Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 11:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Już jest 7,4 tyś wniosków, takiego oblężenia się nie spodziewałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 07:27
  •  

#1522 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 12:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do 9tys. dojdzie :D

#1523 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 12:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ok 11 grudnia będzie lista rankingowa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 07 listopad 2011 - 12:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czyli dla niektórych może Mikołaj przyniesie prezenty :)

#1525 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 14:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w agro dziś mówili że jest 400 mln a wniosków już jest na 600mln a jeszcze wnioski które pocztą przyjdą....

#1526 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 07 listopad 2011 - 17:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czyli taka porazka jak z modernizacja;))
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1527 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:09

koledzy patrzymy na to wszystko realnie kto od 5 do 10 hektarów ma choc odrobine kasy na nowy ciagnik bądźinna maszyne jak koszty utrzymania i opllaty stałe sa ogromne... nie urażajac innych ale małe sa szanse takich osob by wogole za to działąnie sie podjeły bo conajmniej 50-60-70% musi iśc po kredyt jak nie 100% i kiedy taki małoobszarwoiec to spłaci ?? odpowiedźcie sobie sami.. Mimo ze Agnecja stara sie rzucić jakies lepsze preferencje dla tych małych to i tak ich celem jest ich zlikwidować a jak nie oni to zalezy to ludziom z wyzszych półek... juz od paru lat wstecz znikneło w polsce 400tys gospodarstw małoobszarowych, przykro mi ale reala prawda jest taka ze ten co ma 20-30 musi miec głowe na karku jak przetrwać a gdzie ten co ma 5-10ha chyba ze ma warzywa i pol rodizny caly tydzien kopie a pol rodizny spi na bazarze i caly tydzien spzredaje...

kolego ci co maja 5-10 a nawet 15ha składali wnioski na różnicowanie bo poprostu chca legalizować swoje dorywcze zawody jakie wykonują. ja mam 20ha i jeśli bym nie dorobił w swoim interesie to bym żył na skraju ubóstwa. z tego co widać po forum to większość wniosków na różnicowanie to na usługi dla rolnictwa ,,wynajmowanie taczki ze swojej firmy do odwalenia gnoju w swojej szopie" (przepraszam jeśli kogoś uraziłem). Ale według mnie to program właśnie dla tych którzy są miłośnikami rolnictwa i z tego nie zrezygnują i chcą działać wykonując inne zawody by godnie żyć.

#1528 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak składałem wniosek to nieco postałem w kolejce, . I sobie popytałem innych,podsłuchałem tez nieco... :D
Wynika z tego, że większość to nie zmieściła się w MGR ( są poza listą ) lub po prostu skończyła się pula ( 300 tyś zwrotu ). Znam jeden przypadek, gość składa wniosek na ciągnik 140 KM a posiada 8 ha, z dzierżawami max 11. Na MGR nie ma szans, ale tu szanse są :rolleyes:
Sam też nie jestem lepszy, też mam " usługi dla rolnictwa" :lol:
Jakby była taka ścisła kontrola tych biznesplanów i fakturowanie tego co w nim zapisane, to każdy byłby na ZUS-ie a wtedy żaden interes z tego programu nie jest. Opłacało by się tylko tym którzy owe usługi faktycznie by wykonywali.

Edytowany przez Marl, 07 listopad 2011 - 22:05.

#1529 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Popieram kolegę sam jestem daleko poza zielona lista na MGR i próbuje na różnicowanie się załapać. Znam ludzi którzy maja własnych 8-10 ha i kilka razy tyle dzierżaw ale tylko na słowo gdzie dopłatę bierze właściciel i maja spokojnie po 200-300tys mleka rocznie. Na MGR dużych maszyn niema szans a tu bez problemu...

#1530 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 23:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tyle, że za wiele tych maszyn się nie kupi bo tylko 100 tyś zwrotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy ktoś składał na inne usługi lub działanie niż usługi dla rolnictwa?

#1532 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 listopad 2011 - 18:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to akurat forum rolników wie moze byc ciezko takiego znalesc ale sa tacy na 100% :)

#1533 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wszystkie wnioski składane są na działalności bezpośrednio związane z rolnidztwem, ja naprzykład składałem wniosek na działalność pozarolniczą polegającą na wierceniu studni głębinowych, pogłębianiu istniejących studni kopanych, wprawdzie też można wiercić studnię rolnikowi, ale ale nie tylko...

#1534 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 13:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja składałem na działalność handlową... tylko według punktacji mam maksymalną liczbę ;)

#1535 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 09 listopad 2011 - 19:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja skladalem na dzialalnosc leśną

#1536 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:54

ja skladalem na dzialalnosc leśną

Panowie czy słyszał ktoś może o zaoszczeniu kontroli dokumentów rachunkowych (faktur) po zakończeniu realizacji operacji, tak dowiedziałem się od znajomego, którego Zona pracuje w arimr. Podobno coraz bardziej denerwuje ich, że cel operacji w większości przypadków nie jest realizowany właściwie.
Pozdrawiam

#1537 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 listopad 2011 - 18:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej powiedzieli mi w arimr w białymstoku ze na całą polskę wezmą tylko 400wniosków.a w samym województwie podlaskim zostało złożone ok 1000.

#1538 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chyba 4000

#1539 Share Apollo

Apollo

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)

Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)
Mazowieckie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeszcze nawet nie ma listy, chyba że chodzi Ci o poprzedni nabór.