kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cipekfan69    0

i d**a w styczniu co lista 100 osób do przodu teraz zastój... pewnie już wszystkie wnioski przedmną sprawdzili i teraz za mną sprawdzają.. liczyć tylko teraz na dużą liczbę odrzuconych z biogazu lub dodatkowe środki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Jak kupicie ciągnik to możecie zarejestrować go na kogoś innego czy na tego co składał wniosek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

ja spadłem o 26 miejsc

witam ja jestem w tym samym miejscu od 8 tygodni 8xx. i nic sie niedzieje [mazowieckie] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

zielona w sotosunku do poprzedniej przsunela sie 25 miejsc...

ja spadlem o 20, wiec w sumie 5 do przodu jeszcze tylko 7x miejsc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

zielona w sotosunku do poprzedniej przsunela sie 25 miejsc...

ja spadlem o 20, wiec w sumie 5 do przodu jeszcze tylko 7x miejsc ;)

 

 

no to spokojnie się załapiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z ostatnią listą spadłem o 60 miejsc w dół, a w porównaniu z tą pierwszą z 9 grudnia o 96 w dół ;[, dlaczego osoby z końca listy przesuwane są przede mnie, czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć? na przykład pan Marek Kazimierz Salamon przesunął się z 12083 na 7147 czyli o 4936 miejsc do przodu

Edytowano przez prezesandrew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

liczę na to, zwłaszcza, że jeszcze w lutym startuje w przetargu na lokal pod swoją działalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

liczę na to, zwłaszcza, że jeszcze w lutym startuje w przetargu na lokal pod swoją działalność...

jaka to będzie działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Moi rodzice również przesunęli się do tyłu o 42 miejsca, i też zastanawiam się jak to jest, że ludzie którzy byli dalej przesunęli się przed nas na listę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

@prezesandrew będzie to działalność handlowa, więcej nie zdradzam aby nie zapeszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

mam takie pytanie bo mam już podpisany wniosek na 110 tyś. na prasę beczkowóz kosiarkę trzepak i siewkę do nawozów i np w tych pieniądzach mógłbym wziąć ciągnik ??


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz podpisany wniosek na prasę, kosiarkę itd. A teraz chciał byś zamiast tego wszystkiego ciągnik? Coś marnie kombinujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

aha dziękuje za odpowiedź ;D


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wbrew temu co zwykle pokrętnie piszę Damian informuję kolegę powyżej że jak ma ochotę to może ciągnik, musisz tylko wykonać biznes plan praktycznie od nowa oraz aneksować umowę.

Wcale nie pokrętnie, nie pokrętnie tylko realistycznie zamiast optymistycznie :P

 

Nie rozumiem takiego zachowania... Owszem 100tys dla jednego to jest bułka z masłem, ale poniekąd te pieniądze mają swą wartość i planując coś z nimi związanego, zdaje się że plany powinny być mądre i 10 razy przemyślane. Zrozumiał bym zmianę ciągnika z turem na ładowarkę teleskopową. Ale tak radykalne zmiany? Nie rozumiem, czy poprzedni ciągnik tak bardzo się popsuł że naprawa jest nie opłacalna, ukradli go, czy dostał w spadku po stryjku roczną prasę, beczkę i kosiarkę więc nowe są nie potrzebne. To jest zachowanie dziecka z podstawówki i problem w tym że rzeczywistość to nie podstawówka tylko 100tys zł i jak zacznie coś kombinować mogą mu odrzucić wszystko...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Wcale nie pokrętnie, nie pokrętnie tylko realistycznie zamiast optymistycznie :P

 

Nie rozumiem takiego zachowania... Owszem 100tys dla jednego to jest bułka z masłem, ale poniekąd te pieniądze mają swą wartość i planując coś z nimi związanego, zdaje się że plany powinny być mądre i 10 razy przemyślane. Zrozumiał bym zmianę ciągnika z turem na ładowarkę teleskopową. Ale tak radykalne zmiany? Nie rozumiem, czy poprzedni ciągnik tak bardzo się popsuł że naprawa jest nie opłacalna, ukradli go, czy dostał w spadku po stryjku roczną prasę, beczkę i kosiarkę więc nowe są nie potrzebne. To jest zachowanie dziecka z podstawówki i problem w tym że rzeczywistość to nie podstawówka tylko 100tys zł i jak zacznie coś kombinować mogą mu odrzucić wszystko...

Kolego tu nie jest nic pokręcone poważnie do tej sprawy podeszliśmy i przemyśleliśmy sprawę jeszcze rok i może bd działać bo szkoda by było zrezygnować a prasę i kosiarkę już zakupiliśmy a na pewno by te pieniądze nie były wyrzucone w błoto jak to się mówi. rozumiem było by z tym kręcenia trochę ale ten ciągnik był by jako pomocniczy.

Edytowano przez ferdek255

Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam , prowadze gospodarstwo 20ha tylko produkcja roslinna , dodatkowo pracuje wiec oplacany mam zus , jednak w krusie oplacam wypadkowe ,

żona prowadzi zakład fryzjerski wynajmuje lokal . chcielibyśmy kupić lokal na własność, wiec wymyslilem to tak ze ja kupuje lokal, dzialalnoc jest na mnie a zona pracuje u mnie , czy w takim wypadku dostał bym wsparcie z kierunku dzialalnosci nierolniczej i od czego zacząć -chodzi mi o papiery z góry dziekuje za wszelkie wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

o ile można przedłużyć termin składania dokumentów po otrzymaniu tego pierwszego pisma z arimr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Mineło już trochę czasu od składania wniosków, ja mam nawet za sobą pierwsze poprawki ale na forum czytałem tylko o jednym przypadku podpisania umowy. Coś nie specjalnie się sprężają. Ciekawe ile jeszczer przyjdzie czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj