Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 26 październik 2011 - 15:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mozesz uzywac u siebie ale musisz sam sobie wystawic f-re vat - tak to wyglada oficjalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 13:56
  •  

#1442 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego, sąsiad ma wpisane "Wspomaganie ... " w wpisie do ewidencji w UG. Sam mu wypełniałem wniosek.

#1443 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja korzystałem z różnicowania i oprócz tego prowadzę gospodarstwo które jest nadal na ryczałcie. Działalność z różnicowania to: ,,Usługi rolnicze" Vat z zakupionych maszyn US oddał mi w całości w przeciągu miesiąca. Robiąc usługi wystawiam faktury z 8% stawką VAT-u który odprowadzam do US. VAT od paliwa, usługi serwisowej, oleju odliczam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy ekonomiczny plan operacji (w pdf) trzeba wypełnić ręcznie?
pobrałem ze strony agencji i nie mogę nic wpisać

Edytowany przez denzel, 26 październik 2011 - 18:13.

#1445 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na stronie agencji jest też dostępny EPO w excelu do wypełniania na kompie.

#1446 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 26 październik 2011 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chlopcy wczoraj wniosek zlozylem kolejki zadnej panie a w gencji kielceckiej mówily ze duzego zainteresowania nie ma i nalezy byc pozytywnie nastawionym:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1447 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 1.wniosek
2.Ekonomiczny Plan Operacji
3.Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis
4.Oświadczenie właściciela/współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością (jeśli coś budujesz, nadbudowujesz)
5.Zapytania ofertowe
NIC z zadnego urzedu nie trzeba?

#1448 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej michalak dzięki za słowa otuchy i modlę się obyś miał rację, bo pieniążków nie wiele jest :(

#1449 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis" o co wtym dokladnie chodzi

#1450 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W tym roku, w pierwszym i drugim terminie naboru, swoje wnioski o wsparcie dodatkowej działalności gospodarczej, złożyło dotychczas w ARiMR 1797 rolników. Łącznie ubiegają się oni o przyznanie pomocy w wysokości ponad 248 mln zł.

Ze strony ARiMR stan na dziś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 październik 2011 - 21:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli nie miałes do tej pory firmy i dopiero bedziesz zakładałto oswiadczenie ze nie pobierałes de minimis

#1452 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:27

1.wniosek
2.Ekonomiczny Plan Operacji
3.Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis
4.Oświadczenie właściciela/współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością (jeśli coś budujesz, nadbudowujesz)
5.Zapytania ofertowe
NIC z zadnego urzedu nie trzeba?

Zaświadczenie z krus i jeśli posiadasz ziemie to akt notarialny + odpis z księgi wieczystej.

#1453 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeszcze chyba formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis. Nie wiem jak jest z tym nakazem płatniczym z krus za ostatni kwartał?

Czy w projekcji finansowej podając dochód z działalności pozarolniczej, czy np koszty poniesione na realizację operacji wpisywać w roku 2011 czyli w tym w którym złożymy wniosek. Czy zaczynać od roku 2012. Wcześniej napewno sprzetu nie kupię a co za tym jdzie zysków nie osiągnę.
Czy amortyzacje odliczać od pełnej wartosci netto czy pomniejszonej o zwrot z arimr bo różne wersje krążą?
Czy w projekcji finansowej prognozy sprzedaży wpisywac tylko usługi świadczone tylko i wyłącznie przy pomocy sprzętu zakupionego przy pomocy dotacji. Czy także te typu np ciągnik z różnicowania maszyna z gospodarstwa?
Czy podając nazwy świadczonych usług w EPO. Mogę umiescić usługe transport płodów rolnych materiałów sypkich. Chodzi mi o przyczepę z gosp i ciągnik z różnicowania. Czy lepiej nie używac słowa transport?
Czy w EPO mogę zamieścić usługi wynajmu sprzętu bez dodawania PKD wynajem i dzierżawa maszyn rolniczych? Jeśli tak to czy tylko usługi związane ze sprzętem z dotację z ue czy z tym z gosp też?

Edytowany przez hubertuss, 27 październik 2011 - 16:28.

#1454 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ktoś wie kiedy będzie pierwsza publikacja list?

#1455 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 październik 2011 - 08:45

Jeszcze chyba formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis. Nie wiem jak jest z tym nakazem płatniczym z krus za ostatni kwartał?

Czy w projekcji finansowej podając dochód z działalności pozarolniczej, czy np koszty poniesione na realizację operacji wpisywać w roku 2011 czyli w tym w którym złożymy wniosek. Czy zaczynać od roku 2012. Wcześniej napewno sprzetu nie kupię a co za tym jdzie zysków nie osiągnę.

Babka, która robiła mi wniosek w załącznika przy nakazie płatniczym z krus wpisała nie dotyczy i przy składaniu wniosku chcieli tylko zaświadczenie z krus więc to chyba wystarczy...

Co do kosztów to skoro nie masz maszyn w 2011 to nie masz też zysków :)

#1456 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 28 październik 2011 - 10:36

Jeszcze chyba formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis. Nie wiem jak jest z tym nakazem płatniczym z krus za ostatni kwartał?

Czy amortyzacje odliczać od pełnej wartosci netto czy pomniejszonej o zwrot z arimr bo różne wersje krążą?
Czy w projekcji finansowej prognozy sprzedaży wpisywac tylko usługi świadczone tylko i wyłącznie przy pomocy sprzętu zakupionego przy pomocy dotacji. Czy także te typu np ciągnik z różnicowania maszyna z gospodarstwa?
Czy podając nazwy świadczonych usług w EPO. Mogę umiescić usługe transport płodów rolnych materiałów sypkich. Chodzi mi o przyczepę z gosp i ciągnik z różnicowania. Czy lepiej nie używac słowa transport?
Czy w EPO mogę zamieścić usługi wynajmu sprzętu bez dodawania PKD wynajem i dzierżawa maszyn rolniczych? Jeśli tak to czy tylko usługi związane ze sprzętem z dotację z ue czy z tym z gosp też?

Amortyzację liczysz od kwoty netto pomniejszonej o dofinansowanie - 14% linowe czyli co roku tyle samo.
W projekcji finansowej możesz wpisać również inne usługi - do których wykorzystasz posiadany już sprzęt: np kupujesz nowy ciągnik i będziesz nim robił sianokiszonkę wykorzystując prasę którą posiadasz już w swoim gospodarstwie - oczywiście musisz to ująć w rozliczeniu kosztów w biznesplanie.

#1457 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 październik 2011 - 11:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jakos to ogarnołem na poczatku trochę straszyło. Ale w exelu wszystko fajnie wychodzi więc została już tylko kosmetyka. NO i jak by co są poprawki. Chociaż wolał bym uniknąć. Ewentualnie jak by ktoś miał jakieś sugestie do moich pytań, piszcie wniosek bede składał dopieroo 2 lub 3 więc coś tam jeszcze moge poprawiać.
Co do nakazu z krus. Wyczytałem w instrukcji, że gdy wniosek składa współmałżonek lub domownik to nakaz jest potrzebny.

Edytowany przez hubertuss, 28 październik 2011 - 12:28.

#1458 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja mam kilka pytań :
1. Czy da radę przez 5 dni stworzyć wniosek ?
2. Czy np. jeśli na żonę jest to wszystko to może wystawiać rachunek mężowi ?
3. Czy trzeba mieć teraz założoną firmę ? Czy można później ?

#1459 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Odpowiadam:
1.Wniosek stworzysz w ciagu 1 dnia ,jeśli masz wszystkie załączniki i niezbędną wiedze z zakresie pisania wniosku i EPO.Musisz uwzględnic jednak dzień roboczy,bo potrzebujesz oferty od dealerow(jesli chodzi o maszyny itp) zaśw.z KRUS-u i wypis z księgi wieczystej-dostajesz to "od reki".
2.Oczywiście.Przykładowo jeśli żona ma firmę zajmującą sie np.usługami dla rolnictwa a mąż ma gospodarstwo( lub odwrotnie),to naturalne że mąż nie wynajmie obcej firmy usługowej żeby wykonała daną czynnosć ,skoro firmę ma w podwórzu:)
3,Firmę zakładasz po podpisaniu umowy z agencją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 październik 2011 - 22:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A to ok czyli może ciągnik pracować w swoim gospodarstwie ?
A to ile można mieć max dochodów żeby nie przejść do ZUS ?
A i jeszcze jedno , jak przekonać do tego tatę ) :) bo na prow nie przeszło to może na to pójdzie . No to jak to powiedzieć , może ktoś wypisać argumenty za , sam on nie umie korzystać z neta ale jakbyście mu napisali kilka sensownych postów to może by się zastanowił . Kupilibyśmy ciągnik do 123 tyś + tur . Macie jakiś pomysł na niego ?