kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malin    0

Do Dlok

 

Ja składałem na 4,2 ha, wszystko na ONW, nie korzystałem z żadnych środków dotychczas.

Edytowano przez malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

powiedzcie lepiej,jaka jest procedura po ogłoszeniu listy rankingowej.

na pewno są osoby,które korzystały z takiego działania,a mnie interesuje co teraz robić,by nie tracić czasu,bo wiadomo trezba czekać na podpisanie umowy,ale np.maszyny też nie są dostępne od ręki ,tylko trzeba amawiać i czekać,więc czy w tej chwili,gdy jestem na liście powinienem już podjąć jakieś kroki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

ja mam 18a, na wszystkich ONW, nigdy nie korzystałem z MGR ani różnicowania i jestem po koniec listy zielonej :). Brany jest także dochód na jednego mieszkańca w danej gminie, także od tego też zależy. Czym bogatsza gmina tym mniejsze szanse na dotację. Także jest wiele czynników od których zależy czy ktoś dostanie kasę czy nie. Ale myślę że z czasem kilkaset pozycji pójdzie zielona lista w dół. Nie wszystko stracone panowie.

 

pozdrawiam

witam ja tez nigdy nie korzystalem z MGR ani z roznicowania ,a dzisiaj dostalem sie na liste nr 8xx. :D:D:D panowie to jeszcz nie wiadomo co bedzie . zobaczymy co nowy rok przyniesie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ciekaw jestem dlaczego na liście kilka razy powtarzają się te same osoby, czy to pomyłka agencji? Nie wspominając już o przypadkach, że całe rodziny składały wnioski :lol:

Myślę, że 1000 osób poza zieloną listą może się jeszcze załapać bo sporo osób z zielone odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

1. powierzchnia 5-(((25,5/(20,32-50))*5) = 4,1274 pkt (20,32 średnia powierzchnia w lubuskim)

2. ONW 3 pkt

3. PROW 3 pkt

4. gmina (1/(1167,82/550,68))*5 = 2,36 pkt (wsk. G Bamimost - 1167,82, wsk. G najbidniejszej gminy w lubuskim LIPINKI ŁUŻYCKIE 550,68)

Łącznie 12,4874 pkt.

Napisz które miejsce daje taka ilość punktów.

Kolega wprowadza Go w błąd ponieważ On jest z województwa w którym średnia powierzchnia gruntów jest większa od średniej powierzchni gruntów w kraju czyli Jego trzeba przyrównywać do krajowej czyli ok 10,40, a więc w punkcie 1 ma nie 4,12 a około 1,78 a to jest kolosalna różnica Polecam dokładnie przeczytać instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

ja obserwując nabór na gazownie w lubuskim zauważyłem że na liście bardzo dużo jest powtarzających się nazwisk jedno pod drugim, czyli załóżmy że mąż i żona składali taki sam wniosek bo może któreś się załapie i załapali się oboje, ja zaobserwowałem takich ponad 20 osób u nas w lubuskim, a wcale dużo wniosków nie było. Także jest szansa że jak zbiorą wszystkich z biogazowni z kraju którzy odpadli albo się powtarzają to trochę grosza się uzbiera, ale do mnie nie dojdzie :lol:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A nie wzięliście pod uwagę, że dużo ludzi ma to same nazwisko np. Kowalskich jest 140 tys.? Są gminy gdzie co trzeci ma takie same nazwisko a nawet zdarza się często, że i imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

zauważcie,że imiona mogą się różnić,wnioski są złozone przez małżeństwa,osobno,ale...numer gospodarstwa jest ten sam.

nie wiem,czy ARiMR przydziela wtedy pomoc obu osobom,ale jeśli tak,to moim zdaniem,tak być nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie w polsce jest wszystko mozliwe marek znajdzie kase napewno tylko tzreba zrobic raban o to w tv

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baba    0

Witam, mam pytanie : nie mogę otworzyć tej listy !!!!!!!! czemu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Myślałem że tych pieniędzy które agencja miała na ten program w tym roku to starczy na trochę więcej wniosków . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Z tego co mi wiadomo to jeżeli w jednym gospodarstwie było ubezpieczone w Krusie np. 5 osób czyli np własciciel oraz jako domownicy żona i troje dzieci, a każde miało pomysł na biznes to mogło składać oddzielny wniosek i jeśli są na zielonej liści a ponadto spełnili wszystkie inne kryteria to dotację powinno otrzymać każde. Przecież każdy z osobne będzie musiał założyć działalność z wszelkimi jej konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

zauważcie,że imiona mogą się różnić,wnioski są złozone przez małżeństwa,osobno,ale...numer gospodarstwa jest ten sam.

nie wiem,czy ARiMR przydziela wtedy pomoc obu osobom,ale jeśli tak,to moim zdaniem,tak być nie powinno

Takie postępowanie nie jest zabronione, logicznie myśląc nie jest to także asekuracja, bo przecież to samo gospodarstwo, gmina ,województwo i cała reszta ,raczej ci ludzie są zdecydowani obydwoje realizować to działanie. Ja myślę,że wszyscy do około 1000 miejsca poza zielonym mają realne szanse, gdyż w toku sprawdzania wniosków odpada około 30 % (tak było w poprzednich latach)a i w innych działaniach jest podobnie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Takie postępowanie nie jest zabronione, logicznie myśląc nie jest to także asekuracja, bo przecież to samo gospodarstwo, gmina ,województwo i cała reszta ,raczej ci ludzie są zdecydowani obydwoje realizować to działanie. Ja myślę,że wszyscy do około 1000 miejsca poza zielonym mają realne szanse, gdyż w toku sprawdzania wniosków odpada około 30 % (tak było w poprzednich latach)a i w innych działaniach jest podobnie.

pozdrawiam

a jest mozliwe zeby odpadlo około 1300 z zielonej listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Mój duży błąd w punkcie 1 (średnia wojewódzka we wzorze gdy jest mniejsza niż krajowa)

 

1. powierzchnia 5-(5*((25,5-10,36)/(50-10,36))) = 3,0903 pkt (10,36 średnia powierzchnia w kraju)

2. ONW 3 pkt

3. PROW 3 pkt

4. gmina (1/(1167,82/550,68))*5 = 2,36 pkt (wsk. G Bamimost - 1167,82, wsk. G najbidniejszej gminy w lubuskim LIPINKI ŁUŻYCKIE 550,68)

Łącznie 11,4503 pkt.

Napisz które miejsce daje taka ilość punktów.

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Mój duży błąd w punkcie 1 (średnia wojewódzka we wzorze gdy jest mniejsza niż krajowa)

 

1. powierzchnia 5-(((25,5/(50-10,36))*5) = 3,0903 pkt (10,36 średnia powierzchnia w kraju)

2. ONW 3 pkt

3. PROW 3 pkt

4. gmina (1/(1167,82/550,68))*5 = 2,36 pkt (wsk. G Bamimost - 1167,82, wsk. G najbidniejszej gminy w lubuskim LIPINKI ŁUŻYCKIE 550,68)

Łącznie 11,4503 pkt.

Napisz które miejsce daje taka ilość punktów.

Teraz punkt 1 ok , kolega cichy dostał za te punkty 84xx miejsce, a mój kolega za 10,7 pkt jet na 39xx, a więc panowie jest ciasno 1 pkt i różnica ok 4500 miejsc . A poza tym powinni ujawnić punktacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Teraz punkt 1 ok , kolega cichy dostał za te punkty 84xx miejsce, a mój kolega za 10,7 pkt jet na 39xx, a więc panowie jest ciasno 1 pkt i różnica ok 4500 miejsc . A poza tym powinni ujawnić punktacje

zaraz chyba chciałes napisaci 11,7 jak jest na liscie 39xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

27xx na zielonej liście 17ha całość na ONW nie korzystałem z żadnych dotacji gmina niezbyt zamożna(Żuromin). tez zgadzam się z wami, ze punktu powinny zostać opublikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj