Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jeśli by był to jak to wszystko wyglądało ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 08:45
  •  

#1662 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 08:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No tego to się dowiesz jak będzie następne nabór.

#1663 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wszystkich.W mojej gminie wójt wprowadził podatek od przetrzymania garażowanej maszyny zakupionej na różnicowanie.Jeżeli maszyna stoi w garażu należy zapłacić wyższy podatek,niż wtedy,kiedy jest "garażowana" pod dachem. :huh: I oto moje pytanie,czy słyszeliście o czymś takim w waszych stronach? Istnieje wgl takie prawo do nałożenia takiego podatku?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1664 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i tu sie nasowa pytanie czy ten wojt jest zdrowy psychicznie, co go moze obchodzic co kto trzyma w swoim garazu .

#1665 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej raczej to nie chodziło o rónicowanie tylko taki podatek dotknał wszytkie firmy czyli zaczeli zaliczac garaz jako budynek potrzebny do prowadzenia dziłalnosci wiec zaczeli kasowac z m2 :(

#1666 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tylko zapomnieli że garaż to nie fabryka,i nie przynosi dochodu.I jeżeli chce nową maszynę trzymać pod zadaszeniem,to trzeba sypnąć więcej $,tylko dla tego,że komuś się tak objawiło..Paranoja jakaś.

#1667 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:05

Witam wszystkich.W mojej gminie wójt wprowadził podatek od przetrzymania garażowanej maszyny zakupionej na różnicowanie.Jeżeli maszyna stoi w garażu należy zapłacić wyższy podatek,niż wtedy,kiedy jest "garażowana" pod dachem. :huh: I oto moje pytanie,czy słyszeliście o czymś takim w waszych stronach? Istnieje wgl takie prawo do nałożenia takiego podatku?

Zapytaj się wójta na jakiej podstawie nałożył ten podatek. Bo aby go nałożyć musi on mieć "upoważnienie" w ustawie czy rozporządzeniu. A wątpię żeby miał taką możliwość. Więc idź do wójta, poproś go o podstawę prawną nałożenia tego podatku. Uchwała gminy się nie liczy.

Ale to wprowadzili Wam nowy podatek czy zaliczyli Wam garaże jako siedziby firm czyli większy podatek od nieruchomości?

Edytowany przez StasiekS, 01 grudzień 2011 - 20:07.

#1668 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Oj nie wiem,co oni zmienili,czy nałożyli nowy.Wiem tylko,że straszą rolników sądem,i komplikacjami w fiskusie.

#1669 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To lepiej się dowiedz szczegółów a wtedy będziemy mogli doradzić. Bo tak to nie wiemy o co do końca chodzi.

#1670 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A więc i samorząd chce działkę z tego tortu.
Podstawą jest podatek od powierzchni wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
Maszyna stoi w budynku, wiec z metra kwadratowego budynku, jeśli stoi na placu to z metra kw.placu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chodzą, liczą psy aby wiedzieć ile i kto powinien płacić, to się dziwicie że za garaż czy plac od działalności będą zbierać haracz.. Spokojnie to tylko polska....:huh:

#1672 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 09:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej damianzbr aż się zdziwiłem twoją wypowiedzią bo się takiej nie spodziewałem :rolleyes: byłem pewny, że zaraz będziesz krzyczał to i tamto :D to ja cię wyręczę ;) bo kolega jankris jasno napisał jaki podatek. Ciągnik jest kupowany przecież na usługi a nie na swój prywatny użytek :) i tak samo jak sklepikarz, kioskarz, skarpeciaż, itd itd płacą podatki, tak i będą płacić Ci, którzy z tego skorzystają i którym wójt się uprze.

#1673 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2011 - 10:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Samorząd chce to co mu się należy, te podatki to nic nowego są już od dawna. Jak się brało dofinansowanie na różnicowanie to należało się z tym liczyć a nie zachowywać się teraz jak przysłowiowy Kali. „ Jak Kali ukraść to dobrze jak Kalemu ukraść to źle”.

#1674 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy na sfinansowanie inwestycji można skorzystać z kredytu pomostowego 8% tego jaki jes w MGR

#1675 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak. ja i kuzyn korzystalismy z pomostówki w rónych bankach

#1676 Share Slawek4395MF

Slawek4395MF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej słyszałem że 6 grudnia ma być lista rankingowa to prawda ?

#1677 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:04

słyszałem że 6 grudnia ma być lista rankingowa to prawda ?

a podzielisz sie tym gdzie takie wiesci słyszałes

#1678 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 00:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W agrobiznesie mówili coś o 9-10 grudnia a mi się coś kojarzy, że mają 40 dni na opublikowanie list od dnia zakończenia naboru.

#1679 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 09:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Listy ukażą się miedzy 30 a 40 dniem od zakończenia naboru czy teoretycznie od wczoraj do 14 grudnia. W tych dniach należy się spodziewać długooczekiwanego rozstrzygnięcia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 14:57

Listy ukażą się miedzy 30 a 40 dniem od zakończenia naboru czy teoretycznie od wczoraj do 14 grudnia. W tych dniach należy się spodziewać długooczekiwanego rozstrzygnięcia :)

witam listy so zawsz pod koniec tygodnia albo 9,12 , 16,12, teoretycznie powinna byc 9,12