał dobrej pompy wyrzucać :)
  • 0
Sprzedam zaczep hitch do ciężkiej serii Ursusa/Zetora kompletny

#63 Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • 1600428
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 25 czerwiec 2010 - 19:41

Wczoraj kupiłem pompę hydrauliczną do c-360 z allegro tą za 195 zł z przesyłką wyszło mi 224 zł w ciągu 20 godzin od zakupu miałem paczkę pod domem. Nie czekając długo postanowiłem wziąć się za robotę postawiłem c-360 na kanał i zabrałem się za wymianę pompy. Po wymianie ciągnik podnosi bele po claasie rollant 250RC około 600kg na łapach z Metal-fach 270kg aż miło na wolnych obrotach, aż niedowierzałem.
Fakt faktem ale podkręciłem też zawór bezpieczeństwa o jakieś 0,5cm ( dałem pod sprężynę nakrętkę M8)

Polecam więc każdemu też myślałem że to chwyt reklamowy te 35l ale jednak nie; pompa marki rhino.
  • 0
:)

#64 janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • 10597367

Napisany 27 czerwiec 2010 - 10:30

A wiec jest to zamiennik orginału jesli dobrze rozumiem.
Czyli pompa warta wydania pieniążków?
czy radzicie coś innego :)

a tak
tu ceny popmp u mnie w agromie

zetro orginał 480zł
zamiennik 310zł

orginał c360 wzmocniona 350zł
zwykła 250zł

drogo drogo wiec chyba bede musial cos zamowic z allegro
  • 0

#65 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 710 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 16:26

Nie zamawiaj na allegro tylko ze sklepu farmexpert - maja na 100% taniej

A ta zetora to nie jest zamiennik tylko oryginał - produkowany przez zetora - i to już nie jest istotne czy w Polsce robiony czy w checzach - bo zetor się pod tym podpisuje i jakościowo jest to samo - biorą za to sprzedając pod swym logiem pełna odpowiedzialność
  • 0

#66 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 29 czerwiec 2010 - 15:44

Czyli z tego co sugeruje Ursusc385 wychodzi na to że jeśli nie mam zamiaru podkręcać zaworu bezpieczeństwa, to nie ma sensu kupować pompy o wydatku 35 czy tam 33,5 l/min, bo to nic nie poprawi i lepiej nie robić kosztów tylko zostac przy standardowej 21 l/min lub 25 l/min.Nie chce mi sie w to wierzyć.
  • 0

#67 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:22

Poprawi się tylko szybkość podnoszenia nic wiecej
  • 0

#68 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8014 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:44

No szybciej będzie podnosić i to zdecydowanie. 60 ma 1200kg udźwigu wiec nawet bez podkręcania zaworu to jakaś katastrofa nie jest. Ale jak podkręcisz to udźwig wzrośnie.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#69 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:26

Bardziej chodzi mi o tura niż o podnośnik. Tak czy siak zawór trzeba podkręcić.....Tylko jak mocno żeby było optymalnie bez ryzyka a z efektem większego udźwigu(czy wogóle da się tak.....)
  • 0

#70 t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 23:13

Historia pomp C360 i Zetor jest dość zawiła. Obecnie na rynku jest wielu producentów. Kiedyś pompy do C360 produkował PZL HYDRAL, zazwyczaj pompy te wyjmujecie ze swoich sześćdziesiątek i wymieniacie na to na co wymieniacie, bo się skończyły- skończyły się po długich latach pracy, jak opowiadał mi tato czasem do remontu w Hydralu przychodziły 20 letnie i starsze pompy. Gdy PZL jeszcze produkował pompy z produkcją ruszyła Tuchola, początkowo używając części kupionych w PZL, a potem sami już sobie robili. W Hydralu dziwiono się, że Tuchola robiła takie same pompy i robiła to taniej, by dowiedzieć się gdzie tkwi tajemnica PZL zakupił nową pompę Tucholi, a następnie została ona zdemontowana- okazało się, że koła zębate wykonane są na odwal się, zęby nie były nawet dobrze ogradowane, a pompa była złożona aby działała- luzy nie zgadzał się z dokumentacją techniczną, ale pompa działała.
Teraz z doświadczenia- trochę się tego rozebrało- standardowa pompa C360 powinna mieć oznaczenie 46.546.310B lub bez B- jaka jest różnica nie wiem, pompa tzw wzmocniona, z większym otworem ssawnym ( jak w niektórych Zetorach) powinna mieć oznaczenie 46.546.311B- poza większym otworem ssawnym miała ścięty korpus przy jednym z otworów śruby mocującej aby zmieściła się grubsza rurka. W jaki sposób różne krajowe pompy mają różne wydajności nie wiem, bo nie spotkałem się z różnymi kołami zębatymi. Co łączy pompy krajowe niezależnie od tego jaką mają nabitą tabliczkę to dekiel przykręcany na 8 śrub M8 najczęściej na klucz 13- może raz były to imbusy, krajowe pompy mają widoczne numery na odlewie od strony wałka napędowego.
Pompy Zetora- nie mówię tu o " oryginalnych pompach Zetor Polska w pudełku Zetor", ale mowa o pompach po raz pierwszy czy drugi zdemontowanych z ciągnika, o pompach zamontowanych w fabryce- od strony wałka napędowego zazwyczaj czoło jest "gładkie", a dekiel z drugiej strony przykręcany jest na 6 śrub M8 na imbus 6, sam dekiel dodatkowo ustalany jest dwoma kołkami. Spotykane są dwie średnice otworu ssącego, koła zębate w zależności od wydajności pompy mają różne długości zębów, a co za tym idzie różne są łożyska w pompach. Pompy czeskie ( czy też czechosłowackie)mają inną budowę wewnętrzną, inne wymiary kół, łożysk, inne uszczelnienie tylnej obudowy i inaczej skonstruowany układ kompensacji luzów w stosunku do pomp krajowych i nic poza śrubami i zaślepkami transportowymi nie jest miedzy nimi zamiennego.
Osobiście twierdzę, ze zakup pompy z tabliczką ZETOR POLSKA zamiast krajowej jest jak zakup HOOP COLI gdy można kupić tą samą colę w biedronce jako cola oryginal. To, że Zetor Polska kupuje gdzieś pompy i wkłada w pudełka zetor nie znaczy, że są one leprze od krajowych, po prostu istnieje obiegowa opinia, ze jak da się do c360 zamontować coś od zetora to lepiej tak zrobić bo zetor ma leprze części. Ciekawi mnie czy w Czechach sprzedaje się te pompy z pudełku zetor. Obserwując wysyp różnych krajowych pomp o różnych wydajnościach czekam z niecierpliwością na możliwość dobrania się do takiej pompy by porównać ją ze starą pompą- może faktycznie wprowadzono jakieś zmiany bo jak na razie poza otworem wlotowym i ewentualnym podebraniem w korpusie różnic nie widzę, w pompach czeskich różnice wewnątrz pomp są widoczne.
  • 0

#71 chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • 6953279

Napisany 30 czerwiec 2010 - 10:57

Teraz to już całkiem mam mętlik w głowie. Czy jest na forum ktoś kto użytkuje pompę o wydajności powyżej 30 litrów na minute dłuższy czas, chociażby 2 miesiące. I czy jest z niej zadowolony???
  • 0

#72 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 710 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 07:35

Ja u siebie mam tą zetora i nie mam z nią problemów

Widać różnicę dzięki lepszej wydajności, jestem z niej zadowolony i polecam
  • 0

#73 LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 17:17

W GRENE znalazłem trzy pompy do C-360

17 cm3/obr
http://www.sklep-gre...oducts_id/11175

21 cm3/obr
http://www.sklep-gre...oducts_id/12080

25 cm3/obr
http://www.sklep-gre...oducts_id/20587
  • 0

#74 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 710 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 17:43

na steel power nawet nie patrz ;)

w farmexpercie masz taniej te tucholskie niz w grene - a skoro to jeden ciort to nie ma co przeplacac

tam tez masz trzy z tym ze kazda markowa:

http://farmexpert.pl...produkt962.aspx

lub

http://farmexpert.pl...rodukt5829.aspx

lub

http://farmexpert.pl...rodukt6934.aspx

polecam dwie ostatnie

ta 25 l/min prawie o 100 zl tansza w FE :D
  • 0

#75 pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 05:39

Ja w swoim c 360 mam pompę zetora o symbolu 46.546.311B z wcięciem na rurkę jak była mowa i powiem że niebo... podnosi pług 4 kvernelanda bardzo szybko... poprzednia padła przez to że mam takiego turka na tył który daje podnośnikowi po pi.... nieźle... ;) a teraz spokój mam bo i rozdzielacz nówka oraz tłok i cylinder i zawory... :D
  • 0
gmhnbmbnm

#76 lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 10031417
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 lipiec 2010 - 09:41

Witam, mam u siebie problem z 360 3p,a mianowicie podczas pracy z prasą John Deere 550 przy podnoszeniu komory prasy strasznie wolno to idzie ;) z zegarkiem w ręku podnoszenie komory ok 18s a opuszczanie tak 15s. Przez co tracę w cholerę czasu na wyrzucenie belki. Czy wymiana pompy na wydajniejszą by coś tu pomogła?? Proszę wypowiedzcie się temat dość pilny niedługo żniwa. @pawel89 ile dałeś za swoją pompę? I o co chodzi z tym wcięciem na rurkę jakaś przeróbka?
  • 0
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#77 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 10:46

Miałem taki sam problem tylko w turze ;) Też bardzo wolno podnosił, i trzeba było dawać 1600 obr. zeby pustego tura podnieść ;[ a pompa była nowa wzmacniana o wydajności 25 l/min :) Później przełożyłem tura na drugą c-360 która była po małym remoncie, tam było zwiększone ciśnienie, orginalna pompa i jest ogromna różnica :)
Filmik z małym ciśnieniem i większą pompą :

Po małym remoncie z orginalna pompą i większym ciśnieniem :D

• 0

#78 pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 20:04

ja kupiłem ją od kumpla za piwo ;) nie miał pojęcia że ona jest jak nowa... była z zetora 7011 i miała uszkodzoną gumkę w dupce.... :D znaczy się oring :)
  • 0
gmhnbmbnm

#79 lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 10031417
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 lipiec 2010 - 22:19

@Ursusc385 mam rozumieć że zwiększenie ciśnienia poprzez podkręcenie zaworu tak??
@pawel89 mi na pewno taka okazja się nie trafi ;)
  • 0
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Google

• Reklama google
  •  

#80 robert1100

robert1100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 17:35

A ja kupiłem do C-360 pompę firmy Zetor produkowaną specjalnie dla C-360.

SUPER! 33L/ min !! nie wiedziałem że taka będzie różnica w podnoszeniu na turze. Stara pompa niby dobra i polska ale się rozleciała po paru latach ;)

Tak jak ktoś wcześniej pisał też kupiłem na farmexpert.pl
Pozdro
  • 0
Ursus C-360
Zetor 7211

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk