Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uczyliście się pracować kombajnem?

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 21 styczeń 2009 - 11:53

Jak uczyliście się pracować kombajnem? moje pierwsze kroki na kombajnie były na Bizonie zo56 łatwo nie było :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uczyliście się pracować kombajnem? Dzisiaj, 00:47
  •  

#62 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:20

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja zaczynałem na Bizonie super, a teraz nie mam kombajnu i nie ma na czym doskonalić umiejętności :)
Forza JUVE!!!

#63 Share dawid12245

dawid12245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 luty 2009 - 16:18

Jak uczyliście się pracować kombajnem? W moim przypadku jak w wielu innych było podobnie, pojeżdziłem kilka dni z doświadczonym kombajnistą, następnie sam zasiadłem za " stery " REkorda, kombajnista powiedział do tata że spokojnie mogę jeżdzić... początki nie były łatwe jak zawsze ale po kilku dniach nabrałem odwagi i większego doświadczenia niestety nie mam jeszcze 18 lat i trochę strach było jeżdzić, ale wszystko było OKI....pozdrawiam :)

nie pisz tego re!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez andrzej2110, 06 luty 2009 - 16:20.

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2009 - 10:55

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Uczyłem się kosić na Bizonie Super Z056 i nadal na nim kosze a uczy mnie mój kombajnista. Na początku zajeżdżałem na pole i oddawałem stery kombajniście, potem dawał mi ostatni pokos. teraz mogę sam kosić

#65 Share radek94

radek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 luty 2009 - 18:05

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja uczyłem się na MF 87, malutki i zwinny, na początku kosiłem tylko ostatni pokos a w tym roku prawie wszystko wykosiłem sam bez pomocy taty :) mam dopiero 15 lat i myśle że już wszystko w mojim gospodarstwie potarfie :)
ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

#66 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 luty 2009 - 18:06

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Wszytko?? ciekawe..

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#67 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 luty 2009 - 20:55

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja też na reksiu się uczyłem mam 11 seonów i 1600 mtg za sobą ale na początku pole po moim koszeniu wyglądało jak zaorane.to było na usłudze stary śmiał sie ze mnie ze będzie musiał policzyć za orke gościowi oprucz koszenia

#68 Share xerion85

xerion85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 luty 2009 - 23:05

Jak uczyliście się pracować kombajnem? jana dominatorze 85 zacząłem , na początku to smarowalem ,odplewiałem,szukalem usterek no i ustawienia ,mechanika mnie troche kręci ale wszystko z własnego doświadczenia i co ojciec powie,on kosi ale ja wszystko mu ustawiam,teraz to sam ustawi ale ja mam w tym dośw przynajkmniej tak myśle ,sporo awarii było od maszyny po wyrząsacze wszystko wybebeszalismy nawet pare razy sillnik spoko perkins tylko mruczy choć z lejem były kłopoty ,sita sie sypą i wiele moge tego jeszcze [isac

#69 Share odyniec

odyniec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Lubie sport a przedewszystkim jazde moimi ciągnikami

Napisany 08 luty 2009 - 19:18

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja zaczołem u babci jzdzić bo kosił somsiad u babci i mówi że idzie na obiad i żebym przejechał 2 razy do okoła a pole pyło duze na poczatku stracha miałem ale jak przejechałem 2 razy to jakoś strach mnie puscił a teraz to na żniwa co rok jade do banci i jak znajomy kosi i jak da to jezdze :lol:

#70 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 12 luty 2009 - 18:00

Jak uczyliście się pracować kombajnem? a czego tu sie bać??? ja w tym roku kupiłem claasa dominatora 76 (to mój pierwszy kombajn) i bez namysłu wsiadłem i zjechałem z lawety i zrobiłem przejażdżkę przez wieś(sam bez rządnych kombajnistów itp wystarczyły mi tylko naklejki przy dźwigniach) ... heder 3.60 ., trochę w nim posiedziałem i już wiem co i jak co do czego służy a w polu to sobie na pewno poradzę ... bo co w tym takiego trudnego????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukamichal

lukamichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 luty 2009 - 21:20

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Mój tato miał w sumie 4 kombajny volwiaki BM pierwszy raz za kółkiem i kołami które sie skręcają z tylu w wieku 7 lat:) ale wypas pojechalem na srodek i była buba ale potem w wieku 10 to juz juz coś coś sie jeśdziło ale to po swoim polu.

A odyniec kłamie bo go znam takie bajki to na dobranoc: )

#72 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 luty 2009 - 22:04

Jak uczyliście się pracować kombajnem? A ja uczyłem mojego tatę kosić Bizonem, może to się wydawać dziwnie ale w tym roku będziemy dopiero trzecie żniwa młócić Bizonem, a przed nim pracowała Vistula, a ja od najmłodszych lat chodziłem do kuzyna młócić z nim Bizonkem, dla mnie kiedyś to był szczyt techniki. Jak dobrze pójdzie to w tym roku ja będę młócił.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#73 Share Trancemann

Trancemann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze oraz tworzenie muzyki trance

Napisany 19 luty 2009 - 19:58

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja jeszcze JD nie prowadziłem, ale umiałbym (teoretycznie), studiowałem instrukcje od niego bo nikt nie umiał kosic, a kombajnisty po zawale nie chcelismy wpuszczac :) ale z tego co widze to prowadzi sie go łatwiej niz bizonka i ustawia sie go szybviej i łatwiej:D tak ma w srodku

#74 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 15 marzec 2009 - 20:08

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Obsługa kombajnu (wajch) po kilku sezonach do trudnych nie należy ale początki są bardzo uciążliwe. Na pierwszym polu które kosiłem zepsuł się wskaźnik wysokości hedera. I to pierwsze pole kosiliśmy w taki sposób, że ja kierowałem a tata stał na schodkach i mówił wyżej/niżej ;) .Zrobić go nie było czasu i całe żniwa tak przekosiliśmy. ;)

#75 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 15 marzec 2009 - 20:15

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja sie uczę na Bizonie Super Z056 co do gałek to problemów nie ma jeszcze muszę sie pod szkolić co do ustawiania obrotów ;)

#76 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 18 marzec 2009 - 14:16

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Mój pierwszy kombajn to claas dominator 85 ojca
kombajnista miał ślub córki no i... posadzili mnie na nim i po krótkim opisie co do czego w drogę.
A na pochyłościach (duużych) to strach w oczach ale bakcyla połknąłem.
Później zakładowy claas mega no ale ten był na hydrostacie a z tym to dziecko da radę
Pamiętam też opierdziel jaki dostałem gdy zapomniałem przestawić obroty wentylatora
i owies leciał za tyłek, wstyd jak diabli
Teraz mam swojego 88sl i czerpię duużą przyjemność z koszenia.

#77 Share PIECIA555

PIECIA555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:47

Jak uczyliście się pracować kombajnem? jak większość z was jezdziłem z kolego on pojechał po 4 przyczepę a mi kazał kosic jak wrucił był zdziwiony ze bizona nie rozwaliłem a to był rekord

#78 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:06

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja jak prawie wszyscy uczylem sie jezdzic na bizonie ZO56. na poczatku to tylko puszczalem wajchy tacie a teraz juz moge cale pole kosic. Jednak najbardziej lubie kiedy kosze z sieczkania bo nie trzeba jezdzic prosto ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#79 Share Czares15

Czares15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 13:57

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Sory że tak z innej beczki, ale czy składnice maszyn są w soboty otwarte proszę o szybką odp.
Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 03 kwiecień 2009 - 17:10

Jak uczyliście się pracować kombajnem? lepiej sie upewnic bo jedne są otwarte a inne nie- zadzwoń wcześniej i się zapytaj a o którą Ci dokładnie chodzi?