Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF365

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marek71a

marek71a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:51

MF365 Jaki olej silnikowy do tego modelu ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF365 Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 czerwiec 2008 - 22:19

MF365 będziesz sie zastanawiał jaki olej rób tak jak my superol, moim zdaniem to nie ma co kupować jakichś tam olei niewiadomo jak drogich ja polecam superol cc sae 40 i co 250mtg wymieniać je,Pozdrawiam

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2008 - 22:40

MF365 Superol to można sobie do ciapka wlewać, szkoda Fergusona na taki olej. Najpierw sprawdź czy silnik bierze olej, jak bierze to lej coś tańszego(np. coś z Lotosu). Jak silnik jest w dobrym stanie to nie ma co żałować i lać olej z górnej półki ( ELF, Mobil, Fuchs). Wg mnie na żywotność silnika największy wpływ ma właśnie olej i jeśli można opóźnić remont o 3 tyś mth to chyba warto dołożyć te 100 zł .

#4 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 08:22

MF365

Superol to można sobie do ciapka wlewać, szkoda Fergusona na taki olej. Najpierw sprawdź czy silnik bierze olej, jak bierze to lej coś tańszego(np. coś z Lotosu). Jak silnik jest w dobrym stanie to nie ma co żałować i lać olej z górnej półki ( ELF, Mobil, Fuchs). Wg mnie na żywotność silnika największy wpływ ma właśnie olej i jeśli można opóźnić remont o 3 tyś mth to chyba warto dołożyć te 100 zł .

OJ ja niewiem czy olej ma taki duży wpływ na silnik jak już to nieduży mam ursusa 3512 z 97 r. ma już ponad 6200 mtg i od nowości jeżdzi na superolu cc sae 40 i silnik nieruszany ,oryginalny jest

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 08:24

MF365 jak olej ma nieduży wpływ na silnik to proponuje na przepalonym jeździć :)

#6 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 08:32

MF365

jak olej ma nieduży wpływ na silnik to proponuje na przepalonym jeździć :)

nie chodzi mi oto żeby jeździć na przepalonym oleju tylko chodzi mi oto że po co płacić za jakieś lotose nie lotose które są drogie jak można jeździć na superolu i też się nic niedzieje przecież niektórzy robią silnik przy 4000tys.a my jeździmy na superolu ponad 6200mtg i silnik cyka bardzo dobrze,nawet w instrukcji obsługi jest proponowany superol cc sae 40 lub milvus ,ale to jest moje zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 08:38

MF365 ja do ciapka to leje superol bo nie ma sensu lać drogiego bo i tak zaraz na zewnątrz będzie a do mf to leję alandę bardzo dobry olej od początku na nim śmiga i nie ma z nim problemu
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 08:48

MF365

nie chodzi mi oto żeby jeździć na przepalonym oleju tylko chodzi mi oto że po co płacić za jakieś lotose nie lotose które są drogie jak można jeździć na superolu i też się nic niedzieje przecież niektórzy robią silnik przy 4000tys.a my jeździmy na superolu ponad 6200mtg i silnik cyka bardzo dobrze,nawet w instrukcji obsługi jest proponowany superol cc sae 40 lub milvus ,ale to jest moje zdanie

zrozumiałeś mnie zbyt dosłownie
to że masz ponad 6000 mth to jeszcze o niczym nie świadczy, sami jeździliśmy 3p na milwusie ale ten olej przestał spełniac naszych wymagań po prostu za szybko się zużywał w ciężkich pracach i tracił lepkość, teraz jeździmy na turdusie i jest niewiele droższy od milwusa a jest sporo lepszy i do tego MF też powinien wystarczyć

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 09:23

MF365

po co płacić za jakieś lotose nie lotose które są drogie

To chyba jeszcze nie widziałeś drogiego oleju :)

Superol CC 40 to olej jednosezonowy, dlatego niezależnie od okresu eksploatacji powinien być zimą wymieniony na olej zimowy lub wielosezonowy. Do silnika z dużym przebiegiem proponuje wielosezonowy olej mineralny klasy CD lub lepszej, z możliwie niską TBN aby nie doszło do zbytniego wypłukania nagarów, co w konsekwencji może spowodować rozszczelnienia silnika.

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 12:16

MF365 wpływ taniego oleju na silnik :) http://www.agrofoto....-image3331.html

naprawdę warto dołożyć kilka zł, bo czasami bywa różnie :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#11 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 09:58

MF365

wpływ taniego oleju na silnik :) http://www.agrofoto....-image3331.html

naprawdę warto dołożyć kilka zł, bo czasami bywa różnie :)

moim zdaniem ktoś do tego oleju dolał cos,ja tez znam takiego gościa który dolał mojemu wójkowi cos do oleju i przyjechał mojemu tacie sie pochwalic ale tata zaraz zadzwonił do wójka i nic naszczęście się nie stało.

Widze że tu każdy orócz mnie używa lepszych olejów ja po prostu byłem tego zdania że tani olej to szybsz wymiana np. co 250 mth, a droższy olej to wymiana np.co 400 mth tego poleciłem superol, może i my powinniśmy lepszy olej stosować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 21:46

MF365 Lepiej zapłacić trochę więcej i kupic lepszy olej i sie nie martwic, są różne przypadki a na oleju nigdy się nie zaoszczędzi. :lol:
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Dodaj odpowiedź