kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

semos    77

termin sam wyznaczasz sobie przy podpisywaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Idąc tropem tej interpretacji i traktując usługi jako działalność rolniczą - to po co rejestrować firmę do usług, skoro prowadząc działalność rolniczą nie trzeba mieć działalności gospodarczej.

 

cały w tym ambaras, że działalność rolnicza jest definiowana inaczej w ustawie o VAT niż w ustawie o PIT, w związku z tym działalność polegająca na świadczeniu usług rolniczych wiąże się z koniecznością odprowadzania podatku dochodowego oraz rejestracji działalności gospodarczej, wracając jednak do tematu VAT proszę zwrócić uwagę na treść części C.1 formularza VAR-R, gdzie pola 32 oraz 34 odnoszą się do artykułu 43 ustawy o podatku od towarów i usług, a dokładniej do zwolnienia (ryczałtu) dotyczącego nierozłącznie działalności rolniczej i świadczenia usług rolniczych, cytując art. 43 ust. 1 pkt 3 zwalnia się od podatku

dostawę produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej,

dokonywaną przez rolnika ryczałtowego oraz świadczenie usług rolniczych

przez rolnika ryczałtowego;

 

także można zrezygnować z tego zwolnienia bądź nie, jedynym polem do popisu może być definicja usług rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

OK, zaczynam do tego dochodzić że najbezpieczniej jednak przejść na VAT - też w gospodarstwie, bo to ucina wszelkie interpretacje, a w końcu nie taki diabeł straszny.

 

Jednak nie zmienia to faktu iż znam kilku rolników ryczałtowych, a 01.61 mają na VAT.

 

 

Tak sobie myślę, jak by to wyglądało prawidłowo, gdy rolnik ryczałtowy ma 01.61 i 77.31 . To jak wtedy wystawia faktury? Na 01.61 bez Vat, a 77.31 z Vat. Co wtedy z odzyskaniem Vat przy zakupie.

To jest ciekawy przypadek.

Jestem w przeddzień umowy i analizuję wszystkie przypadki, by się nie wpędzić w kozi róg. zaczynam się przekonywać do tego Vatu w gospodarstwie, ale sam nie wiem.

Po przeszukaniu różnych treści w internecie, myślę iż napiszę o interpretację indywidualną przed rozpoczęciem działalności, bo wtedy jestem kryty. Nie należy do końca wierzyć swojemu księgowemu, ani nawet informacjom z US, tylko pisać o interpretację.

Edytowano przez tata1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Co do interpretacji to jest najpewniejsza sprawa ale ja osobiście jak vjuż podpisze tą umowe to raczej przejde na VAT z gospodarstwem też. Po pierwsze obliczyłem że raczej do tego w żadnym przypadku raczej nie dołoże, po drugie dla spokoju przy działalności a po trzecie to chyba i tak nas nie minie i czy teraz czy za rok to co to za różnica.

tata1 a masz już zaproszenie do podpisania umowy? z ostatniego naboru? z jakiego woj. jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

umowa już niedługo. Biorę na 01.61 i 77.31 w jednym wniosku (traktor i maszyny). Pracuję jednak na etacie więc biorę na mikro, a nie na różnicowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niestety na interpretację czeka się 3 miesiące (o ile ma się dobrze sporządzony wniosek), ja opierałem się na jednej z interpretacji, które cytowałem w tym wątku albo w wątku o VAT i niestety US zakwestionował moje działania, na szczęście zabezpieczyłem się w dostateczny sposób i rozeszło się po kościach, ale trochę strachu się najadłem, dlatego teraz skłaniam się ku dmuchaniu na zimne i zachęcam do przerzucania odpowiedzialności na księgowych, bo współpraca z US do przyjemnych nie należy i trzeba się dobrze czuć w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6pablo9    0

Witam :) wiedzą państwo co z różnicowaniem w woj Łódzkim ja jestem na miejscu 197* i nadal nie dostałem żadnej odp a znajduje sie dosyć wysoko na zielonej liście. Podpisał ktoś może juz umowę lub też dostał pismo o poprawkach ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno rolnicy którzy nie składali wniosku o dopłaty w 2010 dostana decyzje odmowną przyznania pomocy . Mój kolega który był za zielonej liście wlasnie dostał taką decyzje bo podobno był to główny warunek zeby dostać róznicówke. Przejoł on gospodarstwo w lipcu 2010 juz po wnioskach na obszarówke i lipa. Podaje to informacje bo pewnie wiecej MR składało na zróznicowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Podobno rolnicy którzy nie składali wniosku o dopłaty w 2010 dostana decyzje odmowną przyznania pomocy . Mój kolega który był za zielonej liście wlasnie dostał taką decyzje bo podobno był to główny warunek zeby dostać róznicówke. Przejoł on gospodarstwo w lipcu 2010 juz po wnioskach na obszarówke i lipa. Podaje to informacje bo pewnie wiecej MR składało na zróznicowanie.

 

 

wystarczy, że w 2010 bylo się ubezpieczonym jako domownik w tym przejetym przez siebie gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

Ja w lipcu 2010 r ubezpieczyłem sie jako domownik potem 18 marca 2011r dostałem gospodarstwo więc ubezpieczyłem sie jako rolnik to jest możliwe że nie dostane pozytywnej decyzji ??? na razie jestem na zielonej liscie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

nie powinieneś dostać.prawdopodobnie przy pierwszej,dokładniejszej analizie dokumentów w ARIMR odrzucą Ci wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

aha no nic . To będę czekać na jakąś odpowiedź . Jak coś sie dowiem to napewno podzielę sie tym na forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

aha no nic . To będę czekać na jakąś odpowiedź . Jak coś sie dowiem to napewno podzielę sie tym na forum .

Możesz spać spokojnie spełniasz warunki , bo byłeś ubezpieczony jako domownik w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku. Na ten temat było jużna forum kilka stron wcześniej. Nie otrzyma dofinansowania ten młody rolnik, który wcześniej nie był ubezpieczony jako domownik w gospodarstwie które przejął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

http://www.agrofoto.pl/artykul-status-rolnika-ryczaltowego-a-vat-167519.php - cała prawda o systemie opodatkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Możesz spać spokojnie spełniasz warunki , bo byłeś ubezpieczony jako domownik w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku. Na ten temat było jużna forum kilka stron wcześniej. Nie otrzyma dofinansowania ten młody rolnik, który wcześniej nie był ubezpieczony jako domownik w gospodarstwie które przejął.

 

mam podobną sytuacje i prawdopodobnie jutro dostanę zaproszenie do podpisania umowy. Także kolega jan77 ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

 

mam podobną sytuacje i prawdopodobnie jutro dostanę zaproszenie do podpisania umowy. Także kolega jan77 ma racje

 

 

 

aha no to odrazu mnie pocieszyłeś ;) a z jakiego województwa jesteś ?? bo ja z łódzkiego i jestem na liście 24xx i nadal żadnej odpowiedzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

jestem z warmińsko - mazurskiego a na liście 12xx. Pracownik który rozpatrywał mój wniosek powiedział, że wszystko było poprawnie (nie licząc drobnych błędów w EPO i brak jednego zaświadczenia) i dlatego będę jednym z pierwszych którzy podpiszą umowę. Pierwsze pismo dostałem już 20 stycznia także jak jeszcze nic nie dostałeś to sobie poczekasz troche bo to wszystko troche trwa :) ja miałem drobne poprawki a i tak zeszło miesiąc. Na różnicowanie składała także moja mama ale u niej sprawa jest już bardziej skomplikowana (przez budowe ponieważ trzeba czekać na pozwolenia projekt itp) i dlatego przedłużyła termin uzupełniania dokumentów o 180 dni. Także nawet na tym przykładzie widać jakie mogą być różnice w czasie rozpatrywania wniosków. Chociaż szczerze mówiąć to dziwi mnie, że jeszcze żadnego pisma nie dostałeś :) musisz czekać widocznie tam u was w agencji im się nie śpieszy zbytnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

aha no nic , bede musiał czekać . Heh w łódzkim arimr własnie zauważyłem wszytko im wolno idzie ;/ ale ważne że idzie ;p jak coś przyjdzie to dam znać na forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa lista, ogólna liczba osób na liście zmniejszyła się o 14, przez co jestem o 14 do przodu, analizując listę dochodzę do wniosku że osoby ktore definitywnie zniknęły z listy były na zielonym polu, zielona lista powiększyła się o 2 pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trwa weryfikacja wniosków. Kto się nie kwalifikuje np z powodu zbyt krótkiego ubezpieczenia w krus wylatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

+26 miejsc do przodu, brakuje mi jeszcze 800 ciekawe czy się załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

a ja o 15 miejsc do przodu :):) :)

Edytowano przez domin26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

a ja o 15 miejsc do przodu :):) :)

witam ja mam nr 8xx [mazowieckie] i nic sie nie dzieje .czy ktos dostaje pismo z warszawy o poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj