kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

andrzejch61    0

Wniosek 210x z mazowieckiego , okolice wyszkowa .Poprawki tydzień temu robione były ;)

witam powiedz mi kolego czy sa jakies kolejki przy skladaniu poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dziś mówili w agrobiznesie, że narazie nie planuje się przesunięć kasy na to działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś mówili w agrobiznesie, że narazie nie planuje się przesunięć kasy na to działanie

Faktycznie tak mówili słyszałem, ale niech żywi nie tracą nadziei, a tak po za tym czy bez "unijnych judaszowych srebrników" nie można robić interesów. Można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie wie ktoś co w sytuacji jak skożystam z różnicowania (czyli podwójny krus + podatek dochodowy itd.) a po skożystaniu będę chciał rozpocząć pracę na zupełnie innym etacie oczywiście na ZUS-ie ?? Jak ktoś gryzł ten temat to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Płacisz ubezpieczenie zdrowotne do rozliczenia na koniec roku w podatku dochodowym.

Aktualnie 254,55 zł/miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Rozmawiałem z kolesiem, który wypełnia wnioski i powiedział mi, że działalność można założyć sezonowo a nie płacić przez całe 12 miesięcy i przez 5 lat. Zresztą ja mam tak we wniosku i mi pani przy poprawkach nic nie wpomniała, że tak nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

a ile z tego prawdy i że tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

A czy ta zaprzyjaźniona osoba nie dorabia sobie jako wróżka? Bol ista zielona nigdy nie zosyanie zamknięta, bo jak ktoś odpadnie to wchodzi kolejny i tak do wyczerpania pieniędzy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/XVIII-Miedzynarodowe-Targi-Techniki-Rolniczej-AGROTECH naj nowsze info czyli do konica lipca ma byc wiadomo kto dostanie a kto nie a na modernizacje kase ma sawicki a na różnicowanie jakoś nie może znalesic

 

mam jescze 50# miejsc do zielonej jak myslicie dojdzie do mnie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jest nowa lista. Ja 20miejsc w góre.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja 10 do przodu na białej, + 20 wydłużenie zielonej czyli w sumie też 30 miejsc do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

To wynika z niespójności przepisów. Według ustawy o vat rolnik prowadzący działalność rolniczą i świadczący usługi rolnicze to to samo. Jednak w ustawie podatkowej jest to prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ale przecież możesz prowadzić działalność na RYCZAŁT + Vat i wszyski Vat od zakupów również będziesz mógł sobie odliczyć. A Vat od wystawionej faktury płacisz 8% a nie 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Semos a skąd masz takie info? jakas podstawa prawna lub coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

ale przecież możesz prowadzić działalność na RYCZAŁT + Vat i wszyski Vat od zakupów również będziesz mógł sobie odliczyć. A Vat od wystawionej faktury płacisz 8% a nie 23

 

 

Koledze kilka postów wyżej nie chodzi o RYCZAŁT (podatek ryczałtowy od dochodów), ale o RYCZAŁT (podatek VAT ryczałtowy w gospodarstwie rolnym).

My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

 

 

nazwy obiegowe identyczne, ale to nie to samo :-)

 

Ale kolega ma rację, że można w działalności gospodarczej płacić podatek dochodowy w formie Ryczałtu ewidencjionowanego i do tego być na Vacie. (zamiast książki KPIR + VAT)

Edytowano przez tata1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

 

należy rozróżnić działalność rolniczą i pozarolniczą wg ustawy o VAT, ww. stwierdzenie jest bardzo nieprecyzyjne, gdyż pozarolniczą (pozarolniczą!!) działalność gospodarczą można rozliczać jako podatnik czynny vat natomiast gospodarstwo rolne może pozostać na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

Jestem z łódzkiego i dzisiaj miałem telefon że wysłano do mnie poprawki . Powiedziano mi że są to kosmetyczne poprawki i mam ja szybko przywieść i bedziemy podpisywać umowe na liscie jestem 26XX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

należy rozróżnić działalność rolniczą i pozarolniczą wg ustawy o VAT, ww. stwierdzenie jest bardzo nieprecyzyjne, gdyż pozarolniczą (pozarolniczą!!) działalność gospodarczą można rozliczać jako podatnik czynny vat natomiast gospodarstwo rolne może pozostać na ryczałcie

 

dzięki, tylko czemu te same przepisy mają różne interpretacje przez różne US??

 

"Rolnik ryczałtowy nie może łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy w stosunku do sprzedaży produktów rolnych i jednocześnie podatnika VAT czynnego - w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 21.07.2011 r. nr IPTPP1/443-128/11-2/ALN."

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasie5    0

Jestem z łódzkiego i dzisiaj miałem telefon że wysłano do mnie poprawki . Powiedziano mi że są to kosmetyczne poprawki i mam ja szybko przywieść i bedziemy podpisywać umowe na liscie jestem 26XX.

Ja jestem 20xx i jeszcze cisza...ale u nas białystok działa...i cos chyba sie nie spieszą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj