Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 02:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dużo będzie na pewno tych co mają 1-5ha i jakąś swoją działalność z której będą mieć na wyłożenie 50% sumy.i oni wypchną nas wszystkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 17:14
  •  

#1542 Share Apollo

Apollo

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 4 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 14:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak o po przedni!!

#1543 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:14

Dużo będzie na pewno tych co mają 1-5ha i jakąś swoją działalność z której będą mieć na wyłożenie 50% sumy.i oni wypchną nas wszystkich.

Dziwi cię to? Ten program właśnie ku takim został skierowany. Ludzie oni też są mieszkańcami terenów wiejskich, im też coś się należy... Jak wchodziliśmy do UE każdy gadał: po co to komu, opanuje nas zagraniczny kapitał, wybiją małych. Ostatnie się potwierdza, z małą różnicą. Taką, że sami na wzajem chcemy się powykańczać. Mały ci nie sprzeda tych 5ha a duży wszystko by mu wyrwał z gardła.

Edytowany przez damianzbr, 11 listopad 2011 - 19:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej My złożyliśmy na zasadzie jak sie uda to sie kupi :)
To ile jest już w końcy wniosków??
A i kiedy bedzie lista?

#1545 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam wnioski z poprzedniego naboru juz sa a nasze powinny sie pokazac max do konca listopada . sporo osob sklada i na mlodego rolnika i na roznicowanie . wnioskow nie jest dużo złozonych .ale kto dostanie to zalezy tylko czy starczy kasy :D pozdrawiam :) woj mazowieckie

Edytowany przez andrzejch61, 11 listopad 2011 - 20:46.

#1546 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:05

Dziwi cię to? Ten program właśnie ku takim został skierowany. Ludzie oni też są mieszkańcami terenów wiejskich, im też coś się należy... Jak wchodziliśmy do UE każdy gadał: po co to komu, opanuje nas zagraniczny kapitał, wybiją małych. Ostatnie się potwierdza, z małą różnicą. Taką, że sami na wzajem chcemy się powykańczać. Mały ci nie sprzeda tych 5ha a duży wszystko by mu wyrwał z gardła.

Ja akurat jestem z tych małych, ale bez dodatkowej działalności.A pisałem o takich co mieszkają w mieście i pokupowane mają Ziemię na Wsi.

#1547 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No tu masz rację. Bo sam znam przykład co gość się specjalnie zameldował u rodzinki na wsi i kupił kawałek pola. I teraz składał na różnicowanie. A z tym przemeldowaniem to już dawno było, bo chyba chciał na KRUS. A w mieście mieszka i ma tam hurtownie z hydrauliką. I lepiej przędzie niż nie jeden rolnik. Wiadomo, każdy złodziej ma dobrze. Skur...syństwo w biały dzień. Czemu nie można skonstruować prawa tak aby zapobiec takim przekrętom.

#1548 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 00:14

No tu masz rację. Bo sam znam przykład co gość się specjalnie zameldował u rodzinki na wsi i kupił kawałek pola. I teraz składał na różnicowanie. A z tym przemeldowaniem to już dawno było, bo chyba chciał na KRUS. A w mieście mieszka i ma tam hurtownie z hydrauliką. I lepiej przędzie niż nie jeden rolnik. Wiadomo, każdy złodziej ma dobrze. Skur...syństwo w biały dzień. Czemu nie można skonstruować prawa tak aby zapobiec takim przekrętom.

niestety to tylko POLSKA prawo jest robione przez wlasnie takich skur.... my jestesmy tylko szarakami .ja znam wielu takich co niewiedzo jak wygladajo grabie a po sprzet do uni sie pchajo

#1549 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Teo jest własnie polska. U nas niby rolnicy mieszkają w miastach. Dlatego, że krus dopuszcza możliwość dorabiania w innym zawodzie. Tym co skłądajaą wnioski wcale się nie dziwię skoro prawo na to pozwala. Tym co bluzgają zadaje pytanie czy gdybyście byli na ich miejscu. Zrezygnowali byście bo to nie fer?

Edytowany przez hubertuss, 12 listopad 2011 - 21:00.

#1550 Share Slawek4395MF

Slawek4395MF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 listopad 2011 - 11:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam mam takie pytanie odnośnie tej punktacji bo tam jest że jak się nie korzystało z żadnych pomocy unijnych to jest więcej punków a czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej hubertus powiedzmy że ja bluzgam na to, ale nie jest to chore że gościu od urodzenia mieszka w wawie i nie wie jak krowa wygląda. Dowiedział się o KRUS i chop już zameldowany na wsi u rodzinki. Można by np. wprowadzić że KRUS jest dla przedsiębiorcy/rolnika który od urodzenia zameldowany na wsi, a jeśli się przeprowadził z miasta to musi 10 lat mieszkać na wsi i być rolnikiem aby, gdy otworzy przedsiębiorstwo móc być na KRUS (i przez te 10 lat rygorystyczne i częste kontrole, co wyprodukował, ile i komu i za ile sprzedał aby sprawdzić czy faktycznie jest rolnikiem a nie cichutko czeka 10 latek na KRUS w swojej firmie). Może by stracili ci którzy faktycznie by z dnia na dzień dostali olśnienia i powiedzieli - ,,wyprowadzam się z mrowiska, będę rolnikiem!,, Ale przyznajcie szczerze, znacie taki przypadek, znacie kogoś kto tak zrobił z czystego serca, nie dla KRUS, nie dla dotacji tylko z miłości do rolnictwa i wsi? Bo ja nie i domyślam się że są to pojedyncze przypadki i takie ewenementy mogą się pojawić wśród ludzi którzy zakończyli karierę zawodową w mieście i planują emerytalny odpoczynek na wsi. To tacy skoro mają odpoczywać to na pewno nie będą otwierać własnej działalności i nie będzie im do niczego potrzebny KRUS skoro już mają emeryturę.
Prawda jest taka, jak by ktoś chciał, to by tego dokonał, ale widocznie ten który może tego dokonać, nie robi tego bo jemu samemu było by to nie na rękę. Więc powtórzę sku....stwo i złodziejstwo. Pozostaje się pocieszać że nie mieszkamy np.w chinach czy innym ustrojstwie i jak na razie mamy co jeść i nikt do nas nie strzela. Chociaż i to już nie jednemu dręczy myśli o jutro.

Edytowany przez damianzbr, 13 listopad 2011 - 13:16.

#1552 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:08

czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?

Nie liczy się dodatkowe punkty są za nie korzystanie z Modernizacji i Różnicowania.

#1553 Share Apollo

Apollo

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 4 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)
Mazowieckie :) poprzednia tura ...

#1554 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 13 listopad 2011 - 15:26

Może by stracili ci którzy faktycznie by z dnia na dzień dostali olśnienia i powiedzieli - ,,wyprowadzam się z mrowiska, będę rolnikiem!,, Ale przyznajcie szczerze, znacie taki przypadek, znacie kogoś kto tak zrobił z czystego serca, nie dla KRUS, nie dla dotacji tylko z miłości do rolnictwa i wsi? Bo ja nie i domyślam się że są to pojedyncze przypadki i takie ewenementy mogą się pojawić wśród ludzi którzy zakończyli karierę zawodową w mieście i planują emerytalny odpoczynek na wsi.

A ja znam taki przypadek, gość ok 35-40 lat, od urodzenia w mieście (Wrocław) pracujący jako pracownik umysłowy, wyższe wykształcenie, sprzedał wszystko mieszkanie itp. kupił na wsi a w zasadzie w głuszy w lesie, gospodarstwo 15ha i prowadzi teraz takie mini zoo i agroturystykę no i normalne uprawy, decyzje podjął jak mi mówił praktycznie z dnia na dzień, także tacy się zdarzają.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#1555 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 16:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej [quote name='Slawek4395MF' timestamp='1321178444' post='812103']
Witam mam takie pytanie odnośnie tej punktacji bo tam jest że jak się nie korzystało z żadnych pomocy unijnych to jest więcej punków a czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?
[/quotesklada licza sie wszystkie dotacje otrzymane mlody rolnik tez jesli otrzymales dotacje

#1556 Share Apollo

Apollo

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 4 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)
Mazowieckie :) poprzednia tura ..

#1557 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 listopad 2011 - 18:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wielu się dziwię że tak w biurokrację się pchają. Nie lepiej co się zarobi to w kieszeń napchać a nie państwu oddawać? Przecież nic za darmo nie dają. Tylko pozornie to tak wygląda. Ja w przeciągu ostatniego miesiąca miałem 4 kontrole z arimr i jedną z inspekcji na zlecenie agencji. A kolega nabrał na prow to ostatnio z belgii mu wjechali. Niestety nie dostał wcześniej cynka więc już płacze

#1558 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @Apollo zaraz dostaniesz bana za dublowanie.

#1559 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:30

A ja znam taki przypadek, gość ok 35-40 lat, od urodzenia w mieście (Wrocław) pracujący jako pracownik umysłowy, wyższe wykształcenie, sprzedał wszystko mieszkanie itp. kupił na wsi a w zasadzie w głuszy w lesie, gospodarstwo 15ha i prowadzi teraz takie mini zoo i agroturystykę no i normalne uprawy, decyzje podjął jak mi mówił praktycznie z dnia na dzień, także tacy się zdarzają.

Ale nie o taki przypadek mi chodziło. Ten gość z Wrocławia podjął taką decyzję z dnia na dzień i jest rolnikiem, więc oczywistym będzie że jest na KRUS. Pytałem o przypadek gdzie gość z Wrocławia mający hurtownie z ,,sandałami plecionymi w Rumuni,, z dnia na dzień staje się rolnikiem i pozbywa się rumuńskich sandałów. Nagle po pół roku dostaje olśnienia i otwiera interes z sandałami tym razem innego pochodzenia. I w tym momenie taki delikwent był by stratny bo mimo że jest rolnikiem to i tak jego już inne niż poprzednio sandały nie miały by prawa do KRUS. I właśnie takich przypadków ja nie znam (zapewne tacy istnieją ale mało), natomiast roi się od złodziei którzy rumuńskie sandały zamykają celowo na pól roku stają się rolnikiem i po pól roku otwierają na nowo tę samą krainę rumuńskiego sandała z różnicą opłacania składek, zamiast ZUS to KRUS.

PS. że chyba chodziło ci o te zoo że niby działalność, ale ja nie piszę tej ustawy, moje rozwiązanie nie jest najlepsze (być może gorsze od dotychczasowego) ale istnieje jedno ale. To co napisałem można, a nawet trzeba by dopracować. I takie zoo z agroturystyką to można by nazwać rolnictwem, może nie tradycyjnym ale jednak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej hej.sory że się wcinam. powiedzcie mi co powinno być na pieczątce. jakie dane!?mam działalnosć zwiazaną z prasowaniem. z góry dzieki