Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 18:36

ja miałem złozone na pług do odśnieżania ciągnik i zamiatarke. W sumie w koncu ktoś pomyślał biore prow to wypad na koniec listy :)

U nas nikt nigdy z PROW-u nie korzystał i miejsca 74XX ;[

Edytowany przez forterra11441, 21 grudzień 2011 - 18:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 07:26
  •  

#1942 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:04

Czytając twoje posty można odnieść wrażenie że jesteś w miarę inteligentnym człowiekiem, tymczasem twoje twierdzenie że: nawet twój 5-cio letni syn w to nie uwierzy (w podpisanie umowy w tak szybkim czasie) wskazuje na co innego. Bo gdybyś miał choć za grosz inteligencji to wystarczy jeden tel do agencji z pytaniem czy już jakieś umowy są podpisane i nie musiał byś się pocić na forum z niedowierzania(i tobie podobni)A ja już działalność założyłem, sprzęt już kupiony a w styczniu składam wiosek o płatność do agencji i co wierzysz? czy to niemożliwe? pozdrowienia dla niedowiarków

Zrób skan kilku stron z umowy, oczywiście niektóre dane "zamaluj" w Paincie :rolleyes:
wrzuć na profil i już wszyscy darzą Ci spokój :lol:

#1943 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @gospodarny1992 piszesz że nie masz ciągnika, więc wnioskuję że składałeś na dofinansowanie nierolniczej działalności np. maszyny do wulkanizacji. I się śmieję że większość na forum chciała by, by te pieniążki były tylko na wyłączność dla rolników kupujących kosiarki i prasy do swojego gospodarstwa. A nie np. dla Ciebie na np. maszyny do wulkanizacji. Widzisz już że nie pije do Ciebie?;)

@ahos moje stwierdzenie że mój 5 letni syn coś tam... nie było skierowane do Ciebie, tylko do tych którzy Ci nie wierzyli że już podpisałeś umowę. Miałem nadzieję że gdy napiszę o 5 letnim synu który w to nie wierzy jakiś kolejny ,,mądry,, użytkownik wyskoczy z kolejnym idiotycznym tekstem typu: ,,Właśnie, on kłamie, na pewno kłamie!!,, Chciałem do tego doprowadzić ponieważ mam wielki ubaw gdy czytam idiotyczne teksty ;) Ale niestety nie miałem ubawu i w dodatku ty się na mnie obraziłeś:unsure: Potwierdzeniem słów wyżej jest cyt.: ,, Kolega dostał od was burę że kłamie, więc i ja poparłem wasze słowa, tylko ironicznie aby było śmieszniej,, Widzisz poparłem ironicznie aby było śmieszniej dla mnie, ale wyszło mało śmiesznie dla Ciebie. Sorki.

Edytowany przez damianzbr, 21 grudzień 2011 - 21:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 17:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "{U nas nikt nigdy z PROW-u nie korzystał i miejsca 74XX ;["
Ja też nie kożystałe z PROW-U i 113xx koniec kisty i co ty na to?

Edytowany przez prezesandrew, 24 grudzień 2011 - 09:47.

#1945 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chłopaki tak każdy pisze które miejsce ma ale nikt nie śledzi dokładnie nazwisk na liście i co się dzieje. To jest komedia. Jest kolejna lista z 19 listopada i tam mnie pare nazwisk zainteresowało np. zobaczcie na liście z 9 XI numer 11988 nijaki Czesław Ż. i zobaczcie który jest na liście z 19 XI. Takich nazwisk jest znacznie więcej. Interesujące prawda?

#1946 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Sam mylisz grudzień z listopadem przy pisaniu posta. A ktoś nie może się pomylić przy wpisaniu danych z wniosku do systemu. Załużmy że zaszła pomyłka ktoś ją skorygował i gość się przesunoł. Zresztą nie mam zamiaru czytać i śledzić wszystkich nazwisk na liście szkoda oczu.

#1947 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja się pomyliłem o miesiąc a nie o jakieś 11tys.pozycji

#1948 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zabawny jesteś. Wystarczy wpisać jedno zero więcej np przy wpisywaniu liczby ha. Czy pomylić jakąś inna cyferkę i wszystko wyjdzie jnaczej.

#1949 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jesteś bardzo wyrozumiały dla pomyłek ciekawe dlaczego. Ciekawe również to że wszystkich którym zmienili to niby "zero czy pomylili cyferkę" wskoczyli na zieloną listę. I ty mi piszesz że jestem zabawny. Wpisz sobie do dopłat obszarowych jedno zero więcej i czekaj na dopłaty, przecież można. Bądźmy poważni ARiMR nie toleruje pomyłek i moim zdaniem jest to celowe działanie. Zrozumiał bym przesunięcie się o 10 pozycji a nie o 11902.

#1950 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na pewno to jest jakiś spisek.
A sterują tym wiadome reakcyjne siły.

Ha, ha,ha,...........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No fakt pewnie spisek a może łapówki noszą. Ktoś wie dokąd może pójdę aby mnie na pierwsze przesuneli jak szaleć to szaleć. A tak na poważnie chodziło mi o zwykły błąd urzednika. Przy składaniu wniosku mozna było dołaczyc płytę. Z której dane były przenoszone do systemu. Jeśli płyty nie było urzednik przy pomocy klawiatury wpisywał dane. Teraz trwa weryfikacja i błędy są wychwytywane. Więc moga byc przesunięcia i to wszystko. Ktos pomylił się o 1 miesiąc ktos o jedno 0 czy inną cyfrę. Po to własnie jest weryfikacja aby dotacje dostali tylko i wyłącznie ci którzy kryteria spełniają.

Edytowany przez hubertuss, 22 grudzień 2011 - 21:47.

#1952 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Skończcie proszę te dywagacje, i bezpodstawne zarzuty. Mi też jest przykro że nie dostałem dotacji, ale nie róbmy z siebie desperatów i nie rzucajmy mięsem... Idą święta i życzę Wam wytrwałości, szczęścia, zdrowia, spełnienia zawodowych i osobistych marzeń, dobrej pogody w nadchodzącym sezonie i optymalnych plonów. Wesołych świąt:)

#1953 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 17:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja również dołączam się do życzeń świątecznych a wracając do tematu każdy ma pretenstje za te przesunięcia i za to że ktoś kombinuje z urzędnikami bo niebył a jest na zielonej a na jakie wy maszyny składacie??????? Czy na pewno będziecie tymi turami beczkowozami i pługami do śniegu świadczyć na codzień usługi czy bierzecie typowo rolnicze graty do własnych potrzeb a że jest to delikatnie niezgodne z prawdo to nic ;) umiecie tylko krytykować innych i agencję a sami to jesteście święci tak??? Niech każdy napiszę co bierzę a zobaczycie czy nie mam racji jeszcze raz najlepsze życzenia świąteczne i dużo prezentów i małego kacorka

#1954 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej szczescia wódki i połamanych kosci ale do tematu dostalem dzis pismo ze agencja zawiesza rozpatrywanie wnioskow z poza zielonej listy ale nic nie pisze ile punktow albo któro mjesce

#1955 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 20:42

szczescia wódki i połamanych kosci ale do tematu dostalem dzis pismo ze agencja zawiesza rozpatrywanie wnioskow z poza zielonej listy ale nic nie pisze ile punktow albo któro mjesce

u mnie tak samo, wczoraj pismo przysłali... trzeba czekac i sie zobaczy co w nowym roku będzie

#1956 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @tomparkiet- drażliwy temat..już ktoś tu o tym wspomniał, myślę że masz rację, i skala jest ogromna. Reasumując uważam że, czy ktoś pojedzie do ludzi swoim sprzętem czy nie, największe kokosy będą mieli dealerzy maszyn i urządzeń. Runek usług w rolnictwie jest dość wąski i kto ma je świadczyć już to robi. Malutcy (2-3 ha) rolnicy się wykruszają, mają ziemię z sentymentu, za dekadę już tej klienteli nie będzie . Druga sprawa to mentalność, nie ma jak na zachodzie że nawet na kilkadziesiąt ha qqrudzy wynajmują firmy usługowe. W Polsce każdy woli sam sobie zrobić. Poza tym, jak bym przyjechał do jakiegoś "dziadka" Welgerem pasówką i powiedział że chcę 20 zł za rolowanie, bo tu będzie miał dwie belki z Sipmy to wybierze i tak tańszą opcje. ;) Za dwa tygodnie powinna przyjechać do mnie Valtra z MGR i tym się pocieszam. To najdroższy prezent pod choinkę jaki miałem :P

#1957 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No to ja się przesunąłem o 30 miejsc, a ojciec o 38 oczywiście do tyłu. Najlepiej gdyby były wykazane przy każdym nazwisku uzyskane punkty. Dobra nie ma to tamto wszystkiego najlepszego z okazji świąt i nowego roku, a co ma być to będzie ;) i chyba trzeba czekać na jakąś mgr tylko kiedy to będzie :lol:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#1958 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja mam pytanie. Jak np. na żonę by była zarejestrowana firma to ona może mężowi pożyczyć ciągnika odpłatnie? A i najważniejsze czy U-S nie będzie się czepiał że np. za 1miech żona żąda tylko 20zł, a mąż opłaca wszystkie koszty z eksploatacją? Jak to jest?

#1959 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 07:52

@tomparkiet- drażliwy temat..już ktoś tu o tym wspomniał, myślę że masz rację, i skala jest ogromna. Reasumując uważam że, czy ktoś pojedzie do ludzi swoim sprzętem czy nie, największe kokosy będą mieli dealerzy maszyn i urządzeń. Runek usług w rolnictwie jest dość wąski i kto ma je świadczyć już to robi. Malutcy (2-3 ha) rolnicy się wykruszają, mają ziemię z sentymentu, za dekadę już tej klienteli nie będzie . Druga sprawa to mentalność, nie ma jak na zachodzie że nawet na kilkadziesiąt ha qqrudzy wynajmują firmy usługowe. W Polsce każdy woli sam sobie zrobić. Poza tym, jak bym przyjechał do jakiegoś "dziadka" Welgerem pasówką i powiedział że chcę 20 zł za rolowanie, bo tu będzie miał dwie belki z Sipmy to wybierze i tak tańszą opcje. ;) Za dwa tygodnie powinna przyjechać do mnie Valtra z MGR i tym się pocieszam. To najdroższy prezent pod choinkę jaki miałem :P

O widzisz a nie pomyślałeś że za prezęty nie trzeba płacić.?;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 10:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak się skarbowy bedzie czepial to zawsze może żona powiedzieć, że mąż w nocy w sypialni odrabia tą pożyczkę. A tak na poważnie to zapytaj w biurze rachunkowym. Ten kto pożycza za darmo lub jakąś niską cenę odnosi z tego tytułu kozyść. Tylko nie wiem czy takie korzyści przy pożyczaniu czego kolwiek przy pierwszym stopniu pokrewieństwa są opodatkowane. Z takimi pytaniami to lepiej do biura rachunkowego.