Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 październik 2011 - 23:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Dzisiaj byłem w Banku Spółdzielczym i mi powiedzieli że ja jako domownik nie mogę wziąc takiego kredytu ponieważ nie mam zdolności kredytowej.Więc wychodzi na to że Różnicowanie nie jest w zasięgu domownika.

przecie zastawem może być sprzęt który kupujesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 00:32
  •  

#1342 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 październik 2011 - 23:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zastaw zastawem,ale nie jestem wiarygodny dla nich bo nie mam dochodów.
Wydaję mi się że Pan w Banku nie wiedział nawet co to jest Różnicowanie działalności nierolniczej,na dodatek Spółdzielczy jest lekko zacofanym Bankiem.

Edytowany przez Eryko, 11 październik 2011 - 23:50.

#1343 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 12 październik 2011 - 07:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Radzę iść do innego banku. W BGŻecie nie ma problemu, nawet finansowanie fabryczne jest bardzo korzystne. Musisz mieć wkład własny 20%, 50% zwraca agencja do daje prawie w 3/4 spłaconą maszynę a ona w takim przypadku jest wystarczającym zabezpieczeniem dla banku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 październik 2011 - 10:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja tez swój BS doinformowywałem ze tak mozan bo chcieli mi zwykły komercyjny wcisnac na załozenie dziłalnosci :) Problemów z dostaniem nie miałem bo mnie znaja to cały plus BS-ów ze wszytko da sie załtwic szybko bez zbednych formlnosci, zastawów itd. co w BGZ nie jest takie proste bo tez kiedys to przerabiałem za namowa jednego z dealerów :)

#1345 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 październik 2011 - 10:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale zapewne Ty @bialy2005 składałeś Różnicowanie jako Rolnik a nie domownik,co? Jeśli tak to też sytuacja inaczej się przedstawia ponieważ w razie czego masz co zastawić,masz dochody,a ja nie mam nic,wszystko jest na mamę,
Będę próbował jeszcze w BGŻ.
W BS Kredyt na Ziemię wyliczyli mi prawie 9% ch... wie dlaczego skoro w ANR mówiono mi że są niskooprocentowane około 4%.

Edytowany przez Eryko, 12 październik 2011 - 10:52.

#1346 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 październik 2011 - 11:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam chce składać wniosek na zróżnicowanie i muszę założyć firmę mam gospodarstwo i chce ciągnik z turem.czy muszę mieć firmę.bo kumpel gadał że jak będę opłacał krus podwójnie przez 5 lat to będzie firma czy to prawda.

#1347 Share Goryl

Goryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 październik 2011 - 12:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszytko prawda, warunkiem otrzymania zwrotu od ARiMR jest założenie działalności. A co do KRUS-u to już wszystko zostało wyjaśnione kilka postów wcześniej.

#1348 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 12 październik 2011 - 17:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Eryko, a pytałeś w innej placówce tego BS? Nie jestem do końca pewien bo nie zagłębiałem się zbytnio w te info, ale np. u mnie w BS są warunki takie, a z kolei w innym BS, z innego oddziału i nawet województwa innego, rzekomo są inne, w dodatku bardziej korzystne. Różnica miała by polegać między innymi na tym że na rozpoczęcie działalności z pomocą programu np. rozw.mikro. dostaje się 100% na inwestycje. Ciekawe czy to prawda, niby ten sam bank a warunki różne?

#1349 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Banki Spółdzielcze są dość elastyczne, i jak nie masz zdolności to niech ci ktoś poręczy, mi spokojnie by dali na 1ha ziemi ale i tak wybrałem finansowanie fabryczne, wyszło korzystniej bo nie brali prowizji i wszystkie opłaty wyniosły około 1000zł, kredyt na około 5% i zabezpieczeniem jest maszyna

Edytowany przez Rider, 12 październik 2011 - 20:46.

#1350 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeszcze nie pytałem w innych oddziałach,jutro mam zamiar troche pojezdzic i się dowiedzieć na czym stoje,bo jeśli mam nie dostać kredytu to d*pa z różnicowaniem.U mnie w BS nawet nie mają żadnych kredytów na start działalności.
@rider na finansowanie fabryczne brałeś ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2011 - 22:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Te 100 tys zł mamy do wykorzystania w czasie całego PROW 2007-13 czy każdy nabór to pula max 100 tys ???

#1352 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 13 październik 2011 - 07:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na cały okres programu jest 100tys zwrotu.

#1353 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 październik 2011 - 08:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tu nie chodzi o kredyt na rozpoczęcie działalności, tylko o kredyt pomostowy na działania finansowane z UE, brałem na prasę NH, max 8 lat, wkład własny to około 10%, no i cały zwrot Agencja przelewa od razu na spłatę części kredytu, a reszta rozłożona na raty. Kredyt załatwiłem w 3 dni.

#1354 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 październik 2011 - 11:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @bialy2005 czy płacisz podatek w gminie za miejsce na podwórku bądź garaż w którym stoi maszyna wzięta na różnicowanie???

#1355 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 13 październik 2011 - 12:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie tego nie płące płące podatek za biuro i kilka metrów otoczenia bo prowadze działalnosc takze w innym zakresie.

#1356 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

#1357 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 13 październik 2011 - 18:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ten wkład własny to jest w stosunku do kwoty inwestycji(np 150 tysi) czy do kwoty jaką trzeba spłacić bankowi już po przelaniu dotacji(75 tysi)?

#1358 Share Andrzej89de

Andrzej89de

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Takie oto pytanie;
Ubezbieczony jestem od 1,5roku w krusie.
Program Młodego Rolnika zaliczony.
Pisząc wniosek na zróżnicowanie moge działaność otworzyć dopiero za półtora roku nawet jak wcześniej rozpatrzą wniosek, czy wrzucą mnie na zus?
KPK Kumurun Team

#1359 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak dokłądnie jest. Ja przerabiałem podobna sytuacje :) jak minie 3 lata krusu to spokojnie zostajesz na krus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Andrzej89de

Andrzej89de

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a no to spoko, to będe próbował coś działać, może unia do tego czasu się jeszcze nie rozsypie, he:)
dzieki za info i pozdrawiam'
KPK Kumurun Team