Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co za różnica.I tak każdy będzie miał szansę. Uwierzcie mi. Już to przeżyłem, z sukcesem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 13:32
  •  

#1642 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2864 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:13

twoje przykłady z taksówkarzem są dziecinne.

I o to chodziło, by były dziecinnie proste, abyś nie miał problemu z ich zrozumieniem. Nie martw się, wiem że taksówkarz i różnicowanie to mało realne połączenie. To był teoretyczny przykład.

No ale uśmiałem się jeszcze z jednego twojego tekstu:
Niektórzy tu wmawiają zdanie takie które jest wygodniejsze a nie takie jakie leży w ich świadomości.

No może i masz rację że nie mogę tego wiedzieć, ale gdy napisałem słowa kradzież kto zaczął najgłośniej krzyczeć i dlaczego? Wasze zachowanie dało mi wiele do myślenia, stąd te słowa.

Ty jestes jak prezes Kaczynski - "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne" :D

Uwierz że też go nie lubię;)

Dziecko za głupi i za smarkaty jesteś żeby mnie obrazić lub nawet próbować. I naucz się czytać ze zrozumieniem. PS. z tą ambicją to jednak mnie uraziłeś :(:(

,,kilka % dzieci są ambitne, zdolne ale nie mają kasy, warunków mieszkaniowych itd. Ale do cholery skoro nie ma warunków mieszkaniowych to po jaką cholerę te dzieci robią??!!

Nie baw się w prezesa K. i mi nie wmawiaj że białe jest czarne, że jestem smarkaty i głupi. A co do czytania ze zrozumieniem, interpretacja była dla mnie jasna, wina rodziców którzy robią za dużo dzieci, a problem samych dzieci i jak im ktoś ukradnie 100 tys. nic się nie stanie bo dzieci te są brudne, głodne i przeważnie głupie a te kilka % ambitnych to nic nie znaczy. Mały %, mała szkoda. Więc jeśli ktoś w ten sposób uważa to jest parszywym chamem. I mam nadzieję że faktycznie źle zinterpretowałem te słowa i faktycznie tak nie uważasz

.
Także powinieneś utworzyć aż 6 miejsc pracy, pracuje u ciebie tyle osób, płacisz za każdą osobę zys + wynagrodzenie?

A czy ja kiedyś powiedziałem że tak jest? Grunt, to umieć się przyznać do kradzieży. Ciekawostką jest że nie skorzystałem nawet z legalnej furtki. Wybrałem tę nielegalną i wcale tu nie chodzi o pracowników. No może jednego tak, ale reszta całkowicie legalnie bez żadnych furtek. Mówię o czymś zupełnie innym niż pracownicy...
Kto się strasznie zbulwersował po przeczytaniu moich słów kilka postów wcześniej o kradzieży niech teraz powie (dobra, nie będę tego nazywał kradzieżą) niech powie czy skorzystał z furtki? Lub chce skorzystać gdy już dostanie dofinansowanie?

Co za różnica.I tak każdy będzie miał szansę. Uwierzcie mi. Już to przeżyłem, z sukcesem.

Zgadzam się z tym całkowicie.

Edytowany przez damianzbr, 25 listopad 2011 - 21:30.

#1643 Share zelziom

zelziom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 17:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a jeśli kupię kombajn na różnicowanie to mogę zawieszać działalność ???
BO to przecież jest działalność sezonowa .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1644 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Działalność ma być prowadzona non stop przez okres 5 lat
Chłop ze wsi

#1645 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 26 listopad 2011 - 19:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:09.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#1646 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 listopad 2011 - 19:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jest o tym wzmianka w instrukcji wypełniania wniosku jak dobrez pamietam. Sa tam jakies warunki. kazdy mówi ze lepiej nie kombinowac krus na cały rok to raptem 1000zł wiec nie warto kombinowac

#1647 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jeśli przyjdzie płacić ZUS ... ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1648 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 20:07

Akurat przy pracach sezonowych można zawieszać.

Nie mylisz czasem przepisów skarbowych (które być może dopuszczają taką możliwość) z warunkiem narzuconym rozporządzeniem MR w sprawie wsparcia działania Różnicowanie, które mówi o prowadzeniu działalności przez 5lat.

#1649 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 17:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

#1650 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2864 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:26

wiesz może ileż to wniosków osób biednych odrzucono bo rzucili się bogaci?

Tak wiem że mało bądź jak piszesz wcale, ale czy to powód by stać się złodziejem? Janek, ma sąsiadkę 80letnią, zabija ją bo jest stara więc i tak niedługo sama umrze (nie chodzi mi że w różnicowaniu ktoś kogoś ,,zabił,, chodzi mi o powód który podałeś, że jest tak samo niedorzeczny jak powód Janka dla którego zabija staruszkę,,

Co nie jest prawem zabronione to jest dozwolone

Tak, jest to zdanie prawdziwe, lecz nie odnosi się do moich myśli. Pisałem że złodziejem jest ten kto łamie prawo, w tym wypadku będzie to celowe swingowanie EPO, by wyłudzić dotację.

Twoje zrzymanie się na napędzających gospodarkę, jakoś ARiMR nie ma z tym problemu...

Ani trochę mnie nie zrozumiałeś, nie zarzynam się na napędzających gospodarkę tylko na ludzi którzy, ukradli, chwalą się tym, jest im z tym dobrze i są mało mądrzy bo robią to na forum publicznym i może przysporzyć im to problemu ze strony ARiMR, US, CBŚ, wiem że są to mało realne problemy lecz możliwe. Zarzynam się na nich wyłącznie z powodu ich bezmyślnego, egoistycznego, zachowania jakie prezentują na forum, jak chcesz, mogę więcej podać cytatów gdzie użytkownik jawnie przyznaje się do oszustwa w wniosku w celu wyłudzenia publicznych pieniędzy a później bulwersuje się gdy sprawę nazywam po imieniu. To mnie zirytowało, że wie iż jego postępowanie nie było legalne, a gdy mu mówię w prost jak to się nazywa, on na mnie najeżdża.

Sam prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo i jakoś nie chce mi się wierzyć że kosztów nie szukasz żeby podatku dochodowego nie płacić...

Tak prowadzę i szukam oszczędności wszędzie, lecz ograniczam się do pewnej teorii, którą sam wcześniej pisałeś, czyli: ,,Co nie jest prawem zabronione to jest dozwolone,,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "Zżymam" i "sfingować" :D ale ogólnie rzecz biorąc-"ganz meine meinung" jak mawiają nasi zachodni bracia w rozumie :D .Do mnie też kompletnie nie przemawia usprawiedliwianie wszystkiego owym uniwersalnym "co nie jest zabronione jest dozwolone"-a zwykła ludzka uczciwość to co ?Ja też mógłbym być znacznie bogatszy niż jestem-niestety wychowanie przeszkadza :D .

#1652 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:26

#1653 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No o poprawność polityczną to akurat mnie nie musisz podejrzewać-jakoś tak wyszło :D .Co do prawa to i owszem-znasz chyba przysłowie "lepsze wrogiem dobrego" ?-kiedyś wystarczał czy to Dekalog,czy to kodeks Hammurabiego czy też prawo zwyczajowe a teraz ?-na wołowej skórze nie spiszesz a jeżeli coś jest wystarczajaco skomplikowane to znajdzie się sposób aby jakąś lukę znaleźć-no i stąd "co nie jest zabronione..."

#1654 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale ludzie z reguły nie są konsekwentni w tym co mówią lub robią. Tutaj piszą, że jeśli nie jest zabronione to korzystają i w ten sposób usprawiedliwiają siebie a parę postów dalej czy w w innym temacie skarżą się na prawo i chcą jego zmiany bo jest niesprawiedliwe dla nich. Teraz nie ma czegoś takiego jak moralność czy obyczaje. Teraz mamy kodeks karny, cywilny czy handlowy. Gdyby kradzież była dozwolona to większość na pytanie dlaczego okradasz sąsiada odpowiedziałaby "co nie jest zabronione jest dozwolone"
A damianzbr trochę przesadził oskarżając o kradzież. Bardziej tu pasuje wyłudzenie.

#1655 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ...................

#1656 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2864 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 21:57

Tutaj piszą, że jeśli nie jest zabronione to korzystają i w ten sposób usprawiedliwiają siebie a parę postów dalej czy w w innym temacie skarżą się na prawo i chcą jego zmiany bo jest niesprawiedliwe dla nich.
A damianzbr trochę przesadził oskarżając o kradzież. Bardziej tu pasuje wyłudzenie.

Z tym brakiem konsekwencji co u niektórych dokładnie tak jest, strasznie się irytuje gdy napotykam takich przykrych hipokrytów, wrrr ;[.
No nie wiem, bo świadome wpisanie nie prawdy w ekonomicznym planie operacji, to nie jest fuks dzięki któremu można wycyganić dofinansowanie. To jest celowe popełnienie przestępstwa, czyli oszustwa umożliwiającego kradzież. Myślę że słowo kradzież wcale nie jest zbyt ostrym słowem w tym przypadku, ale akurat tutaj ta kwestia jest najmniej ważna.

@stachu19 rozwiń swą myśl, nie krępuj się i śmiało kontynuuj.

Edytowany przez damianzbr, 27 listopad 2011 - 22:02.

#1657 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 22:11

#1658 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 22:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale tak formalnie. Kradzież jest wtedy kiedy zabierzesz sąsiadowi krowę z obory a wyłudzenie kiedy sprzedasz krowę sąsiada weźmiesz pieniądze i mówisz, że dopiero za tydzień dostarczysz. Więc wprowadzając w błąd ARiMR aby dostać pieniądze mogą zostać oskarżeni o wyłudzenie a nie kradzież.

To z lokat wysoko oprocentowanych też nikt nie powinien korzystać bo to też wyłudzanie i obchodzenie prawa jest(a co tam lubię szyk przestawny).

Obchodzenie prawa tak ale nie wyłudzenie bo jak można coś wyłudzić od kogoś skoro obie strony mają z tego korzyści i działają ze świadomością?

#1659 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy jako właściciel kilku Ha ziemi opłacający krus mam możliwość złożenia wniosku na różnicowanie na Ciągnik? I czy musi on być przeznaczony na usługi ? Jak z tym dokładnie jest ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie masz możliwości bo nabór już się skończył a nowy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.