kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

gesy    5

A ja mam nr.28xx,we wniosku wpisane 15 ha,ONW ,niekorzeysałem z niczego wcześniej,w biednej gminie typowo rolniczej.Lecz wcale niejestem taki wniebowzięty, straszą kryzysem,wcale bym niepłakał jak bym sie nie załapał.A teraz co można zamawiać ciągnik ponoć są kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

zaraz chyba chciałes napisaci 11,7 jak jest na liscie 39xx

Nie nie pomyliłem się za 10,7 punktów miejsce 39xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Kolego Dlok jak z tego równania powierzchni wyszło ci 3,0903

Trzeba było jeszcze od powierzchni gospodarstwa odjąć średnią krajową, już wyedytowałem wzór. Uważnie czytasz, dzięki za uwagę (w excelu miałem dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

moze mi ktos powiedziec czy jak jestem na miejscu 12xxx mam jakies szanse na dostanie kasy

Szanse są praktycznie równe zeru ( na dzień dzisiejszy)

Sam jestem nieco ponad 113xx i daje sobie spokój. :blink:

Wynik to relacja:

- brak ONW,

- PROW wykorzystany w kwocie 240 tyś zwrotu,

- gmina sredniozamożna,

- ponad 36 ha we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Mój Ojciec ma 10 ha ,nigdy wcześniej z niczego nie korzystał. Znalazł się na 70XX miejscu. Porażka Totalna. Nie ma co się łudzić,że się jeszcze załapie. Sądzę że do 1000 osób z poza zielonej listy ma jeszcze realne szanse, reszta już nie.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Trzeba przyznć że z naboru na nabór jest coraz trudniej. Sam z żoną na poprzedni nabór składaliśmy wnioski. Żona wiadomo miała dużo mniej ha niż ja i kasę dostała. A ja mimo że wykorzystałem 300 tyś na modernizację i we wniosku dużo ha to najmniejszego problemu z otrzymaniem pieniędzy nie miałem. Ale przyznaje że w tym naborze nie miałbym szans mimo ONW.

Edytowano przez bayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

37xx czyli z 400 miejsc za lista, po tym co piszecie powinno być ok

nie rozumiem tej listy...

jak dobrze obliczylem sobie pkt to mam 11,03 i miejsce 37xx

kolega cichy 11,45 i miejsce 84xx

a jeszcze ktos inny 10,7 i miejsce 39xx

O CO TU K... CHODZI?!?

Edytowano przez Bugsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z kujawsko pomorskiego, składałem wniosek na różnicowanie jako "domownik" ojciec ma nieco ponad 14 ha (poniżej średniej województwa). nigdy z niczego nie korzystaliśmy, a teraz gwóźdź programu, moje miejsce na liście 112xx nie wiem jak wy ale ja będę się domagał wyjaśnień dlaczego jestem tak daleko na liście. Nie ukrywam, że wiązałem z tą dotacją spore nadzieje, teraz pozostało mi tylko jechać do niemców na ogórki, albo do angli na zmywaku zapierniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Szczerze mówiąc to przy każdej osobie powinny być chociaż podane punkty, wtedy było by wszystko jasne. Dodam że dla osłody dzisiaj listonosz przyniósł mi decyzję na dopłaty bezpośrednie, także jakiś pozytyw dzisiejszego dnia :lol:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem z kujawsko pomorskiego, składałem wniosek na różnicowanie jako "domownik" ojciec ma nieco ponad 14 ha (poniżej średniej województwa). nigdy z niczego nie korzystaliśmy, a teraz gwóźdź programu, moje miejsce na liście 112xx nie wiem jak wy ale ja będę się domagał wyjaśnień dlaczego jestem tak daleko na liście. Nie ukrywam, że wiązałem z tą dotacją spore nadzieje, teraz pozostało mi tylko jechać do niemców na ogórki, albo do angli na zmywaku zapierniczać.

 

Może pochodzisz z jakiejś bogatej gminy?

 

Ja wiem co się stało, przeczytali forum kilka stron wcześniej i pomyśleli sobie tak. Zieloną listę w 50% zapełnimy rolnikami z wyłudzeniami dotacji (czyli na kombajny do własnego gospodarstwa), a drugą połowę listy normalnymi małymi rolnikami co chcą coś faktycznie zorganizować w kierunku nierolniczym. Ot, cała odpowiedź. Hahaha!!B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem z gminy Mogilno, bardzo duże bezrobocie ale średni dochód 1 257,49 zawyżony przez kilku jej mieszkańców między innymi pana B... właściciela firmy CHEMIROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Mi brakuje ok 300 miejsc do zielonej, biorąc pod uwagę ilość złożonych wniosków to mogę śmiało powiedzieć, że tylko 300 miejsc. Jestem w końcu dobrej myśli, po tym jak na MGR po pierwszej liście brakowało mi ok 4000 miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wniosek jest prosty trzeba było rozpisać mieć hektar wymagany i szanse były. Wielu co ma 20 czy tam ileś ha tak zrobiło pewnie tylko się nie przyznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Jak ktoś ma numer 12xxx i pyta czy ma szanse to według mnie się ośmiesza nie obrażając nikogo oczywiście nie jestem bardzo bystry w tych sprawach nigdy nie korzystaliśmy z żadnych programów i mamy nie wiele ponad 6 ha brak onw miejsce 3711 czyli nie tak daleko za listą i raczej nie widze nadziei na to chociaż by pasowało a jak ktoś jest na samym końcu i liczy że coś się zmieni to nie chciałbym go martwić ale może coś koło 1000 za zielną może przejść i to też jest los szczęscia i tak będzie co ma być byle się ta unia jeszcze nie rozleciała.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

19xx pozycja. Co do punktów to na ich podstawie układanma jest lista. Im mniej punktów tym wyższy numer na liście. Publikacja punktów nic nie zmieni. Samodzielne ich liczenie też chyba nic nie pomoże ponieważ może zawierać błędy. Zresztą z arimr powinny przyjść pisma informujące i być może są tam punkty. Niech może ktos kto to przerabiał się wypowie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

37xx czyli z 400 miejsc za lista, po tym co piszecie powinno być ok

nie rozumiem tej listy...

jak dobrze obliczylem sobie pkt to mam 11,03 i miejsce 37xx

kolega cichy 11,45 i miejsce 84xx

a jeszcze ktos inny 10,7 i miejsce 39xx

O CO TU K... CHODZI?!?

 

Właśnie coś tu jest nie tak albo są jakieś przekręty albo poprostu sa złe obliczone punkty. Zresztą cholera ich tam wie jak liczyli te punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Właśnie coś tu jest nie tak albo są jakieś przekręty albo poprostu sa złe obliczone punkty. Zresztą cholera ich tam wie jak liczyli te punkty.

Przepraszam bardzo ja pomyliłem się w liczeniu punktów miejsce 39xx było za 12,4 pkt a nie jak wcześniej pisałem 10,7, za pomyłkę przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś ma numer 12xxx i pyta czy ma szanse to według mnie się ośmiesza nie obrażając nikogo oczywiście nie jestem bardzo bystry w tych sprawach nigdy nie korzystaliśmy z żadnych programów

 

 

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję iż osoba zadając to pytanie ośmiesza się, powodem ośmieszania się jest odległe miejsce na liście. Przyznam Ci rację co do ośmieszenia się tej osoby, lecz nie zgodzę się z powodem tego ośmieszenia. Jak sam piszesz nie jesteś bystry w tych sprawach (dofinansowania z programu PROW 2007-2013) więc nie stwierdzaj na pałę że odległe miejsce na liście jest powodem ośmieszania się. Powodem ośmieszania się w tym przypadku było zadanie takiego pytania na takim forum. Pytanie o skalę nadziei na konkretne dofinansowanie nie było by śmieszne gdyby padło na jakiś prywatnym forum czy blogu np. ministra rolnictwa, czy innej osoby związanej z udzielaniem tego konkretnego dofinansowania. A że padło na tym forum, jest śmieszne bo każdy wie że nikt nie zna na nie odpowiedzi. Mimo że kiedyś zwiększano lub nie pulę pieniędzy po naborze to nie ma żadnej konkretnej reguły że: ,,w każdym naborze 2 miesiące po jego zakończeniu zwiększamy pulę o 30%,, nie ma czegoś takiego. Zjawisko zwiększania lub nie puli, było spotykane ale bez żadnych zasad i reguł. Więc na chwilę obecną nie możemy stwierdzić że nadzieja jest duża czy mała. Jak wspominałem kiedyś były dokładane pieniądze, więc teraz możemy jedynie stwierdzić że nadzieja istnieje ale nikt nie wie jaka. Więc bez wątpienia pytanie jaka jest nadzieja gdy ma się numer 12xxx, czy 9xxx, czy 3xxx itd. jest śmieszne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tomek012 moją poprzednią wypowiedź zawiesił na kołku i dalej powiększa grono osób ośmieszających się. Zwróć uwagę na tą część mojej poprzedniej wypowiedzi i więcej się nie ośmieszaj:

Zjawisko zwiększania lub nie puli, było spotykane ale bez żadnych zasad i reguł. Więc na chwilę obecną nie możemy stwierdzić że nadzieja jest duża czy mała.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem, że mam 8,27 punktów daje mi to miejsce 112xx. To jest prawie koniec listy. A powiedzcie na co składaliście, ja myślałem o ładowarce teleskopowej, przydała by się w gospodarstwie i na usługi w okolicy też jest zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj