kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bolek55    0

witam ja mam nr 8xx [mazowieckie] i nic sie nie dzieje .czy ktos dostaje pismo z warszawy o poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Ja obecnie mam nr 46X (też mazowieckiem); wezwanie do poprawek dostałem na koniec stycznia, złożyłem je 2 lutego i też czekam. Chciałoby się to szybko załatwić i po sprawie żeby było ale widze że tak się nie da. To chyba jeszcze trochę potrwa. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek55    0

Panowie mam watpliwosci czy dobrze wpisalem nr. identyfikacyjny gdyz jestem odleglej pozycji 9xxx. W 2010 r skladalem wniosek na roznicowanie jako rolnik wykorzystalem 50 tys. i w 2011 r zlozylem wniosek jako domownik by wykorzystac pozostale 50 tys. jako domownik bo w miedzyczasie przekazalem gospodarstwo synowi i wpisalem nr.ewidecyjny gospodarstwa syna. Zastanawiam sie czy nie trzeba bylo wpisac swojego nr,gospodarstwa ,wtedy za brak pola dostalbym dodatkowe punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

kolego jeśli jesteś u syna jako domownik to nic nie da bo i tak punkty są przyznawane za powierzchnie tego gospodarstwa w którym jesteś domownikiem. Po za tym nie wiem czy w ogóle można zmienić numer ewidencyjny ale coś mi się wydaje, że nie. W sumie to i tak raczej nieistotne bo szanse na premie biorąc pod uwagę Twoją pozycje na liście masz na prawde znikome żeby nie powiedzieć żadne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Ja obecnie mam nr 46X (też mazowieckiem); wezwanie do poprawek dostałem na koniec stycznia, złożyłem je 2 lutego i też czekam. Chciałoby się to szybko załatwić i po sprawie żeby było ale widze że tak się nie da. To chyba jeszcze trochę potrwa. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość... :(

witam ja obecnie nic nie dostalem. nawet listu do poprawek . czy so spore kolejki przy poprawkach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Wracając do tematu Vat-u,a może jest różnica ,między tym,że chcę prowadzić usługi w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego czyli używam sprzęty ,którym pracuje w tym gospodarstwie i nie rejestruję odrębnej firmy ,a tym ,że zakładam odrębną firmę i na tą firmę kupuję maszynę i tą maszyną prowadzę usługi.Interpretacja przepisów naczelnika US z Łodzi wyraznie dotyczy rolnika ryczałtowego , a nie przedsiębiorcy ,kiedy założę firmę jestem przedsiębiorcą ,a nie rolnikiem.(nie zbyt ogarniam te przepisy ale prubuje je zrozumieć ,i mam z tym problem gdyż jestem rolnikiem ryczałtowym założyłem firmę usługi dla rolnictwa, odzyskałem Vat i nie wiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najświeższym Top Agrar jest opisana kwestia rozwiązań podatkowych i przepisów dotyczących dwojakiej działalności prowadzonej przez rolnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

za topagrar "Zatem często zdarzało się, ze rolnicy zakładając firmę świadczącą usługi polegające np. na koszeniu zbóż, siewie roślin itd. w gospodarstwie korzystali z ryczałtu a w firmie byli na pełnym VAT. Teraz podczas kontroli skarbowych urzędnicy wychwytują te przypadki i kwestionują rozliczenia usług wykonanych dla siebie oraz nakazują objęcie gospodarstwa pełnymi rozliczeniami VAT. Trzeba pamiętać iż w takiej sytuacji należy skorygować deklarację VAT za miesiąc w którym były rozliczone zakwestionowane faktury i złożyć zgłoszenie rejestracyjne VAT dla gospodarstwa (nie ma możliwości rejestracji ze skutkiem wstecznym)." Raczej było to spowodowane błędem US, gdyż przy rejestracji razem z VAT-R składa się oświadczenie o rodzaju prowadzonej działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

dziś byłem w Łodzi w ARiMR i pani była na zwolnieniu, i dlatego moje podanie przeleżało, ale powiedziała, że za 2 najdalej 3 tygodni przyjdzie do domu pismo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

dziś byłem w Łodzi w ARiMR i pani była na zwolnieniu, i dlatego moje podanie przeleżało, ale powiedziała, że za 2 najdalej 3 tygodni przyjdzie do domu pismo.

 

 

a to czemu sie pytałeś ? i który mniej wiecej jesteś na liście ? ja też jestem z łódzkiego i jestem 26xx i nadal nic ;/

Edytowano przez domin26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

a to czemu sie pytałeś ? i który mniej wiecej jesteś na liście ? ja też jestem z łódzkiego i jestem 26xx i nadal nic ;/

 

byłem akurat w łodzi i dlatego podjechałem. na liscie jestem 13**.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

 

byłem akurat w łodzi i dlatego podjechałem. na liscie jestem 13**.

 

 

aha ok . heh to jak ja jestem 26xx to jeszcze ze 3 miesiące sobie poczekam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

Witam.

Mam do was takie pytanie jak się składa wniosek na różnicowanie to co jest potrzebne w tym momencie??? tzn. czy są potrzebne oferty, projekty??

 

Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zasadniczo to wystarczy sam wniosek, ale później musisz go uzupełnić i co najważniejsze musisz zwrócić uwagę na to, które załączniki są niezbędne przy składaniu wniosku (bez nich wniosek zostanie odrzucony), ich lista znajduje się w końcowej części wniosku o przyznanie wsparcia oraz w instrukcji do ww. wniosku, dla jasności proponuję zapoznać się z treścią instrukcji dla ostatniego naboru od s. 34 http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/Zm_2011_413_311-311-413_312/311_instrukcja_WoPP_III_b0jk.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Czy będzie jeszcze nabór wniosków w 2012 ? bo wydaje mi się, że prawdopodobnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Dięki za link ale raczej nigdzie się nie łapię.Nie do końca jestem rozczarowany dlatego,że część dofinansowania z różnicowania dostałem ale żałuję ,że nie wykożystałem całej, przysługującej, kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jest na AF jakiś wątek w sprawie LGD, bo tak się składa że jestem na terenie gdzie będą przyjmowane wnioski. I pasowało by coś poczytać o tym działaniu. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na AF jakiś wątek w sprawie LGD, bo tak się składa że jestem na terenie gdzie będą przyjmowane wnioski. I pasowało by coś poczytać o tym działaniu. ??

A skąd jesteś, bo u mnie ostatni nabór z LGD na różnicowanie był w listopadzie, dostępnej puli nie wyczerpano, dzwonie do nich co jakiś czas i ciągle nic. Chociaż muszę dodać że z tymi pieniędzni od LGD wcale nie jest tak łatwo bo oni mają swój dodatkowy system oceny i punktacji. W moim rejonie wiele kasy im zostało bo mają wyśrubowane wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6pablo9    0

 

 

aha ok . heh to jak ja jestem 26xx to jeszcze ze 3 miesiące sobie poczekam ;/

 

w łodzkim jestem na 18** i tez nic ale jak mówisz ze masz 12** i powiedziała ze 3tyg i będziesz cos wiedział to sadze ze do mnie tez coś przyjdzie. A ty miałeś juz jakieś poprawki ?? czy juz podpisujesz umowę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

w łodzkim jestem na 18** i tez nic ale jak mówisz ze masz 12** i powiedziała ze 3tyg i będziesz cos wiedział to sadze ze do mnie tez coś przyjdzie. A ty miałeś juz jakieś poprawki ?? czy juz podpisujesz umowę ??

 

no własnie też nic nie dostałem jeszcze ;/ gdzieś czytałem że do końca maja wszystko ma być już wyjasnione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wczoraj dzwoniłem do arimr. Pani, która zajmuje się mojm wnioskiem powiedziała, że prawdopodobnie poprawki, które jej wysłałem będzie nanosiła w następnym miesiącuu bo ma dużo innych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Wracając do tematu Vat-u,a może jest różnica ,między tym,że chcę prowadzić usługi w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego czyli używam sprzęty ,którym pracuje w tym gospodarstwie i nie rejestruję odrębnej firmy ,a tym ,że zakładam odrębną firmę i na tą firmę kupuję maszynę i tą maszyną prowadzę usługi.Interpretacja przepisów naczelnika US z Łodzi wyraznie dotyczy rolnika ryczałtowego , a nie przedsiębiorcy ,kiedy założę firmę jestem przedsiębiorcą ,a nie rolnikiem.(nie zbyt ogarniam te przepisy ale prubuje je zrozumieć ,i mam z tym problem gdyż jestem rolnikiem ryczałtowym założyłem firmę usługi dla rolnictwa, odzyskałem Vat i nie wiem co dalej.

zarejestruj gos.do vatu bo bedą problemy i mozna z data wsteczna,chyba do 3 miesiecy,ale tu nie jestem pewny(ja rejestrowałem sie o 1 miesiac wstecz)

za rejestracje juz nic sie nie płaci ,a jezeli sa to usługi rolnicze to prowadzisz ewidencje w tych samych ksiazkach..taka moja rada:)najlepiej podpytaj swój US..POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj