Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 październik 2011 - 22:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak dla informacji kompletny wniosek zawiera około 40stron,także trochę roboty z tym jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 09:05
  •  

#1462 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 październik 2011 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No ale podobny do PROW ? Bo mam cały wniosek z PROWu . Zresztą sam poszukam a odpowiecie na pozostałe pytania ?

#1463 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 październik 2011 - 09:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wszystkie odpowiedzi są już w tym temacie poczytaj trochę. Poznasz odpowiedzi i dowiesz się też wielu innych rzeczy. Na stronie armir masz też instrukcje wypełnienia wniosku. Jak się już dziś zabierzesz za to do piątku zdążysz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czytałem cały temat . A to najważniejsze pytanie , Jak przekonać tatę . Bo po przeliczeniu wszystkiego musiałby tylko 15 tyś wziąć kredytu . Bo 123tyś kosztuje . Odejmujesz vat zostaje 100tyś to dzielisz na pól i masz 50 tyś do spłaty . Z belarusa będzie z 20tyś , oszczędności 20tyś i kredyt na 10 tyś a 5 tyś to odsetki od dużego kredytu . Dobrze liczę ?

#1465 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No prawie dobrze :) mały szczegół - za ciągnik musisz całą sumę zapłacić + VAT od razu i potem dopiero złożyć wniosek o płatność, czyli jak by nie było kredytu musisz wziąć z 80tyś. Vat ci oddadzą po miesiącu i tym spłacisz ratę kredytu, podobnie jak dostaniesz zwrot kasy to też rata kredytu no i dopiero wtedy pozostanie ci te 15tyś do spłaty... dobrze policzyłem :)Weź też pod uwagę że przez 5 lat właściciel firmy musi opłacać podwójny krus, i księgową ale za to możesz odliczać vat od paliwa, części itd no i maszynę masz za pół ceny (chyba najlepszy argument żeby przekonać)

Edytowany przez Rider, 29 październik 2011 - 10:52.

#1466 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No wiem to kredyt na całość liczyłem . A czy nie przeszkadza że tata ma rentę ?

#1467 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 30 październik 2011 - 08:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak ma strukturalną to nie może brać różnicowania.

#1468 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 październik 2011 - 14:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie strukturalną tylko taką zdrowotną .

#1469 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 październik 2011 - 10:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy przy składaniu wniosku trzeba mieć zaświadczenie z KRUS że jest się płatnikiem

#1470 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 październik 2011 - 14:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zaświadczenie z KRUS koniecznie.Dostajesz je od ręki więc nie ma problemu.Ktos gdzieś tam pisał że nakaz płatniczy wystarczy,tylko ze na nakazie nie masz info od kiedy jestes ubezpieczony,a na zaswiadczeniu tak.Ja wysłałam zaświadczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 październik 2011 - 19:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanie jeśli wpisujemy planowane przychody z działalności czy jakoś musimy później osiągnąć ten poziom zysku czy jakoś procentowo czy w ogóle? A co jeśli kupimy jakieś maszyny a przez 5 lat żadnej usługi nią nie wykonamy?

#1472 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 październik 2011 - 20:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zaświadczenie z krus musi miec rolnik. Domownik i małzonek musi mieć nakaz i zaswiadczenie. Poczytajcie dokładnie instrukcje. Co do zysków to tylko projekt nie musi się sprawdzić.

#1473 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 31 październik 2011 - 22:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie czy wyrobił bym się w 3 dni z napisaniem wniosku i pozałatwianiem wszystkich rzeczy potrzebnych do różnicowania?
tak naprawdę dziś dowiedziałem się o naborze :/ i chcieli byśmy z niego skorzystać.

Edytowany przez zetorki, 31 październik 2011 - 22:09.

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#1474 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 31 październik 2011 - 22:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zetorki jest to do zrealizowania, tylko pewnie wniosku już byś nie zdążył zawieść tylko pocztą byś wysłał w piątek. Największy kłopot to oferta. Musiał byś pojechać do dilera (koszt paliwa) i osobiście ją odebrać. W KRUS to od ręki zaświadczenie, a dokument tożsamości jeśli byś wysyłał pocztą to musiał byś w gminie potwierdzić zgodność z oryginałem. Że chyba wyślesz im oryginał dowodu osobistego ;).

#1475 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 00:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanko, czy w posiadanych i wykorzystywanych maszynach do przyszłych NIBY usług można wpisać sprzęt kupiony za pieniążki z Modernizacja Gospodarstw Rolnych, Młody Rolnik?

#1476 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 listopad 2011 - 08:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W modernizacji jest cos tam pisane ze nie mozna wykonywać nim usług. nie dam sobie reki uciac ale chyba Yacenty kiedys o tym pisal
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1477 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 listopad 2011 - 09:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej sprzetem na mgr nie mozna swiadczyc usług

#1478 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 09:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ofertę dealer zrobi od ręki w większości przypadków tak bedzie. Kwestja wipsania treści oferty o danych klienta w gotowym posiadanym przez większość dalerów na ta okazje formularzu. Ja dostałem od ręki 5 mminut może pisanie trwało. Najlepiej dla wszystkiego wczesniej zadzwonić i umówić się.
Co do krus zachodzisz z dowodem wypełniasz takie ale podanie po co ci to i dla kogo i tez trwa 5 minut.
Trochę czasu zajmie wypełnienie wszystkich papierów. Wypełniony wzór wniosku znajdziesz na stronie arimr, linka wklejałem kilka stron wcześniej. Biznes plan tez może zając trochę czasu jeśli tego wcześniej nie robiłeś.

#1479 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 10:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A co koledzy jeśli nie znajdziemy żadnego klienta na nasze usługi? Jeśli maszyny będą tylko stały w garaży? Agencja cos może się tego czepiać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 17:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

tak dokłądnie jest. Ja przerabiałem podobna sytuacje :) jak minie 3 lata krusu to spokojnie zostajesz na krus.

Źle mówisz!!!! Teraz jest obowiązek płacenia KRUS dla młodych rolników przez 1 rok!!! Jestem z tego naboru o wiem i wysyłają pisma że nie muszę płacić 3 lata tylko 1 rok. Dlatego młodzi mogą spokojnie składając na różnicowanie, bo zanim wniosek w ARiMR rozpatrzą i zanim się otworzy działalność to i rok minie.