Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Goryl

Goryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

nie musisz, bo wszystkie dokumenty są przechowywane w biurze a działalność polega na świadczeniu usług na teranie klienta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 06:35
  •  

#1362 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 październik 2011 - 08:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy przejdzie mi maszyna do zbierania kamieni?

#1363 Share ern

ern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 październik 2011 - 06:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam takie pytanie, zebu dostac ta premie z zwrotem 80% od 100tys. to trzeba poniesc zniszczenia w uprawach, budynkach i zwierzetach ? czy np zwierzat nie musi byc ? bo reszte mam uwzgledniona a zwierzeta wszystkie cale wiec pytam sie bo musze wiedziec konkretnie bo juz wnioski trzeba bedzie skladac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W 2010 złożyłem wniosek na różnicowanie i otworzyłem działalność usługową czy w 2011 mogę złożyć wniosek na różnicowanie w celu poszerzenia tej działalności ?

#1365 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie jak to jest w końcu z tą pracą w własnym gospodarstwie wniosek w trakcie a ja zaczynam mieć wątpliwości bo ciągnik niby na usługi ale kupowany z myślą o pracy u siebie oczywiście jakby ktoś chciał mógłbym też świadczyć usługi ale ile tych usług moge zrobić 2-3 na rok a co dalej.? Jak to się ma jeżeli np posiadam inne maszyny tam pług agregat itd czy mogę także nimi świadczyć usługi dodam że nie były nabyte drogą modernizacji.?

#1366 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak myślicie czy w tym naborze na różnicowanie wystarczy pieniedzy dla wszystkich? Pewnie to zależy od województwa, a może ktoś wie jak to jest w Lubelskim czy duża pula środków. Z tego co słyszę to , dużo ludzi jest zainteresowanych tym programem gdyż nie załapali sie na modernizacje. Teraz jest inne kryterium przyznawania dotacji , ale kto dostanie to już zależy od rozpatrującego wniosek. :unsure:
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#1367 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W tym rzecz, że w tym naborze nie ma podziału na województwa, lista będzie jedna dla całego kraju. Czy dostaniesz czy nie zależy od liczby punktów które zgromadzisz.

Edytowany przez adam1984, 16 październik 2011 - 20:27.

#1368 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli chodzi o te punkty to za co je przyznaja

#1369 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Za pow. gospodarstwa - czym mniejsze tym lepiej, za onw, jak do tej pory nie korzystałeś z modernizacji i różnicowania to też masz dodatkowe punkty, i za to że gosp. jest w gminie o niskim dochodzie podatkowym.

#1370 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 17 październik 2011 - 14:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z modernizacji i różnicowania nie korzystałem jeszcze pow. mojego gospodarstwa ok. 20ha położona w dwóch gminach typowo rolniczych całość położona na ONW.
a chciałbym złożyć na zakup minikoparki lawety do niej drobniejszego sprzętu budowlanego (rusztowanie,młoty udarowe, młoto-wiertarki).ok 100tys netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share tomek1234513

tomek1234513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 październik 2011 - 15:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak myślicie czy dałoby się jakoś uzasadnić zakup 2 ciągników w tym 1 z turem? Czy w uzasadnieniu można byłoby napisać że będą współpracowały z maszynami już posiadanymi(np.prasą).

#1372 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 17 październik 2011 - 18:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie powiedzcie mi jakie dokumenty musze miec razem z wnioskiem w momence skladania bo nie moge tego znalezc nigdzie a jakos malo konkretnie to jest na stronie arimr prosze o dopowiedz.
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1373 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystko pisze na stronie:
http://www.arimr.gov...erolniczej.html

#1374 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wiem ale jest to mocno zakrecone a ja chcialem konkretnie wiedziec czego potrzebuje w momencie skladania...

#1375 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 październik 2011 - 19:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 1.wniosek
2.Ekonomiczny Plan Operacji
3.Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis
4.Oświadczenie właściciela/współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością (jeśli coś budujesz, nadbudowujesz)
5.Zapytania ofertowe

#1376 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 17 październik 2011 - 20:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej o i teraz juz wiem dziekuje Ci bardzo:)

#1377 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 17 październik 2011 - 23:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Semos wydaje mi się że jednak o czymś zapomniałeś, z kolei niektóre z wymienionych są nie potrzebne w momencie składania wniosku.
michalak jeśli już to jest dla ciebie zbyt zakręcone, to ja się martwię jak sobie poradzisz z całą biurokracją prowadząc tę działalność. Ale w sumie to już twój problem.
Chłopie, czy ty widziałeś już coś takiego? :
http://www.arimr.gov...311_AKTYWNY.pdf
właśnie tak, to jest ten twój nieszczęsny wniosek. Tam na samym dole, od str 11 masz wykaz załączników. Przy załącznikach obok których znajdują się powiedzmy różowe kwadraciki, skup szczególnie swoją uwagę. Bo to właśnie te załączniki mają znaczący wpływ na poprawność wniosku w dniu jego składania. powodzenia.
Denzel tu:
http://www.arimr.gov...311_09_2011.pdf
od str. 12 masz opisane ile i za co są przyznawane pt. Jeśli masz gospodarstwo w 2 gminach to masz szansę zwiększenia prawdopodobieństwa dostania dotacji. Dokładnie jest to opisane w II. kryterium. Sprawdź. A już myślałem że wszystkie wnioski będą złożone na ciągniki prasy i kosiarki rzekomo na usługi.

Po za tym taka koparka pewnie więcej zarobi niż ,,trzeci'' ciągnik do gospodarstwa, a wszystko po to, aby było czym się pokazać przed wioską jaki to kozak się jest z 15 dojnych. Haha, żenada. A później będą takie kwiatki jak ktoś na koparkę nie dostanie czy coś innego normalnego, a drugi fenda 120 km na 10 ha sobie kupi bo niby usługi będzie robił.

Edytowany przez damianzbr, 18 październik 2011 - 00:04.

#1378 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 październik 2011 - 00:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Składam wniosek na różnicowanie ale mam wstrzymane wydanie decyzji na MR,jeśli decyzja na różnicowanie przejdzie pozytywnie a za jakiś czas zdecudują się dać MR to nie będzie to stanowiło problemu i będe mógł skorzystać z jednej i drugiej dotacji?

A i jak to jest z zakupem maszyny na różnicowanie,mianowicie muszę najpierw wywalić całą kase i kupić maszynę,przedstawić fakturę zakupu a dopiero później dostanę dofinansowanie czy mogę zakupić maszynę po otrzymaniu dotacji?

Edytowany przez Eryko, 18 październik 2011 - 00:51.

#1379 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 18 październik 2011 - 08:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Damian oj oj oj jakiś Ty bystry... jak bym mógł to otworzyć to nie potrzebował bym pomocy...ogranicz się troszkę ze swoimi złośliwościami bo jesteś poniżej poziomu tego forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 październik 2011 - 09:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co do załączników. Na stronie armir jest wzór wypełnionego wniosku. Dużo można przeczytać w instrukcji. Oczywiście to jakie załączniki będa potrzebne zalezy też od rodzaju działalności i nwestycji.
Co do kupowania ciągników itd. No cóz takie prawo. Wystarczyło by zapisać w warunkach korzystania z programu, że nie wolno kupowac maszyn rolniczych. I prowadzić jakiej kolwiek działalności rolniczej nazywanej dla pisu nie rolniczą.Ale prawo jest jakie jest jak to w polsce. Więc co się dziwić, że ludzie korzystają jak mogą.