Zaloguj się, aby obserwować  
piotr6340

Owijarka słabo się obraca

Polecane posty

piotr6340    0

Owijarka słabo kręci mam problem co zrobić aby owijarka szybko kręciła bo teraz to bardzo słabo przy C330 musi pracować na wysokich obrotach do dam że to owijarka metal fach


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja też mam ten sam problem. Dzisiaj zapiołem C-330 do owijarki i bardzo słabo się kołowała. Pewnie rozdzielacz na błotniku mam do d*** bo pompe i rozdzielacz pod siedzeniem już wymieniłem i u Ciebie może być podobny problem


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

C 330 musi pracować na wysokich obrotach bo tak wydajną pompę że inaczej nie bezie pracować <_< u mnie w sipmie tez wolno kręci, ja np do c360 jak podczepię to przez wałek zależny włączam i przez 5 bieg i chodzi jak szalona przy dosyć niskich obrotach <_< a w ciapku już ten typ tak ma inny ciągnik z wydajniejszą pompą będzie szybciej kręcił.

 

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

a jak by przy owijarce gdzie jest pompa i zawór coś porobić bo są założone plomby może to ogranicza przepływ oleju


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

to zależy od wydajności pąpy ciągnika a jesli tam sa pląby to chyba nie bez powdu jeśli nie masz gwaranci to możesz ryzykować choć nie radzę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

też mam ten problem iż porzyczam od somsiada owijarki metal-fach i u niego c330 1200obrotów owija tak szybko że nienadąrza liczyć obroty bo licznik sie pokszanił a ja swoją 2400 obrotów i wolniutko i co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W c330 nie ciągnijcie na hama dżwigni do przodu.Trzeba ją pociągnąć na max i potem cofnąć ciutkę.Tak te rozdzielacze mają-,a jak nie pomoże to pompa do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka posiadacsz foljowarkę jezeli simpy to tam gdzie ona ma pompe pewnie jest zamało oleju i dlatego słabo kręci musisz dolać;)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Problemy to mogą być następujące: mała ilość oleju, słaba pompa, słaby rozdzielacz. Ale mojm zdaniem c 330 musi wolno pracować, trzydziestki tak majo, ja też owijam bele 30 z owijarko sipma, i tez muszę dawać ostre obroty, a jak kiedyś owijałem 60 to jak dałem więcej gazu to mało co bela nie wyskoczyła z owijarki he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

Mój starszy wymienił chyba zębatki na większe i 60-tka na 1500 obrotach snopek wywala z owijarki. Jak coś to się spytam dokładnie to ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja też owijam c-330 i zrobiłem w tym sezonie 12szt, bardzo wolno kręciła i nie dawał rady wywalać, wczoraj zmieniliśmy pompę na razie nie sprawdzałem jak kręci ale w tamtym roku kręciła bardzo dobrze, a pompę załatwiłem przy wożeniu bel zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

U mnie jak kiedyś C-330 chodziła przy turze to zaślepialiśmy pompę, po tym zabiegu była sztywniejsza, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Do końca nie pamiętam jak się do tego dostać bo robiliśmy to kiedyś jak nie było jeszcze pronka. Ale jak wyjmiesz pompę i rozkręcisz masz tam coś takiego w kształcie leżącej 8 i w to miejsce wsadzaliśmy wyciętą przez nas podkładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym że owijarka wolno się obraca. Podczepiona jest do c330. Poziom oleju jest max, a mimo to przy dużych obrotach owijarka wolno się kręci. Wiem że był już podobny temat lecz brak w nim konkretnej odpowiedzi co pomogło.?

Połączone

Edytowano przez danielhaker
Dublowanie tematów. Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzydziestka ma zbyt mało pompę i dlatego owijarka sie wolno kręci. U mnie z owijarko sipma też sie wolno owijarka kręci ale dodam gaz na fula i jakoś to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

zmien pompe na taka o wiekszej wydajnosci - sa juz takie, tydzien temu to samo w swojej 330 zrobilem i owijarka smiga jak nigdy dotad. po zatym poprawilo tez dzwiganie maszyn, 700 kg na podnosku nie robi teraz wrazenia idzie w gore na wolnych obrotach, warto doplacic pare zeta za ta pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

ja owijam c360 i sipmą teklą, zawsze przestawiam pompę tak żeby kręciła przez biegi, robię tam gdzie jest terenowe- szosowe luz , wrzucam 5 i owijarka lata aż miło, nawet mocno nie gazuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Można poprawić szybkość kręcenia owijarki przez dorobienie gniazda od rozdzielacza podnośnika a powrót przez ten na błotniku w ustawieniu pływającym.Wadą takiego rozwiązania jest tylko tyle że stół owijarki obracać można tylko w jednym kierunku.Nawet na zwykłej zjechanej pompie jest różnica ten rozdzielacz na błotniku daje duże straty ciśnienia.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez witch
      WItam mam problem iż  kupiłem ostatnio pług lemken variopal, na początku nie chciał obrócić  po kilku próbach obracał , a teraz obraca do połowy i sie wraca,. Zauwazyłem ,że z tyłu 2 węże które ida do rozdzielacza na zdj niżej ten prosty robi w nim ciśnienie i slychać jakby się elektrozawór zaciął ten z lewej strony nad kołem. Kiedyś jak zaciął mi się podnośnik robiło cisnienie we 2 wężach  i ruszyłem go awaryjnie to wtedy elektrozawór sie odciął, próbowałem teraz  dzwiga i opuszcza  lecz dalej pcha przez 1 węża olej. Wrzucam zdj i fimlik.
      Jak się dobrze słuchacie to słychać elekrozawór jak chodzi ciągnik spadł z  900 obrotów na 800-850.
       

       
       


    • Przez tompil
      Szukam jakiejś tańszej prasy zmiennokomorowej z nożami. Myślałem o modelu Z589/2 ale został wycofany z oferty Metal Fachu i zostały tylko te sztuki które są na placach i dealerzy drogo za nie cenią. Dziś jeden zaproponował mi za taką z placu 95 tys. netto. Oryginalna Maschio Extreme 165 HTC kosztuje na dzień dzisiejszy 86 tys., od przyszłego roku ok. 92 tys.
      Dowiedziałem się przy okazji, że Metal Fach wprowadza nowy  model zmiennokomorowy Z514. Tak to wygląda:
      https://www.truck1.eu/agricultural-machinery/round-balers/metal-fach-z514-presse-chambre-variable-a-courroie-welger-a3364028.html
      Na stronie Metal Fachu nie ma żadnej informacji o tym modelu. Kosztuje cennikowo 98 tys. brutto, ok. 79 tys. netto.
      Przyglądam się zdjęciom tej prasy i wygląda mi to na prasę Lely welger, obecnie Massey Ferguson RB 4160V.
      Ktoś coś słyszał o tej Z514? Ciekawe czy sami to produkują, a może tylko składają, albo przychodzą w całości i zakładają tylko swoje osłony?
      Może to być dobra prasa za tą cenę.
       
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez xazzer
      Witam, nabyłem owijarkę do kostek Taarup kverneland 7664 z 2003 roku, niestety jak się okazało - nie sprawną.
      Tak jak w temacie problemem jest prawdopodobnie sterownik, a mianowicie po podpięciu przewodu zasilającego do gniazdka 12v na płytce sterującej znajdującej się na owijarce zaświeca się dioda, po podpięciu wtyczki do pulpitu wyświetlacz podświetla się ale nie pokazuje żadnych danych.
      Multimetrem pobadałem płytkę na owijarce i główne "wiązki" przewodzą, jednak jest tak tyle tych elementów, że dalej nie wiem zbytnio co do czego i na jakiej zasadzie to działa dokładnie. W samym sterowniku też niby przewodzi płytka. 
      Do sterownika wychodzą 4 przewody, Kabel do sterownika był łączony, wygląda na to, że był przerwany i połączony na nowo, jednak kolory są pomieszane... połączyłem je na nowo najkrócej jak się dało, posprawdzałem multimetrem, prąd idzie do sterownika a dalej nic się nie dzieje, zapisałem sobie jak było to połączone i postanowiłem połączyć kable według kolorów i teraz nic nie odpowiada nawet jak powróciłem do połączenia pierwszego.
      Przy prądzie z gniazdka zapalniczki o napięciu ok 14v  na sterownik z jednego kabla (brązowy (D) "wychodzi" ok 13.6V, drugi (zielony z żółtym) prawdopodobnie masa, trzeci (biały) wychodzi ok 3,8v oraz czwarty wychodzi koło 2,4v
      Nie jestem specjalnie obeznany w takich elektronicznych sprawach więc zwracam się do Was, może ma ktoś pomysł co jest winowajcą tego. wydaje mi się że to ten sterownik chociaż sama owijarka w jednym miejscu jest spawana i może przez to coś się spaliło w układzie. Jakby ktoś znał się na takich układach proszę o komentarz poradę, lub może ktoś podjął by się ewentualnej naprawy, bo nie znam tego typu fachowców a zwykły elektryk nie wiem czy poradzi.
      Dołączam parę zdjęć poglądowych oraz prosty schemat który znalazłem w internecie.
       






       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj