Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 04 październik 2011 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie co z wozem asenizacyjnym?? kurcze dowiedzialem sie ze sie nie da takiej masszyny na roznicowanie chyba ze przedstawie umowy z oczyszczalnia...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:47
  •  

#1282 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 04 październik 2011 - 10:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej hubertus co do kontroli wcale sprawa nie jest dyskusyjna. Ja wcale nie mówię że dojdzie do kontroli, a jej przebieg będzie polegał na sprawdzaniu faktur z przebiegiem owej maszyny. Chodziło mi o to że jest taka możliwość, ale owszem nie jest powiedziane że tak się stanie. I właśnie dlatego kombinowanie z papierami niesie pewne ryzyko. Nikt nie może ocenić jak duże ale jednak ono istnieje. Po za tym kombinowanie z papierami jest nie zgodne z prawem. I jak jakaś instytucja się dopatrzy takiego przekrętu to można mieć nieźle przerąbane. Bo z góry zakładam że w większości którzy korzystają z różnicowania nie są gigantycznymi przedsiębiorstwami z mega gigantycznym zyskiem, które mają zatrudniony sztab ludzi pracujących nad uniknięciem także gigantycznych podatków.

michalk Nie wiem co z takim wozem. Ale gdyby mi kazali jakieś umowy z oczyszczalni to być może próbował bym uzyskać na niego dotację jako na maszynę budowlaną np do polewania którejś tam warstwy podczas budowy drogi.

Edytowany przez damianzbr, 04 październik 2011 - 11:02.

#1283 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2011 - 11:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli chodzi o kontrole bardziej bal bym się tej z arimr. Może ona spowodować zwrot dotacji z odsetkami. Kontrole us to drobniejsza sprawa wkońcu nie zarzucą milionowych przekrentów a jaka kolwiek grzywna i tak nie wyniesie 100 tys plus odsetki. Ale oczywiście to tylko teoria.
Co do wozu asenizacyjnego umowa z oczyszczalnią to nie taki problem. Potem i tak będą ci faktury za m3 ścieków wystawiać. Wszystko polega na tym, że jak byś brał u kogoś szambo to musisz miec papier co z tym zrobiłeś i wszystko. jak kogoś interesuje zawsz można podjechac do oczyszczalni i zapytac ich jaka jest dokładna procedura.
Swoją spraw z arr załatwiłem pani przez tel wszystko co chciałem powiedziała. Nip i nazwisko trzeba tylko podać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 październik 2011 - 13:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A co jeśli bierzemy maszyny na różnicowanie w moim przypadku prasę zwijającą owijarkę i Tura a ciągnik z użyczenia nie ma chyba możliwości sprawdzenia ile tych bel zrobiłem... albo ile faktycznie godzin przepracowałem Turem i ile bel owinąłem będą tylko mieli faktury do wglądu tak? nic więcej nie powinno ich interesować? czy co mogą w moim przypadku sprawdzić?

i drugie pytanie mam do osób które w poprzednich naborach skorzystały z Różnicowanie na jakich warunkach rozliczacie się z US? pełen VAT ryczałt czy jeszcze inaczej? co jest najkorzystniejsze?

Edytowany przez Xawier, 04 październik 2011 - 13:31.

#1285 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 04 październik 2011 - 14:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Xawier W twoim przypadku faktycznie będzie łatwo zataić różne bardziej lub mniej ciekawe dane w księgowości. Co do sposobu rozliczania się z US to wszystkie warunki są nie korzystne... Na pytanie co dla ciebie będzie bardziej korzystne, nikt ci nie udzieli wskazówki na podstawie takich informacji jak twój nick oraz że nosisz się z zamiarem kupna owijarki i tura. Kto będzie prowadził księgowość, sam czy biuro rachunkowe? Jeśli ta druga opcja to myślę że oni powinni ci udzielić porady, skoro zamierzasz zostać ich klientem.

Edytowany przez damianzbr, 04 październik 2011 - 14:14.

#1286 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 04 październik 2011 - 17:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam,
posiadam gospodarstwo prawie 2-krotnie większe niż średnia krajowa do tego korzystałem z modernizacji więc przy małej puli pieniędzy jest sens próbować z różnicowaniem????u nas w podlaskim duże parcie na programy.Jedyna nadzieja w tym ,że w 2013 niewykorzystane środki z innych działań przesuną i będzie kasa.Ostatnie pytanie tyczy sie terminu rozpoczęcia działalności a mianowicie jestem dopiero 1,5 roku na krus i żeby nie wrzucili mnie do zusu działalnośc muszę rozpocząć dopiero gdzieś na początku 2013 czyli za następne 1,5 roku.Czy jest taka możliwość?

#1287 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 04 październik 2011 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam,ja mam takie pytanie ,jeśli założe działalność a pozostane na ryczałcie, to jest możliwość odzyskania podatku vat?.i jeszcze jedno da rade wziąć przyczepe,

#1288 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 październik 2011 - 08:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy sprawa wyglada tak mam ziemie nie mam budynkow rodzice mi uzycza ale powiedzcie mi jaki budynek najlepiej zeby mi rodzice uzyczyli myslalem o garazu ale moze wystarczy jeden pokoj w domu??prosze o pilna odpowiedz:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1289 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 październik 2011 - 11:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie do tych osób które już w poprzednich naborach uzyskały dofinansowanie jakie działalności otworzyliście, jakie maszyny kupiliście i jak się rozliczacie z US?

#1290 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 06 październik 2011 - 01:10

Z kosztami chopdziło mi o to, aby np brać faktury na paliwo i nie wykazywać zadnych prac. Amortyzacja wiadomo, że być musi. Co do kontroli to sprawa jest dyskusyjna bo jak zwykle wszystko zależy od tego kto na kontrole przyjdzie i jak to zinterpretuje.
Nie wiem jak zinrerpretuje fakt wystawiania faktur samemu sobie US? Chodzi mi o to, że właściciel firmy jest często gęsto właścicielem gospodarstwa. Czy tak wogóle można? Z drugiej strony jak zinterpretuje to ARiMR przecież jest to praca we własnym gospodarstwie.
Mam tez pytanie o pomoc de minimis. Czy nalezy uwzglednić każdą kwotę pomocy z tego roku kalendarzowego i dwóch poprzednich? W 2009 brałem trochę żyta. Wniosek złożyłem w 2010 roku na smieszną kwotę 200 zł. Teraz mam problem, faktura gdzieś się zawieruszyła nie jstem vatowcem więc nie przechowuje. Decyzji z arr też nie mam. Dodam jeszcze, że pomoc była brana na ojca na którego jest gospodarstwo. Róznicowanie ma być na mamę.
Jeśli chodzi o zapytania ofertowe to we wniosku w opisie załączników jest napisane. Ze przy zakupie powyżej 10 tys netto zapytanie ofertowe musi być. O ilości zapytań nic nie piszą. Zapytanie musi tez byc na zadania np budowę itd.

de minimis jest dosyć rozbudowane a dopłaty do ziarna z de minimis są jakby z innej parafii(w samej de minimis) i nie należy się tym przejmować w twoim wypadku

czy ktoś "robi" wniosek samodzielnie czy wszyscy przez "doradce"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 październik 2011 - 09:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja robiłem sam. Tak jak napisał kolega wyzej de minimis dotyczy nowo zakłądanej dziłalnosci wiec na nia nie dostales jescze takiej pomocy. Dopłaty do materiału to pomoc de minimis dla gospodartswa.

#1292 Share Goryl

Goryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy jak korzystałem z tego programu w naborze 2010 i wykorzystałem tylko 60% z całej puli 100 tyś to mogę złożyć i w tym roku wniosek?

#1293 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 październik 2011 - 18:09

No dobra odnośnie oferty nie było z nią problemu ale np kolega Rider mówi żeby nie wpisywać konkretnego ciągnika a powiedziano mi że musi być dalej na ofercie mam deutz fahr cena i wyposarzeniem tam klimatyzacja skrzynia szyber dach instalacja chamulców pneumatycznych co będzie jakbym chciał z czegoś zrezygnować pozatym przecież nie musze chyba kupić u tego dilera a co by było np gdyby powiedzmy chciał sobie kupić zetora albo np redliniarkę wziołem oferte na agregat do formowania redlin aur2 weremczuk a raczej kupić bende chciał kupić agregat do formowania redlin aur 2 tylko ze firmy akpil po jest 10 tyś tańsza a oferte wziołem na weremczuka bo akurat miał diler tylko to jak to wygląda gdy np chce się coś zmienić.?

Biały czy mógłbyś coś powiedzieć na ten temat.?

#1294 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 październik 2011 - 18:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej we wniosku pisac jak najbardziej ogolnie zeby pózniej miec mozliwosc manewrów. wpisywac przedziłąmi mocy, szerokosci itd. bez marki i typu, oferte zawyzyc 10-15% na wszelki wypadek.

#1295 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:31

de minimis jest dosyć rozbudowane a dopłaty do ziarna z de minimis są jakby z innej parafii(w samej de minimis) i nie należy się tym przejmować w twoim wypadku

czy ktoś "robi" wniosek samodzielnie czy wszyscy przez "doradce"?

Ja robię samodzielnie i zresztą staram się pomagać innym, więc jeśli ktoś z Łódzkiego oczekuje takiej pomocy to służę uprzejmie.

To działanie nie jest najgorsze, ale moim zdaniem warto z niego korzystać dopiero po wykorzystaniu wszystkich środków z modernizacji, bądź w przypadku ich braku.

Edytowany przez Rolnikix, 07 październik 2011 - 22:12.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#1296 Share JD6830

JD6830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 październik 2011 - 08:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam! Czy oprócz 100 tyś. w tym programie zwracją VAT?

#1297 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 08 październik 2011 - 08:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie.
Zwracają 50%, max 100 tyś kwoty netto.

#1298 Share JD6830

JD6830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 październik 2011 - 16:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziękuję za info :)

#1299 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 08 październik 2011 - 17:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej VAT zwraca ci US.... bo przecież w tym działaniu chodzi o założenie działalności, więc możesz złożyć w US o zwrot podatku VAT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 październik 2011 - 08:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli chodzi o zwrot VATu to musisz się rozliczać na zasadach ogólnych VAT a nie na ryczałcie...