Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 15:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wesołych Swiąt i powodzenia z wnioskami !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:43
  •  

#1962 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 16:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @Fan Ursusa- nie znam się na tym ale..jeśli jest coś takiego jak lichwiarski procent i przepisy które to ograniczają, to i są przepisy ograniczające działania w drugą stronę...

#1963 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, mam taki problem moja sytuacja wygląda tak. Mam wniosek i nie wiem czy go zrealizować słyszałem że KRUS mają tzw. zwalić i mam Płacić stawkę ZUS. czy to prawda
??
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie wiem jak jest z tym ale wniosku mozesz nie ralizowac wieccj kasy bedzie

#1965 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 10:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak by kogoś interesowało a nie wiedział o tym załączm link do ostatniego sprawozdania z 16.12.2011 o stanie realizacji PROW. Wynika z tego że na dzień opublikowania było już podpisane 6 umów z bieżącego naboru różnicowania.

http://www.minrol.go...ata-2007-201320

#1966 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 11:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanie, planujemy złożyć wnioski w 2012 na Młodego rolnika i na to różnicowanie. I mam takie pytanie,bo chcąc kupić ciągnik za 200 tysiecy, z zróżnicowania dostanę 100 tysiecy, i mi zostaje do spłaty to drugie 100 tysięcy, i mm takie pytanie czymogę się wesprzec tymi pięniędzmi z Młodego Rolnika?Jeśli formalnie nie to czy sąjakieś sposoby ominięcia tego?

#1967 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 12:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli chcesz od razu płacić zus to możesz tak zrobić - jednak moim zdaniem to różnicowanie w ogóle nie będzie Ci się opłacać

#1968 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 12:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dlaczego nie będzie się opłacało?

#1969 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:02

Mam takie pytanie, planujemy złożyć wnioski w 2012 na Młodego rolnika i na to różnicowanie. I mam takie pytanie,bo chcąc kupić ciągnik za 200 tysiecy, z zróżnicowania dostanę 100 tysiecy, i mi zostaje do spłaty to drugie 100 tysięcy, i mm takie pytanie czymogę się wesprzec tymi pięniędzmi z Młodego Rolnika?Jeśli formalnie nie to czy sąjakieś sposoby ominięcia tego?

Po pierwsze nie wiadomo czy do 2013r będą nabory na MR i na różnicowanie. Po drugie nie można łączyć premii MR z różnicowaniem.

#1970 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pomnóz sobie składkę zus przez 60 miesięcy dodaj pozostałe koszty prowadzenia działalności i wtedy zobaczysz czy opłaca Ci się taka działalność zakładać moim zdaniem na zusie nie będzie sie opłacało, a pozatym na nowy nabór na roznicowanie bym nie liczył bo w ostatnim naborze brakuje kasy dla ok. 8 tys wniosków

Edytowany przez adam1984, 28 grudzień 2011 - 15:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:01

Jak by kogoś interesowało a nie wiedział o tym załączm link do ostatniego sprawozdania z 16.12.2011 o stanie realizacji PROW. Wynika z tego że na dzień opublikowania było już podpisane 6 umów z bieżącego naboru różnicowania.

http://www.minrol.go...ata-2007-201320

6 podpisanych a 10 odrzuconych :lol:

#1972 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zobaczymy co jutro przyniesie nowa lista ;)

#1973 Share bogdan63

bogdan63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na forum wyczytałem takie coś cytuje
"nie można kupić jedynie środka transportu jakim jest samochód ciężarowy, naczepa etc. Można tego dokonać jedynie wtedy gdy wartość zakupu środka transportu nie będzie przekraczać 50% wszystkich kosztów kwalifikowanych operacji. Czyli należy kupić samochód za sumę X oraz dokonać jeszcze innych czyności jak np budowa budynku pod działalność za kwotę większą od X."
mam zamiar złozyc wniosek na busa do celów usługowych , ale nie wiedziałem do dzisiaj że to tak wygłada czy ktos coś doradzi co mógłbym wziąść jeszcze , tu chyba w tym cytacie też jest błąd ponieważ z tego co tez tu wyczytałem nie można niczego budować , jedynie adoptować renontować , myślałem nad biurem i garażem ale ktoś ma może inne pomysły np jak co to moge nawet wziąść maszyne rolnicza tylko jak to powiązać ?

#1974 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej hehehe na nowej liscie przesuneli mnie o prawie 100 miejsc ale do tylu hehehehe :lol: :lol: :lol: :lol:

#1975 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:42

mam zamiar złozyc wniosek na busa do celów usługowych , ale nie wiedziałem do dzisiaj że to tak wygłada czy ktos coś doradzi co mógłbym wziąść jeszcze ,

Ale teraz nie ma naboru wniosków. Więc nie ma pośpiechu z tym wymyślaniem co mógł byś kupić. A jakie usługi chcesz świadczyć tym busem?

#1976 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 10:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest już nowa lista.

#1977 Share Slawek4395MF

Slawek4395MF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej trzeba będzie poczekać :mellow:

Edytowany przez Slawek4395MF, 29 kwiecień 2012 - 16:20.

#1978 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na "zielonej" bez zmian, z "białej" dwóch odpadło, cisza i spokój

#1979 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 12:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja tak samo jedna pozycja w górę.Nie zanosi się na wielkie zmiany także koniec marzeń :P:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie moze by tak do jakies gazety napisał moze w tedy kasa sie znajdzie odrazu