Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wiem, gdyż jestem wnioskodawcą, szczegółowe informacje powinieneś uzyskać od osoby prowadzącej wniosek w OR, informację kto prowadzi Twój wniosek powinieneś uzyskać u kierownika BWI odpowiedniego OR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:55
  •  

#142 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki kolego za informacje, jutro muszę zadzwonić do Torunia

#143 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 15:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak byś miał kłopoty to daj znac na priv, to Ci podpowiem...

Edytowany przez Matey, 01 październik 2010 - 10:55.
cytowanie poprzedniego posta

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 20:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy jeśli chciałbym złożyć wniosek powiedzmy na przyczepę a nie posiadam własnego ciągnika to jest możliwa akceptacja takiego wniosku czy nie? Lub ewentualnie jeśli bym posiadał ciągnik 60km to czy mogę wziąć do niego przyczepę 12t?

#145 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 październik 2010 - 10:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy jeżeli we wniosku wpisałem moc ciągnika 115 KM to czy da rade kupić ciągnik większej mocy?? Np. 135KM jak do tego podchodzi ARiMR

#146 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2010 - 14:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jasne. Możesz kupic nawet 500 KM. Musisz tylko poczekac na podpisanie umowy, do czasu umowy nie można dokonywac zmian w zestawieniu rzeczowo - finansowym. W dniu umowy składasz wniosek o aneks (z mocniejszym ciągnikiem) z odpowiednimi załącznikami i sprawa załatwiona.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#147 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 październik 2010 - 15:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Acha dzięki za odpowiedz

#148 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 01 październik 2010 - 17:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej można jednokrotnie dokonać zmiany w zestawieniu rzeczowo finansowym, taki bonus od Ministra

#149 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2010 - 18:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Fakt, dzięki za korektę. Nie można w modernizacji i starym różnicowaniu. W nowym różnicowania można raz zmienic, ale trzeba przy wypełnianiu wniosku odpowiednio wpisac cel operacji.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 02 październik 2010 - 17:21.

#150 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 06 październik 2010 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w woj lubelskim został ktoś wezwany do poprawek lub coś w tym stylu?? Bo mam 81 nr i jak na razie cisza :blink:
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 13 październik 2010 - 19:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w woj lubelskim został ktoś wezwany do poprawek lub coś w tym stylu?? Bo mam 81 nr i jak na razie cisza :blink:

W lubelskim jeszcze nie jest zamknięty nabór, a skoro tak to jeszcze nikt nie sprawdza wniosków, bo w przypadku przekroczenia limitu jest losowanie i dopiero wtedy wnioski idą do kontroli.

Wzorem poprzedniego roku w którym to limit nie został wykorzystany, nabór trwa do ostatniego dnia roku. Ja wniosek w zeszłym roku składałem 31 grudnia, a pierwsze poprawki dopiero w marcu miałem. Także cierpliwości, bo mimo moich starań umowę 30 sierpnia podpisywałem.

W tym roku też składam wniosek ale poczekam na końcówkę naboru.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#152 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 październik 2010 - 20:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mój kuzyn tez dopiero bedzie składał a w lubelskim jest dopiero o30% wykorzystane wiec pewnie nie bedzie wykorzystana całą pula.

#153 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 13 październik 2010 - 20:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak na pomysł składania wniosku wpadłem przy wigilijnym stole, w sylwestra złożyłem wniosek, w prymaaprylis robiłem poprawki a ciągnik w dzień dziecka przywieźli.
Chistoria drugiego wniosku była trochę bardziej zagmatwana ale też umowa podpisana. Teraz zastanawiam się skąd kasę na finansowanie, no cóż termin na realizację mam na sierpiń 2011, więc czas jeszcze mam.

#154 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 październik 2010 - 05:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Z tego co mi wiadomo w różnicowaniu nie ma losowania wniosków po przekroczeniu 120% limitu. W tym działaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

#155 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 październik 2010 - 07:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Słyszałem że w wielkopolsce już zabierają się za pierwsze 50 wniosków, może ktoś to potwierdzić?

#156 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 październik 2010 - 09:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Faktycznie, decyduje kolejność.
Dzwoniłem do Agencji w Lublinie i na dzień dzisiejszy jest duże prawdopodobieństwo, że nabór będzie trwał do końca roku.
Szansa dla tych którzy potrzebują nowy sprzęt a hektarów nie mają za dużo. Plusem jest też mniej formalności niż w przypadku Modernizacji. :(

#157 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 15 październik 2010 - 16:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A nie wiecie czy coś drgnęło na Podlasiu??Nabór zakończony,czy jeszcze coś przyjmują??

#158 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 październik 2010 - 20:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie jak bym wziął kombajn zbożowy na różnicowanie to vat od tego kombajnu będę mógł odliczyć?

#159 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 październik 2010 - 20:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale panowie.. Coś mi się nie chce w to wierzyć, ze będą czekać do końca naboru i dopiero zaczną sprawdzać wnioski... Przecież w tym roku decyduje kolejność... Jakby było losowanie, to musieli by czekać do końca i wtedy losować a tak chyba powoli już rozpatrują te pierwsze wnioski... Co myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 15 październik 2010 - 20:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wiecie, czy w łódzkim już wyczerpany limit?