Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 16:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Eryko skąd wiesz?? Gdzie znalazłeś takie info??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 00:11
  •  

#1502 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 04 listopad 2011 - 16:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.arimr.gov...-pozarolni.html

#1503 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 19:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Już jest 5500 wniosków i pewnie to jeszcze nie koniec.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 20:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W radiu się wypowiadali z ARiMR.
Ale jak widać już jest dużo więcej. oj będzie cięzko się dostać.

#1505 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 21:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiadomo już coś jakie kryteria oceny będą? :rolleyes:

#1506 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 listopad 2011 - 22:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiadomo:)Od 1ha do średniej krajowej lub wojewódzkiej 5-10pkt od średniej do 50ha od 5-0pkt. Następnie 3pkt za nie korzystanie z funduszy unijnych takich jak np.MGR oraz od 1-3pkt za gospodarstwo położone na ONW(50%gospodarstwn 1pkt im wiecej to ilosc punktów az do 3). I jeszcze punkty zależące od dochodu na jednego mieszkańca od0-5pkt. Wszystkie te punktacje dają nam sume 21pkt do zdobycia.Niestety przy takiej liczbie wniosków bedzie ciezko.Piszcie ile wam wyszlo ze macie pkt :rolleyes:

#1507 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 10:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ze strony ARiMR.
Dotychczas ARiMR przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" kolejno w latach 2008, 2009 i 2010 r. Spośród złożonych wtedy wniosków Agencja podpisała około 9,6 tys. umów o dofinansowaniu inwestycji na łączną kwotę 834,3 mln złotych, czyli około 60% budżetu przeznaczonego na taką pomoc z PROW 2007 - 2013.

Jedyna szansa na załapanie się jak największej liczby osób jest taka, że wszystkie środki z tego działania przesuną na ten nabór.

#1508 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:23

Ze strony ARiMR.
Dotychczas ARiMR przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" kolejno w latach 2008, 2009 i 2010 r. Spośród złożonych wtedy wniosków Agencja podpisała około 9,6 tys. umów o dofinansowaniu inwestycji na łączną kwotę 834,3 mln złotych, czyli około 60% budżetu przeznaczonego na taką pomoc z PROW 2007 - 2013.

Jedyna szansa na załapanie się jak największej liczby osób jest taka, że wszystkie środki z tego działania przesuną na ten nabór.

Witam
Jestem nowy na forum, jestem z małopolski mam pytanie
Jakie szanse ma mój kuzyn załapać się na dofinansowanie jeśli posiada 20 ha w małopolsce, ile Wy składający wnioski posiadacie hektarów?
Pozdrawiam

Ze strony ARiMR.

Witam
Jestem nowy na forum, jestem z małopolski mam pytanie
Jakie szanse ma mój kuzyn załapać się na dofinansowanie jeśli posiada 20 ha w małopolsce, ile Wy składający wnioski posiadacie hektarów?
Pozdrawiam

#1509 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Gdzie byłeś przez poprzednie 3 tygodnie, nabór wczoraj się zakończył. Szanse możesz określić sobie sam.

#1510 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 19:43

Gdzie byłeś przez poprzednie 3 tygodnie, nabór wczoraj się zakończył. Szanse możesz określić sobie sam.

No może niewyraźnie się określiłem, kuzyn złożył ten wniosek, a jeśli chodzi o szanse to ja wiem ile punktów może dostać, ale ważne jest także ile punktów dostaną inni, jeśli inni maja po 30 ha to super a jeśli po 10 to gorzej , choć zależy gdzie, bo 10 w małopolsce to gigant (śr 3,86) a 10 w zachodniopomorskim to kurdupel (nie obrażając nikogo), tak więc proszę zróbmy ranking (tylko hektary bo dochód gminy i onw to nie tak dużo punktów). Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ludzie poczekjacie spokojnie te kilkanaście dni. Jak dostaniecie to dostaniecie jak nie to nie. Po co te spekulacje, kombinacje itd.

#1512 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jestem a Podlaskiego mam 22ha i nie mamy ONW także szanse małe :/

#1513 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:59

Ludzie poczekjacie spokojnie te kilkanaście dni. Jak dostaniecie to dostaniecie jak nie to nie. Po co te spekulacje, kombinacje itd.

Hubertus chyba 1 ha na onw i jeszcze w biednej gminie i na dodatek nigdy nie korzystał z dofinansowania bo spokojny jak niemowlę po jedzeniu, a może nie bo tylko On podjął temat?

#1514 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a co wy myslicie ze tacy po 5-10 ha poskladali tylko wnioski ? watpie zeby takich rolnikow duzo bylo ja zlozylem mam 37 ha na wniosku o doplaty a skladali takze tacy co maja po 50 , 100 i nawet 130 ha :lol: wiec spokojnie czekajcie az oglosza liste rankingowa

#1515 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:01

a co wy myslicie ze tacy po 5-10 ha poskladali tylko wnioski ? watpie zeby takich rolnikow duzo bylo ja zlozylem mam 37 ha na wniosku o doplaty a skladali takze tacy co maja po 50 , 100 i nawet 130 ha :lol: wiec spokojnie czekajcie az oglosza liste rankingowa

dokładnie, troche cierpliwości i wszystko będzie jasne :)

#1516 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Najgorsze to czekanie <_< gdyby była jakas robota w polu to szybciej czas by zleciał, a tak codziennie każdy myśli że może jednak cos da sie jeszcze zrobic , niestety cierpliwie trzeba czekac na ogłoszenie listy z nadzieją że sie tam znajdziemy :rolleyes: :rolleyes: Tego wam i sobie życzę ;) jak w tej piosence "don't worry be happy..."
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#1517 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Lepiej napiszcie jakie macie pomysły na biznesy...

#1518 Share sergio25

sergio25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 18:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja w czwartek złożyłem wniosek o płatność i czekam na 100000zł

#1519 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:18

Lepiej napiszcie jakie macie pomysły na biznesy...

Eksport pacek na muchy do RPA. Np. takich :
http://www.google.pl...s:0&tx=52&ty=57

Słyszałem że muchy są u nich nie małym problemem. A najlepszy w tym interesie jest brak konkurencji. Czas też wydaje się być odpowiednim na ten interes. Właśnie zbliża się tam okres letni. Informacje dostałem u źródła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 09:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy patrzymy na to wszystko realnie kto od 5 do 10 hektarów ma choc odrobine kasy na nowy ciagnik bądźinna maszyne jak koszty utrzymania i opllaty stałe sa ogromne... nie urażajac innych ale małe sa szanse takich osob by wogole za to działąnie sie podjeły bo conajmniej 50-60-70% musi iśc po kredyt jak nie 100% i kiedy taki małoobszarwoiec to spłaci ?? odpowiedźcie sobie sami.. Mimo ze Agnecja stara sie rzucić jakies lepsze preferencje dla tych małych to i tak ich celem jest ich zlikwidować a jak nie oni to zalezy to ludziom z wyzszych półek... juz od paru lat wstecz znikneło w polsce 400tys gospodarstw małoobszarowych, przykro mi ale reala prawda jest taka ze ten co ma 20-30 musi miec głowe na karku jak przetrwać a gdzie ten co ma 5-10ha chyba ze ma warzywa i pol rodizny caly tydzien kopie a pol rodizny spi na bazarze i caly tydzien spzredaje...