Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#121 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Może tak być w tym roku mamy wybory w nastepnym tez będą a że psl balansuje na krawędzi moga się postarać kto wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 16:26
  •  

#122 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 09:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Cenna uwaga B)

#123 Share Zielona

Zielona

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 12:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wszystkich...jUtro chciałbym złożyć wniosek na róznicowanie....( mazowieckie wciąż przymuje bez żadnych kolejek:)
ALE
Mam małą wątpliwość dotyczacą opisu w EPO (ekonomicznym planie operacji)... moja sytuacja wyglada tak.. planuję przebudowę obecnego budynku gospodarczo -mieszkalnego na stajnię a celem będzie gospodarstwo Agroturystyczne..... Sam próbowałem inwestycję realizować ale po wykończeniu części mieszkalnej dla gości ,zwyczajnie zabrakło funduszy... dlatego aby dalej realizować plany na przyszłość postanowiłem skorzystać z dopłat .... moje pytanie docelowe to takie... Czy opis w EPO jest wystaczający by liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku???...

" cytat Opis planowanej operacji

Projekt obejmuje modernizację budynku inwentarskiego, budowę wiaty, urządzenie otoczenia i zakup koni na potrzeby prowadzenia działalności
agroturystycznej i rekreacyjnej. W ramach modernizacji zostaną wykonane następujące roboty: demontaŜ dachu pokrytego płytami azbestowymi na
istniejącym budynku inwentarskim, podwyższenie o 0,5 m strychu nad modernizowanym budynkiem, wykonanie więźby dachowej, pokrycie dachu
blacho dachówką i wykonanie obróbek blacharskich wraz z orynnowaniem. Równocześnie obok rozbudowywanego budynku zostanie wykonana wiata służąca
ujeŜdŜaniu koni o powierzchni 142,2 m2. Modernizowany budynek przeznaczony będzie jako pomieszczenia stajenne dla koni wykorzystywanych w
prowadzonej działalności turystyczno-rekreacyjnej. Wnioskodawca, planując rozpoczęcie działalności agroturystycznej, zmodernizował w ostatnim czasie
istniejące w bydynku inwentarskim pomieszczenia mieszkalne, tworząc tam samodzielną jednostkę mieszkaniową. W jej skład wchodzą: sypialnia, pokój
gościnny, kuchnia i łazienka. Rodzinne zamiłowania do koni sprawiają, Ŝe atrakcją dla gości mają być jazdy konne i hipoterapia, dlatego rozbudowa budynków
ma stworzyć warunki dla chowu koni i uprawiania jazd konnych." Koniec cytatu...
Czy narzuca się komuś coś czego ewidentnie brak w opisie.. czy może to wystarczy?????? .
Bardzo będę wdzięczny za każdy głos....pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 10:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Według mnie wszystko zależy od dobrej woli oceniających wnioski w ARiMR.

#125 Share Zielona

Zielona

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 08:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ech... i to właśnie jest dołujące...

#126 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy ile czeka sie zazwyczaj na podpisanie umowy od czasu złożenia wniosku?

#127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak go rozpatrzą pozytywnie napewno cię poinformują. Negatywnie chyba też zreszta moga prosić o jakies uzupełnienia czy poprawki. Procedure masz opisana na stronie armir. Teraz jest jeszcze młody rolnik i renty, które maja byc rozpatrywane najszybciej także może troche potrwać.

#128 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 07:05

W formularzu wniosku jest rubryka wykorzystania środków ze wsparcia w latach 2007-2013. Można jedynie wykorzystać 100 000 zł w powyższym okresie na osobę. Ale współmałżonek lub domownik również może składać wniosek na taką samą sumę.

Jesteś pewien z tym współmałżonkiem?

#129 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 08:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Równocześnie ze mną składały "całe rodziny" wpisując ten sam numer gospodarstwa we wniosku. Z tego wiem, że można.

#130 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy wkładem własnym na różnicowanie może być dotacja z MR?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie

#132 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:58

czy wkładem własnym na różnicowanie może być dotacja z MR?

MR jest na produkcję w gospodarstwie. Różnicowanie na działalnośc pozarolniczą. Ciężko to pogodzic, ale z MR na Różnicowanie możesz wydac 22500 zł, ale wtedy źródła tych 22500 zł nie możesz ując w EPO do Różnicowania, bo się ktoś wnerwi.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#133 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zakładając dodatkową działalność rolniczą i korzystając z różnicowania trzeba posiadać kasę fiskalną????

#134 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli rozpoczynasz działalność to po przekroczeniu 20000 zł przychodu ze sprzedaży obowiązuje Cię kasa fiskalna, dla kontynujących działalność ten próg to 40000 zł. Dotyczy to sprzedaży dla osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Natomiast jak sprzedajesz jakimś firmom to wystarczy wystawiać faktury VAT.

#135 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

#136 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:00

Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

Jeśli nie były nabyte w ramach modernizacji to mogą. Zresztą to raczej tylko kwestia odpowiedniego wypełnienia "Ekonomicznego planu operacji".
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#137 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kontaktowała się już z kimś agencja odnośnie złożoych wniosków w tym roku?

#138 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 16:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja w 2004 roku wziąłem sam ciągnik na różnicowanie, nie było żadnego problemu, a w tym roku zakończyłem wszystkie formalności z różnicowaniem z ARiMR :)
Chłop ze wsi

#139 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w kujawsko pomorskim, już ponad dwa tygodnie temu wezwano osoby z pierwszej pięćdziesiątki (nie wszystkie) do wyjaśnień i poprawek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 05:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej *kissmy
Skąd masz takie informacje, a może wiesz ile potrzebują czasu na "przerobienie" pięćdziesięciu wnioków?