Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:07

heheheh trzeba bylo te 400 zł za wniosek przepic 37 ha nie korzystalem z zadnych dofinansowan 5500 za zielona lista :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Łukasz podobna sytuacja 38ha ale moja pozycja 82xx.... skad tak daleko nie wiem ale nie koszystalem jeszcze z niczego:)
ytudno pieniazki pojda w budowe:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 03:01
  •  

#1742 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:58

Łukasz podobna sytuacja 38ha ale moja pozycja 82xx.... skad tak daleko nie wiem ale nie koszystalem jeszcze z niczego:)
ytudno pieniazki pojda w budowe:)

Witam
Panowie ja dopiero mam dwa przykłady:
1. kolega ma 3,63 , nigdy nic nie brał nie ma onw co prawda i gmina średnio bogata i NIE ma go na zielonej liście
2. znajoma 1,2 ha podobnie jak wyżej
Należałoby aby opublikowali też punktacje

#1743 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no to ja juz nie wiem kurcze jak te punkty sa liczone

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale podobno to było losowanie

Edytowany przez Artur96, 09 grudzień 2011 - 18:45.

#1745 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ludzie weźcie się uspokójcie i nie opowiadacie jakiś bredni o losowaniach i łapówkach.
Podobno składaliście wnioski, a nie znacie podstawowych zasad - ciekawe czy wiecie co podpisaliście (pkt. VII.2 wniosku)

A teraz małe wytłumaczenie odnośnie punktów.
Punkty są przyznawane za 4 rzeczy:
1. Powierzchnia gospodarstwa (do 10 pkt.) - porównanie do średniej krajowej/wojewódzkiej
- 10 pkt za gospodarstwo o powierzchni 1 ha potem w dół do 5 pkt. za gospodarstwo o powierzchni równej średniej wo krajowej/wojewódzkiej
- powyżej średniej krajowej/wojewódzkiej od 5 pkt do 0 pkt za gospodarstwo powyżej 50 ha
2. Gmina w której jest zlokalizowana inwestycja (do 5 pkt.)
Gmina o najmniejszym wskaźniku G w każdym województwa to 5 pkt., a każda następna gmina proporcjonalnie mniej.
3. Powierzchnia na ONW (do 3 pkt.)
100 % powierzchni na ONW to 3 pkt. odpowiednio w dół do 1 pkt. za 50 %. Poniżej 50 % na ONW jest 0 pkt.
4. Korzystanie z innych działań Modernizacja, Różnicowanie, Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozowju - Różnicowanie (3 lub 0 pkt.)
Tu najprościej niekorzystnie to 3 pkt., a korzystanie 0 pkt.
Wszystkie te punkty są sumowane i z tego jest ustalana kolejność. Maksymalnie można było dostać 21 pkt.

Mogę podać konkretne wyliczenie krok po kroku jak ktoś poda: powierzchnię gospodarstwa, powierzchnię na ONW oraz gminę.

#1746 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej do Dlok

Pisałem wniosek na 25,5ha wszystkie ONW, gmina Babimost woj.Lubuskie nie korzystałem z żadnych środków unijnych.

#1747 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a co powiecie na to że na zielonej liście jest dwa razy ta sama osoba? :blink:

#1748 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:22

do Dlok

Pisałem wniosek na 25,5ha wszystkie ONW, gmina Babimost woj.Lubuskie nie korzystałem z żadnych środków unijnych.

1. powierzchnia 5-(((25,5/(20,32-50))*5) = 4,1274 pkt (20,32 średnia powierzchnia w lubuskim)
2. ONW 3 pkt
3. PROW 3 pkt
4. gmina (1/(1167,82/550,68))*5 = 2,36 pkt (wsk. G Bamimost - 1167,82, wsk. G najbidniejszej gminy w lubuskim LIPINKI ŁUŻYCKIE 550,68)
Łącznie 12,4874 pkt.
Napisz które miejsce daje taka ilość punktów.

#1749 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wychodzi na to że głównym kryterium oceny było ONW,ale cholera wie jak oni to liczą ;[

#1750 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej za te punkty mam 8414 miejsce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do Dlok

Ja składałem na 4,2 ha, wszystko na ONW, nie korzystałem z żadnych środków dotychczas.

Edytowany przez malin, 13 grudzień 2011 - 12:10.

#1752 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej powiedzcie lepiej,jaka jest procedura po ogłoszeniu listy rankingowej.
na pewno są osoby,które korzystały z takiego działania,a mnie interesuje co teraz robić,by nie tracić czasu,bo wiadomo trezba czekać na podpisanie umowy,ale np.maszyny też nie są dostępne od ręki ,tylko trzeba amawiać i czekać,więc czy w tej chwili,gdy jestem na liście powinienem już podjąć jakieś kroki???

#1753 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:47

ja mam 18a, na wszystkich ONW, nigdy nie korzystałem z MGR ani różnicowania i jestem po koniec listy zielonej :). Brany jest także dochód na jednego mieszkańca w danej gminie, także od tego też zależy. Czym bogatsza gmina tym mniejsze szanse na dotację. Także jest wiele czynników od których zależy czy ktoś dostanie kasę czy nie. Ale myślę że z czasem kilkaset pozycji pójdzie zielona lista w dół. Nie wszystko stracone panowie.

pozdrawiam

witam ja tez nigdy nie korzystalem z MGR ani z roznicowania ,a dzisiaj dostalem sie na liste nr 8xx. :D :D :D panowie to jeszcz nie wiadomo co bedzie . zobaczymy co nowy rok przyniesie .pozdrawiam

#1754 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ciekaw jestem dlaczego na liście kilka razy powtarzają się te same osoby, czy to pomyłka agencji? Nie wspominając już o przypadkach, że całe rodziny składały wnioski :lol:
Myślę, że 1000 osób poza zieloną listą może się jeszcze załapać bo sporo osób z zielone odpadnie.

#1755 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:06

1. powierzchnia 5-(((25,5/(20,32-50))*5) = 4,1274 pkt (20,32 średnia powierzchnia w lubuskim)
2. ONW 3 pkt
3. PROW 3 pkt
4. gmina (1/(1167,82/550,68))*5 = 2,36 pkt (wsk. G Bamimost - 1167,82, wsk. G najbidniejszej gminy w lubuskim LIPINKI ŁUŻYCKIE 550,68)
Łącznie 12,4874 pkt.
Napisz które miejsce daje taka ilość punktów.

Kolega wprowadza Go w błąd ponieważ On jest z województwa w którym średnia powierzchnia gruntów jest większa od średniej powierzchni gruntów w kraju czyli Jego trzeba przyrównywać do krajowej czyli ok 10,40, a więc w punkcie 1 ma nie 4,12 a około 1,78 a to jest kolosalna różnica Polecam dokładnie przeczytać instrukcje

#1756 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja obserwując nabór na gazownie w lubuskim zauważyłem że na liście bardzo dużo jest powtarzających się nazwisk jedno pod drugim, czyli załóżmy że mąż i żona składali taki sam wniosek bo może któreś się załapie i załapali się oboje, ja zaobserwowałem takich ponad 20 osób u nas w lubuskim, a wcale dużo wniosków nie było. Także jest szansa że jak zbiorą wszystkich z biogazowni z kraju którzy odpadli albo się powtarzają to trochę grosza się uzbiera, ale do mnie nie dojdzie :lol:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#1757 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A nie wzięliście pod uwagę, że dużo ludzi ma to same nazwisko np. Kowalskich jest 140 tys.? Są gminy gdzie co trzeci ma takie same nazwisko a nawet zdarza się często, że i imię.

#1758 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie czy numer 46xx ma jakiesi szanse na toze dostanie

#1759 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej StasiekS ale 2 rożnych Kowalskich nie ma tego samego numeru identyfikacyjnego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zauważcie,że imiona mogą się różnić,wnioski są złozone przez małżeństwa,osobno,ale...numer gospodarstwa jest ten sam.
nie wiem,czy ARiMR przydziela wtedy pomoc obu osobom,ale jeśli tak,to moim zdaniem,tak być nie powinno