Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 październik 2011 - 11:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jakie papiery trzeba skompletowac z urzedow do wniosku o roznicowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:39
  •  

#1382 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2011 - 13:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ŻÓŁTE !!!
Ludzie, czytajcie wszystkie posty...

#1383 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 październik 2011 - 14:43

jakie papiery trzeba skompletowac z urzedow do wniosku o roznicowanie?

Czytaj stronę do tyłu tam jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 18 październik 2011 - 21:34

Damian oj oj oj jakiś Ty bystry... jak bym mógł to otworzyć to nie potrzebował bym pomocy...ogranicz się troszkę ze swoimi złośliwościami bo jesteś poniżej poziomu tego forum.

,,jakos malo konkretnie to jest na stronie arimr,, następnie kolega semos podaje ci link, ty na to: ,,wiem ale jest to mocno zakrecone,, A teraz nagle pojawia się problem z otwieraniem str. Zdecyduj się, czy jest to: zakręcone, czy mało konkretnie, czy nie chce się otworzyć. A jeśli nie będziesz mógł podjąć decyzji co wybrać, to opisz co jest mało konkretne i w którym miejscu się znajduje ten mało konkretny zapis?

Co do złośliwości, to niestety ale źle odebrałeś mój przekaz. Muszę cię zmartwić, postawione pytanie wcale nie było złośliwością, a nawet przeciwnie. Chciałem cię tylko uświadomić jaka jest szara rzeczywistość.

Jak interpretować to ,,poniżej''? czy poziom forum jest bardzo niski a moja wypowiedź delikatnie gorsza, de fakto poniżej i tak niskiego poziomu? czy może jednak poziom jest wysoki a moja wypowiedź poniżej bardzo wysokiej granicy, czyli delikatnie gorzej niż bardzo dobrze? Jeśli pierwszy wariant to zażalenia nie do mnie, nie wiem może pogadaj z admi. A jeśli drugi to dzięki za słowa uznania. Wiesz każdy chciał by być najwyżej, ale nie każdy jest aż tak wysoko.

hubertuss że takie prawo to ja wiem, ale bardziej mnie śmieszy fakt kupowania czegoś tylko po to aby było nowe na podwórku, nowe i większe niż sąsiada, a czy zarobi na siebie czy nie to już nie ważne.

Edytowany przez damianzbr, 18 październik 2011 - 21:42.

#1385 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 październik 2011 - 06:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Myślę, że nienależy uogólniać. Pewnie znajdą się i tacy co kupią sprzęt dla pokazania się. Jednak myślę, że sporo jest takich którzy nie zalapali się na prow, wykorzystali go itd. Śmiac to się trzeba jak zwykle z prawa stanowionego w polsce. Ludzie kupują maszyny do swego gosp niby na usługi, remontują domy niby na agroturystykę itd. Tak naprawde mało jest nisz do wykorzystania tak aby zakładany biznes był dość rentowny. Gdy rozglądam się po swojej okolicy to zabardzo nie widzę możliwości założenia dochodowego biznesu, który powiedzmy przez 5 lat pozwolił by odrobić 100 tys i koszty działalności. Może jakiś warsztat samochodowy ale to gdzieś blisko miasta bo na samej wsi to kicha.

#1386 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2011 - 09:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do kiedy te zroznicowanie w podlaskim trwa? tzn nabór

#1387 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 19 październik 2011 - 09:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Hubert nabór trwa w całej Polsce do 4 listopada.

#1388 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 październik 2011 - 10:59

Co do załączników. Na stronie armir jest wzór wypełnionego wniosku. Dużo można przeczytać w instrukcji. Oczywiście to jakie załączniki będa potrzebne zalezy też od rodzaju działalności i nwestycji.
Co do kupowania ciągników itd. No cóz takie prawo. Wystarczyło by zapisać w warunkach korzystania z programu, że nie wolno kupowac maszyn rolniczych. I prowadzić jakiej kolwiek działalności rolniczej nazywanej dla pisu nie rolniczą.Ale prawo jest jakie jest jak to w polsce. Więc co się dziwić, że ludzie korzystają jak mogą.

możesz podać bezpośredni link do tego wypełnionego wniosku bo już kiedyś szukałem bezskutecznie

#1389 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 październik 2011 - 14:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.arimr.gov...erolniczej.html

Tu wszystko jest

http://www.arimr.gov...ow-3111003.html

Przykładowo wypełniony wniosek jest w zbiorze dokumentów z 2010 roku. praktycznie się nie różni. I może troszkę pomóc. Doradzam tez skorzystanie z wersji nteraktywnej i instrukcji pisemnej.

#1390 Share tomek1234513

tomek1234513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 październik 2011 - 17:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przez niedopatrzenie osoby wypelniajacej wniosek nie wpisane zostało to że chciałbym zaliczkę.Chodzi mi o to czy po ewentualnym przyznaniu wsparcia będę mógł jeszcze złożyć o nią wniosek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 październik 2011 - 17:47

Przez niedopatrzenie osoby wypełniającej wniosek nie wpisane zostało to że chciałbym zaliczkę.Chodzi mi o to czy po ewentualnym przyznaniu wsparcia będę mógł jeszcze złożyć o nią wniosek?

Po podpisaniu umowy w tej chwili nie ma mowy o zaliczce, ale wciąż możesz zmienić wniosek i ją dopisać (rozumiem, że chodzi o nabór z 2011 r.). Jedno ale przy zaliczce to gwarancja bankowa, niektóre banki robią duże problemy z jej wydaniem i czasem bardziej opłaca się kredyt pomostowy.

#1392 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 październik 2011 - 18:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zalioczka moze cie kosztowac wiecej tzn gwarancja bankowa niz odsetki od kredytu na całą kwote i bez komplikacji w arimr i banku :)

#1393 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie przepraszam że się wcinam w temat. ale powiedzcie mi proszę jaki jest Vat na usługi dla rolnictwa?

#1394 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 8%

#1395 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej super.dziękuję

#1396 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 15:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki @Eryko

#1397 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 październik 2011 - 15:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam jak to jest z tym zmienionym krusem teraz trzeba mieć tylko rok żeby założyć działalność.Bo ja mam tylko rok i mogę składać wniosek na zróżnicowane.odp.

#1398 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam pytanie. Rolnik opłaca składki w KRUS od 2004 roku ale w styczniu 2011 roku przez miesiąc pracował na umowe zlecenie. Czy może założyć działalność poza rolniczą i pozostać nadal w KRUS???

#1399 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie do osób które korzystały lub korzystają z różnicowania. Chodzi mi po głowie ciągniczek rolniczy na usługi, no i osoba prowadząca wniosek mówi że jest potrzebny jakiś garaż dla tego ciągnika. Jak wy to robiliście, podawaliście jakiś garaż czy też pod chmurką. Jeśli podawaliście to jakie są z tego konsekwencje w US (jakiś podatek od metra tego garażu)??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co do garażu i US to nic nie wiem, ale w polisie ubezpieczeniowej mam zaznaczone że ciągnik ma być zamknięty w garażu, podwórko ma być ogrodzone i zamknięta brama.

I tak jest u mnie.