Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:17

a według mnie,nie jest to zaden"pic".
po prostu lista jest ogólnokrajowa,ale małoprawdopodobne,zeby ją rozpatrywała centrala.
Myślę,że tak jak pisałem wcześniej,a podał to w TVP "AGROBIZNES",podzielono listę na województwa i wcale mnie nie dziwi,że kolega z dolnośląskiego już umowę podpisał.ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni,ale skoro np.w dolnośląskim wstępnie zakwalifikowanych jest tylko 88 wniosków,to przecież jest bardzo mała liczba i jeśli oddział terenowy wziął się sprawnie do roboty,to i szybko się uwinął.
pożyjemy,zobaczymy,kto pochwali się następny i czy moje przypuszczenia się potwierdzą.

Ludzie czy wyście oszaleli użytkownik ahos nie podpisał jeszcze żadnej umowy, on poprostu robi sobie jaja, a jeżeli nie to niech przedstawi skan pierwszej i ostatniej strony umowy. Użytkownik ahos post o podpisaniu umowy napisał w dniu 15 grudzień (czwartek)2011, a lista ukazała się w dniu 09.12 2011 w piątek , a więc jak po trzech dniach roboczych od ukazania listy można podpisać umowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:35
  •  

#1882 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 22:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jan77. To oskarżenie.. ale jeśli masz rację to zbanować tego użytkownika! Za bezpardonowe wprowadzanie innych użytkowników w błąd, i brak elementarnego szacunku.

#1883 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Post o podpisaniu umowy jest z 15 czy 16 grudnia. Chociaż za bardzo wierzyć mi się nie chce w to. Też moge napisać, że już podpisałem. Listy będą się zmieniały jak ktos napisał ponieważ część wypadnie, oraz nie każdy wykorzystał pełne 100 tys

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 10:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nistety też się nie załapałam, myślę, że to jest ta sama metoda jak przy "niskotowarówkach"... Bez sensu!

#1885 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 12:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest dzisiaj aktualizacja listy.nie mam pojęcia co oni odpierdalają w tej agencji. 9grudnia miałem miejsce 4276 a dzisiaj 19grudnia mam 4293.Jak to się stało że mnie zwalili pare miejsc w dół to nie wiem.macie podobne przypadki?

#1886 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 12:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja też poleciałem 30 miejsc do góry. Dziwne to.
Co ciekawe zielona lista powiększyła się o ok. 50 miejsc

Edytowany przez Arek, 19 grudzień 2011 - 12:47.

#1887 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 13:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i ja jestem wyżej, ale już miałem stracha bo mi word nie wyszukał mnie, ale na szczęście źle wpisałem nazwisko ufff.

#1888 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 13:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja 20 pozycji w dół, czyli lista to jedna wielka ściema. Czyli zulu-gula kto pamięta ten program ten wie o co biega.

#1889 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zaczyna się. Osoby które nie znalazły się na zielonej liście już tworzą spiskowe teorie, że to kosmici tworzą listę, że dzięki znajomościom, że dyskryminują duże gospodarstwa, że małych nie będzie stać na zakup sprzętu itp... Jaka niespotykana troska o przestrzeganie prawa i innych obywateli. Założę się, że cześć z was nie potrafi sobie policzyć nawet pkt. albo i nie wie po co są.

#1890 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:24

Zaczyna się. Osoby które nie znalazły się na zielonej liście już tworzą spiskowe teorie, że to kosmici tworzą listę, że dzięki znajomościom, że dyskryminują duże gospodarstwa, że małych nie będzie stać na zakup sprzętu itp... Jaka niespotykana troska o przestrzeganie prawa i innych obywateli. Założę się, że cześć z was nie potrafi sobie policzyć nawet pkt. albo i nie wie po co są.

Z całym szacunkiem kolego, ale jak wytłumaczysz sens robienia listy rankingowej skoro jedni spadają a drudzy idą w górę ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

#1892 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie kasa jest podzielona na województwa i lista sie bedzie całkowicie zmjeniaci bo jak wojewudztwe 1 odpadnie to juz iny idzie na jego mjesce lista sie jeszcze 100razy zmjeni kazdy ma w tym wypatku szanse

#1893 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:58

Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

Słuchaj nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo nie wszyscy rodacy są takimi cwaniakami jak ich postrzegasz. Trochę dystansu. Mnie akurat aż tak bardzo nie zależy na skorzystaniu z tego działania, bo wcale nie jest ono takie różowe. Po prostu jest dla mnie dziwne że są takie duże przesunięcia. A według ciebie kolego to co, oni odnowa wszystkie wnioski sprawdzają czy co. Co do cwaniactwa które tak dostrzegasz, to nie tylko polski rolnik jest cwaniak ale i ludzie którzy tam pracują.

#1894 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zbyt duże przesunięcia źle bo pewnie ktoś dał łapówkę, brak przesunięć także źle bo ktoś wcześniej dał łapówkę albo kolega załatwił. Zdecydujcie się.

#1895 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:12

Zbyt duże przesunięcia źle bo pewnie ktoś dał łapówkę, brak przesunięć także źle bo ktoś wcześniej dał łapówkę albo kolega załatwił. Zdecydujcie się.

Nie no słuchaj na wszystko masz odpowiedź (samo cwaniactwo i łapówki. "Nie ma ludzi nie przekupnych" to twoje słowa z innego tematu.
Dla mnie powinny być bardziej przejrzyste warunki i jawne. Przez to nie było by sprawy, no i na spokojnie.

#1896 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:33

Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

Kolego, według Twojego rozumowania powinienem się przesunąć kilka miejsc do góry a niestety spadłem o ponad 50 pozycji. Więc nie do końca rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Dodam tylko że miałem pozycję 60** a teraz mam o 50 większą, więc nie rozumiem na jakiej podstawie spadłem. Nikt nie rozpatrywał wniosków osób będących na białej liście, a na pewno nie tych którzy zajmują pozycje 8000 czy 10000.

#1897 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale to są przejrzyste warunki. Aby dostać kasę musisz uzbierać ileś tam punktów. Wymogi punktowe są takie same w całym kraju, każdy ma do nich dostęp, każdy urzędnik liczył pkt. według tej samej ustawy i zgodnie z nią. Więc gdzie tu mogło być pole do nadużyć? A wątpię żeby jakiś urzędnik ryzykował swoją posadę i karę więzienia dla wsadzenia na tą listę kolegi. Bo to jest już dość duże wyzwanie.

#1898 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:42

Ale to są przejrzyste warunki. Aby dostać kasę musisz uzbierać ileś tam punktów. Wymogi punktowe są takie same w całym kraju, każdy ma do nich dostęp, każdy urzędnik liczył pkt. według tej samej ustawy i zgodnie z nią. Więc gdzie tu mogło być pole do nadużyć? A wątpię żeby jakiś urzędnik ryzykował swoją posadę i karę więzienia dla wsadzenia na tą listę kolegi. Bo to jest już dość duże wyzwanie.

Dobra korupcję zostawmy w spokoju. Piszesz że każdy urzędnik liczył punkty według tej samej ustawy. No to w takim razie pierwsza lista była robiona na odczep się, twierdząc że ktoś tam źle policzył (dlatego są przesunięcia)tak ??. A jak wytłumaczysz że lista się wydłużyła?? Rozumiem drobne przesunięcia jednak to drobne przesunięcia nie są.

#1899 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a nie może ktoś zadzwonic i się zapytać czemu to sie tak dzieje, ze ktos spadł o 100 pozycji? skonczą się spekulacje, domysły i wygadywaniu głupot. Nie zachowujcie się jak dzieci w przedszkolu lub co gorsza politycy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Właśnie tak. Pierwszą listę robili na odczep się czyli policzyli pkt. i policzyli jakiś tam limit osób który dostanie kasę. Teraz masz dokładniejsze wyliczenia, sprawdzanie wniosków itp. i aktualizowanie listy. Albo jest druga wersja. Dyrektor przegląda listę i tak sobie przesuwa osoby. Kowalskiego z miejsca 4500 da na 4530 a Nowaka z 3948 na 1500. Jeszcze Kwiatkowskiego dał niżej bo cham dzień dobry nie powiedział. Która wersja Ci się podoba to ją sobie wybierz.