Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:30

No ja już dziśiaj podpisałem umowę na różnicowanie podobno jako pierwszy z tego naboru w dolnośląskim ,jeszcze nie mogę uwierzyć

no to ci kolego gratuluje pewnie nie miales zadnych poprawek i byles z tych pierwszych na liscie
ja mam nr 8xx raczej bede podpisywal umowe okolo lipca jesli mozna wiedziec co za sprzet bierzesz pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 17:36
  •  

#1862 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej do bog83 a po jakiego śwańca mieli niby brać te je... ESU do puntkacji w różnicowaniu wystarczy że w modernizacji to brali jak ktoś chce kupić naprawdę maszynę do (działalności pozarolniczej) to dlaczego by go mieli punktować za obsrane ogony,chyba że ktoś ma niby świadczyć usługi rolnicze np.ładować turem gnój dla mnie te całe wnioski to łapanie w nagonkę wszystkich chłopków ,który szybko biegał kiedyś i dziś szybko biegnie to ucieknie ale reszta?????? 5 nowych traktorów i dzień w dzień chleb ze smalcem bo cały zysk trzeba do banku zanieść

Edytowany przez tomparkiet, 15 grudzień 2011 - 18:29.

#1863 Share ahos

ahos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:54

no to ci kolego gratuluje pewnie nie miales zadnych poprawek i byles z tych pierwszych na liscie
ja mam nr 8xx raczej bede podpisywal umowe okolo lipca jesli mozna wiedziec co za sprzet bierzesz pozdrawiam

Rzeczywiście nie miałem żadnych poprawek i nie brakowało żadnych dokumentów a co do listy to jestem na 25xx miejscu .Diler się ze mnie śmieje że mam ciotke w agencji .Kupuję DEUTZ FACHR AGROTRON K 410. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:55

do bog83 a po jakiego śwańca mieli niby brać te je... ESU do puntkacji w różnicowaniu wystarczy że w modernizacji to brali jak ktoś chce kupić naprawdę maszynę do (działalności pozarolniczej) to dlaczego by go mieli punktować za obsrane ogony,chyba że ktoś ma niby świadczyć usługi rolnicze np.ładować turem gnój dla mnie te całe wnioski to łapanie w nagonkę wszystkich chłopków ,który szybko biegał kiedyś i dziś szybko biegnie to ucieknie ale reszta?????? 5 nowych traktorów i dzień w dzień chleb ze smalcem bo cały zysk trzeba do banku zanieść

Popieram w 100 % . Stare polskie powiedzenie "Zastaw się a postaw się " wciąż żywe
Pozdrawiam

#1865 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ahos to naprawdę musisz mieć ciotkę w agenjci moja żona ma numer 19xx i jeszcze żadnego odzewu( może o nie tym samym naborze mówimy tym od 17 10 2011)

#1866 Share ahos

ahos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:27

ahos to naprawdę musisz mieć ciotkę w agenjci moja żona ma numer 19xx i jeszcze żadnego odzewu( może o nie tym samym naborze mówimy tym od 17 10 2011)

Nie mam żadnej ciotki ani nawet wujka sam jestem w szoku.Pytałem tej babki u której podpisywalem dlaczego tak szybko to powiedziała że wniosek jest bezbłędny i kompletny i tyle(o tym samym naborze mówimy) pozdrowienia

#1867 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to na święta będziesz miał niezły prezent :) Mi rok temu mikołaj też przyniósł mojego Jaśka :D

#1868 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:51

do bog83 a po jakiego śwańca mieli niby brać te je... ESU do puntkacji w różnicowaniu wystarczy że w modernizacji to brali jak ktoś chce kupić naprawdę maszynę do (działalności pozarolniczej) to dlaczego by go mieli punktować za obsrane ogony,chyba że ktoś ma niby świadczyć usługi rolnicze np.ładować turem gnój dla mnie te całe wnioski to łapanie w nagonkę wszystkich chłopków ,który szybko biegał kiedyś i dziś szybko biegnie to ucieknie ale reszta?????? 5 nowych traktorów i dzień w dzień chleb ze smalcem bo cały zysk trzeba do banku zanieść

Bo 3/4 beneficjentów traktuje ten program jako MGR tylko pod inną nazwą i łatwiejszą kasą. Większość po 5 latach firmy zlikwiduje bo nawet nie zamierzali prowadzić usług. Dlatego dla większości ten system jest niesprawiedliwy bo promował małe gospodarstwa z ubogich gmin. Oczywiście nie pomijając troski o to skąd oni wezmą pieniądze.

Edytowany przez StasiekS, 15 grudzień 2011 - 19:51.

#1869 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja osobiście składałem na wielopiłe (prowadzę warsztat stolarski i tartak oraz hoduję byki) namówiłem żonę też na strugarkę czterostrąnną wcześniej też korzystałem z różnicowania ale dzięki pojeb.nej punktacji i firmom traktorowym się niedostałem na szczęście żona przeszła.Nie mam nic do tych co biorą maszyny rolnicze na różnicowanie ale tak nie powinno być .Na początku chapną 300 z mgr-u a potem jeszcze 100 albo 200 z różnicówki a tu człowiek naprawdę chce kupić maszyny stolarskie i już w drugim naborze się nie łapię bo pieniędzy braknie (pewnie przez takie cwaniactwo cała unia pierdo..ie w najbliższej pięciolatce).Krótko mówiąc denerwuje mnie to że pieniądze nie idą tam gdzie potrzeba.

#1870 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:25

ja osobiście składałem na wielopiłe (prowadzę warsztat stolarski i tartak oraz hoduję byki) namówiłem żonę też na strugarkę czterostrąnną wcześniej też korzystałem z różnicowania ale dzięki pojeb.nej punktacji i firmom traktorowym się niedostałem na szczęście żona przeszła.Nie mam nic do tych co biorą maszyny rolnicze na różnicowanie ale tak nie powinno być .Na początku chapną 300 z mgr-u a potem jeszcze 100 albo 200 z różnicówki a tu człowiek naprawdę chce kupić maszyny stolarskie i już w drugim naborze się nie łapię bo pieniędzy braknie (pewnie przez takie cwaniactwo cała unia pierdo..ie w najbliższej pięciolatce).Krótko mówiąc denerwuje mnie to że pieniądze nie idą tam gdzie potrzeba.

Kolego a jak z tartakiem opłacalne to jest ? bo też planuję założyć ale się zastanawiam jeszcze. A wracając do tematu to 12 ha, uboga gmina, całość ONW i nigdy z niczego nie korzystałem. Na liście 11xx także nie ma co narzekać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 07:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i zaczęła się karuzela z podpisywaniem umów.
kolega z dolnosląskiego już,podobno,podpisał.
zaraz podpiszą inni.
jeśli dobrze kombinuję,to z ogólnej dużej listy krajowej,wnioski zostały przydzielone do poszczególnych biur regionalnych i zostaną rozpatrywane według województw .
TVP Agrobiznes podał ostatnio mapkę ile zostało wniosków złozonych w poszczególnych województwach,a ile wniosków zakwalifikowanych i np. dolnośląskie 376-88.
czyli tylko 88 wniosków z tego województwa jest na "zielono"
kujawsko-pomorskie 924-122
opolskie 508-59
łódzkie 592-222
pomorskie 567-171
lubuskie 258-55
zach-pomorskie 386-82
mazowieckie 1449-475
wlkp 3001-816
pozostaje tylko kwestia,jak spręży się ARiMR...

#1872 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej do mateusz319 powiem ci tak ja oprócz tartaku produkuję jeszcze parkiet ojciec założył firmę w 1977 roku ja ją prowadzę od 7 lat ogólnie teraz jedna wielka lipa z drzewem (klijeci byli są i będą na materiały drewniane) tylko z tym że 5 lat temu prałem za parkiet np. 60 zł a m3 wałków dębowych kosztował 150 zł teraz żeby być konkurencyjnym obniżyłem na 55 zł ale za drzewo wczoraj wylicytowalem 329 zł, tak że sam widzisz jaka jest opłacalność a w sośnie tartacznej jeszcze gorzej.Hoduję też byki bo z samej stolarni to trochę teraz cienko.Jak jesteś pracowity a w twojej okolicy nie ma tartaku a ludzie mają trochę lasu to kup taśmówkę i trzyj na usługi (prąd gospodarza,nie martwisz się o drewno)twoja tylko praca i piłki,jak się wkur.isz i zaweźmiesz to około 10 m3 przetrzesz razy 60 zł dniówka jako taka.Pozdrawiam rolnikowych drzewiarzy.

#1873 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 11:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam
a może ktoś się orientuję ile w podlaskim złożyło, a ilu dostało?
Z góry dzięki

#1874 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 12:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej [quote name='sql23' timestamp='1324118870' post='831977']
Witam
a może ktoś się orientuję ile w podlaskim złożyło, a ilu dostało?
Z góry dzięki
930 złożonych,wstępnie zakwalifikowanych 356

#1875 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Agencja na stronie ma napisane że lista będzie aktualizowana co 10 dni. Albo czegoś nie wiem tudzież nie rozumiem. Agencja jeszcze nie sprawdziła wszystkich wniosków i wszystko jest w toku?? A lista jest dana na odczepnego...Czy liczba osób na zielonej stronie wzrośnie?? Czy ktoś może spaść po za zieloną listę?? Wydaje mi się to nie poważne...

#1876 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:55

Agencja na stronie ma napisane że lista będzie aktualizowana co 10 dni. Albo czegoś nie wiem tudzież nie rozumiem. Agencja jeszcze nie sprawdziła wszystkich wniosków i wszystko jest w toku?? A lista jest dana na odczepnego...Czy liczba osób na zielonej stronie wzrośnie?? Czy ktoś może spaść po za zieloną listę?? Wydaje mi się to nie poważne...

witam raczej kolego ta lista pozostanie beda male wahania to tak jak MGR chyba ze dojdzie dodatkowa kasa albo beda wczesne wybory rzadowe jak ostatnio to dorzuca kasy

#1877 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy ktoś z "białej listy" dostał jakieś pismo z agencji i czy były na nim punkty jakie mu obliczono?

Edytowany przez prezesandrew, 17 grudzień 2011 - 20:21.

#1878 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 20:39

witam raczej kolego ta lista pozostanie beda male wahania to tak jak MGR chyba ze dojdzie dodatkowa kasa albo beda wczesne wybory rzadowe jak ostatnio to dorzuca kasy

Witam Panowie wahania będą i to niem małe, jak komuś zweryfikują negatywnie wniosek to lista zielona przesuwa się, tzn przybywa kolejny z białej , i tak aż rozdysponują kasę, ale to potrwa. Odpada średnio 30 % wniosków , a więc 1000 osób z białej ma szanse.

#1879 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Po mojemu ta zielono biała lista to pic na wodę fotomontaż żona ma numer 19XX i cisza a ktoś wyżej napisał że miał numer 25XX i już umowę podpisał coś tu nie alo :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 21:57

Po mojemu ta zielono biała lista to pic na wodę fotomontaż żona ma numer 19XX i cisza a ktoś wyżej napisał że miał numer 25XX i już umowę podpisał coś tu nie alo :blink:

a według mnie,nie jest to zaden"pic".
po prostu lista jest ogólnokrajowa,ale małoprawdopodobne,zeby ją rozpatrywała centrala.
Myślę,że tak jak pisałem wcześniej,a podał to w TVP "AGROBIZNES",podzielono listę na województwa i wcale mnie nie dziwi,że kolega z dolnośląskiego już umowę podpisał.ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni,ale skoro np.w dolnośląskim wstępnie zakwalifikowanych jest tylko 88 wniosków,to przecież jest bardzo mała liczba i jeśli oddział terenowy wziął się sprawnie do roboty,to i szybko się uwinął.
pożyjemy,zobaczymy,kto pochwali się następny i czy moje przypuszczenia się potwierdzą.