Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uczyliście się pracować kombajnem?

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2008 - 14:31

Jak uczyliście się pracować kombajnem? No chyba jak większość tutaj uczyłem na Bizonie poprzez podglądanie taty, później pierwsze proste odcinki na polu i tak powoli aż do pełnej obsługi. ;) No a z nowym kombajnem to raczej częściowo będziemy samoukami no i sie pojedzie do urzytkowników takiego sprzętu.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak uczyliście się pracować kombajnem? Dzisiaj, 09:58
  •  

#42 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 27 grudzień 2008 - 18:14

Jak uczyliście się pracować kombajnem? To tak ja pierwszy raz przejechałem z 500m Dronningborgiem jak kosiliśmy owies a Case jeszcze nie jeździłem ;)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#43 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 28 grudzień 2008 - 09:25

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja pierwszy raz z ojcem a pózniej sam

#44 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 11:16

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja zostałem rzucony na głęboką wode 5lat tem kiey kupiliśmy jd2056 i ojciec powiedział że za duzo guzików jest tam i ja mam jeżdzić nim.

#45 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 15:30

Jak uczyliście się pracować kombajnem? A ja miałem 7 lat jak kombajn kupiliśmy i zawsze z tatą lubiłem jeździć w kabinie. Przez rok się przyglądałem, w następnym już sam obcykałem o co chodzi i w wieku 10 lat tata dał mi kierowac samemu po drodze, ciężko było, bo to tylnia oś skręca, nie tak jak w ciągniku=). Ale kilka razy i już umiałem prosto. Dwa lata temu dał mi samemu kośić pszenżyto i teraz to na zmiane kosimy, ale ja bardziej w żniwa to na prasy jeżdżę.

#46 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 01 styczeń 2009 - 16:42

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Pierwszy raz to było na Rekordzie gdziś w 6 podstawówce potem już jak BS był to od 3 gim na BS-ie nauczyłem się jeździć
i Do tej Pory na tym kombajnie pracuje
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#47 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:53

Jak uczyliście się pracować kombajnem? a ja sie chyba z instrukcji uczyłem, dokladnie nie pamietam bo to było 13 lat temu. ;)

#48 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:15

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Więc tak ja w 2008 roku zaczołem przygode z koszeniem u kuzyna, kupił sieczkarnie do bizona tylko przed żniwami i poprosił mnie o pomoc przy montażu no i tak zakładałem tą sieczkarnie 2 dni po czym na 3 dzień ruszamy i najpierw on potem troche ja i tak jeżdziliśmy cały dzień i przeszedłem taki jakby kurs potem 4 dnia głowka od sztangi zaczeła stukać no i on powiedział że pojedzie po tą głowke a ja żebym kosił bo wiadomo szkoda czasu na przestoje i tak najpierw u niego potem u mnie pokosiliśmy i czekam na następne żniwa w 2009 roku.

#49 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:17

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja tak żeby kosić samemu to w wieku 16 lat zaczołem a tak poprowadzić przez chwile to zawsze sie zdażało ojciec albo kombajnista obok mnie. Kombajnista jeździ juz ze 12 lat u nas kiedys ojciec z dziadkiem ale nie mieli czasu bo za dużo roboty i kmbajnista do tej pory. p[otem zachorwał dziadek i nie jeździł wogóle teraz tata i w tamtym roku kombajnista myślał że ja już na pełną pare usiąde za starami bo mówi że już czas zakonczyć karierę 38smy rok na bizonie mu przeminą. Ale ojciec zachorował ja na prasie i nie miał kto na kombajn.

#50 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:53

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja to swoja przygodę zaczolem na Gigancie Z083. Zaczynalem od przyglądania się (prawie jak każdy z nas) pracy ojca na kombajnie. Ostatni sezon Giganta u nas jezdziłem raz ja raz ojciec i to własnie juz były poczatku jezdzenia samemu. Teraz to na Z056 to juz oczywiście samemu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:52

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Ja dopiero pierwsze żniwa zakończyłem naszym kombajnem (przedtem uslugowo mi kosili)
chcialem sam kosić , ale tata był zazdrosny o bizonka i dlatego większośc to on kosił :P
jak dla mnie najgorzej utrzymać prostolinijność przejazdów, a obsługa jest prosta, choć trzeba wszystko wypraktykować. Póżniej musiałem z prasą jeżdzić , i zboże rozładowywać , jak tata kosił .

stare te bizony, ale mi wystarczy :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#52 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 14:06

Jak uczyliście się pracować kombajnem? najgorsze pamietam jak pierwsze razy dawali mi tylko poprowadzić po prostej stali obok mnie to jak przejechałem i zobaczyłem jak wał słomy zygzakowaty to się za głowę złapałem. Jest jeden plus jak marna słoma i zygzakowaty pokos to nie trzeba wezykiem jechać hehehe ale z czasem zaczeło wychodzić i równiutko jak pod linijke teraz wychodzi

#53 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 17:00

Jak uczyliście się pracować kombajnem? najpierw przyglądałem sie jak to ojcieu idzie , potem stałem za kułkem ojciec z boku chociaż niebyło łatwo pare razy ziemnia itp , a już od 9 lat sam kombajnem śmigam

#54 Share jaro93

jaro93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:09

Jak uczyliście się pracować kombajnem? ja trochę jeździłem z wujkiem a później wsiadłem sam i bez problemu zacząłem kosić, wiadomo że na początku trochę krzywo ale wszystkiego można się nauczyć ;)
siemka

#55 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 16:55

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Aby starać się o dyplom kąbajnisty trzeba mieć skończone 18lat prawojazdy kategori B i 400zł w kieszeni. ;) Te 400zł to nie łapówka tylko testy trzeba opłacić.;)

#56 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:45

Jak uczyliście się pracować kombajnem? a to zależy jeszcze gdzie :)
u mnie w szkole będzie taki kurs :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#57 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:07

Jak uczyliście się pracować kombajnem? W tym roku już sam sobie pokosiłem ale wcześniej to było tak że ojciec dawał mi kierować schodził z kombajnu i sprawdzał jak chodzi i młóci wtedy kilka minut miałem radochy że sam kieruje teraz mi dobrze idzie koszenie chociaż często muszę odwozić zboże ale kilka godzin pokoszę.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#58 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 16 styczeń 2009 - 14:24

Jak uczyliście się pracować kombajnem? Moja przygoda z obsługą kombajnu zaczeła się 8lat temu i zaczynałem tak samo jak większość od obserwacji. Dopiero od 2lat sam jeżdżę bizonem ale to sporadycznie bo ktoś musi zwozić zboże :lol:

#59 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 16 styczeń 2009 - 14:51

Jak uczyliście się pracować kombajnem? to ja również jak większość
już od małego brzdąca jeździłem z bratem na pomoście
na początku się przyglądałem
potem włączałem i wyłączałem heder na uwrociach
później kierowałem jak brat pił, czy jadł kanapki
no i 4 lata temu już ja kosiłem brat patrzał z boku jak koszę i dawał jeszcze wskazówki albo sprawdzał czy dobrze wymłócone itp.
a już na następny rok to już skosiłem 2ha żyta sam na polu byłem brat na obiedzie
a w te żniwa co były to kosiliśmy z bratem na zmianę raz prawie do 3 w nocy
fajnie się nawet nocą kosiło bo chłodno a przed żniwami zrobiłem porządne oświetlenie tak więc miodzio

mamy kombajn Class Matador Standard jest w galerii
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:42

Jak uczyliście się pracować kombajnem? też nie odbiegam od reszty, zaczynałem od przyglądania się i pomocy przy remontach były 3 bizony ZO56 to się zawsze rano przy remontach pomagało a później jak było przynajmniej dwóch odwożących na raz na polu to jeździłem z kombajnistami, a samo koszenie zacząłem przez zakład, założyłem się z bratem że jak poradzę sobie z koszeniem to robi za mnie nockę przy suszarni, no i pierwsze co kosiłem to był rzepak, wyprowadzili mi kombajn na pole 5 minut z pasażerem a później już sam jeździłem, 5 sezonów i skończyło się poszła wymiana, już 3 sezony kosi jeden NH CS660 jak na razie nie miałem okazji siedzieć za kółkiem podczas pracy.
Od roku mam pod sobą NH T7030 więc pewnie za szybko nie pokoszę.