kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

hubertus powiedzmy że ja bluzgam na to, ale nie jest to chore że gościu od urodzenia mieszka w wawie i nie wie jak krowa wygląda. Dowiedział się o KRUS i chop już zameldowany na wsi u rodzinki. Można by np. wprowadzić że KRUS jest dla przedsiębiorcy/rolnika który od urodzenia zameldowany na wsi, a jeśli się przeprowadził z miasta to musi 10 lat mieszkać na wsi i być rolnikiem aby, gdy otworzy przedsiębiorstwo móc być na KRUS (i przez te 10 lat rygorystyczne i częste kontrole, co wyprodukował, ile i komu i za ile sprzedał aby sprawdzić czy faktycznie jest rolnikiem a nie cichutko czeka 10 latek na KRUS w swojej firmie). Może by stracili ci którzy faktycznie by z dnia na dzień dostali olśnienia i powiedzieli - ,,wyprowadzam się z mrowiska, będę rolnikiem!,, Ale przyznajcie szczerze, znacie taki przypadek, znacie kogoś kto tak zrobił z czystego serca, nie dla KRUS, nie dla dotacji tylko z miłości do rolnictwa i wsi? Bo ja nie i domyślam się że są to pojedyncze przypadki i takie ewenementy mogą się pojawić wśród ludzi którzy zakończyli karierę zawodową w mieście i planują emerytalny odpoczynek na wsi. To tacy skoro mają odpoczywać to na pewno nie będą otwierać własnej działalności i nie będzie im do niczego potrzebny KRUS skoro już mają emeryturę.

Prawda jest taka, jak by ktoś chciał, to by tego dokonał, ale widocznie ten który może tego dokonać, nie robi tego bo jemu samemu było by to nie na rękę. Więc powtórzę sku....stwo i złodziejstwo. Pozostaje się pocieszać że nie mieszkamy np.w chinach czy innym ustrojstwie i jak na razie mamy co jeść i nikt do nas nie strzela. Chociaż i to już nie jednemu dręczy myśli o jutro.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?

Nie liczy się dodatkowe punkty są za nie korzystanie z Modernizacji i Różnicowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apollo    2

Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)

Mazowieckie :) poprzednia tura ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Może by stracili ci którzy faktycznie by z dnia na dzień dostali olśnienia i powiedzieli - ,,wyprowadzam się z mrowiska, będę rolnikiem!,, Ale przyznajcie szczerze, znacie taki przypadek, znacie kogoś kto tak zrobił z czystego serca, nie dla KRUS, nie dla dotacji tylko z miłości do rolnictwa i wsi? Bo ja nie i domyślam się że są to pojedyncze przypadki i takie ewenementy mogą się pojawić wśród ludzi którzy zakończyli karierę zawodową w mieście i planują emerytalny odpoczynek na wsi.

A ja znam taki przypadek, gość ok 35-40 lat, od urodzenia w mieście (Wrocław) pracujący jako pracownik umysłowy, wyższe wykształcenie, sprzedał wszystko mieszkanie itp. kupił na wsi a w zasadzie w głuszy w lesie, gospodarstwo 15ha i prowadzi teraz takie mini zoo i agroturystykę no i normalne uprawy, decyzje podjął jak mi mówił praktycznie z dnia na dzień, także tacy się zdarzają.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Witam mam takie pytanie odnośnie tej punktacji bo tam jest że jak się nie korzystało z żadnych pomocy unijnych to jest więcej punków a czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?

[/quotesklada licza sie wszystkie dotacje otrzymane mlody rolnik tez jesli otrzymales dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apollo    2

Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)

Mazowieckie :) poprzednia tura ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wielu się dziwię że tak w biurokrację się pchają. Nie lepiej co się zarobi to w kieszeń napchać a nie państwu oddawać? Przecież nic za darmo nie dają. Tylko pozornie to tak wygląda. Ja w przeciągu ostatniego miesiąca miałem 4 kontrole z arimr i jedną z inspekcji na zlecenie agencji. A kolega nabrał na prow to ostatnio z belgii mu wjechali. Niestety nie dostał wcześniej cynka więc już płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja znam taki przypadek, gość ok 35-40 lat, od urodzenia w mieście (Wrocław) pracujący jako pracownik umysłowy, wyższe wykształcenie, sprzedał wszystko mieszkanie itp. kupił na wsi a w zasadzie w głuszy w lesie, gospodarstwo 15ha i prowadzi teraz takie mini zoo i agroturystykę no i normalne uprawy, decyzje podjął jak mi mówił praktycznie z dnia na dzień, także tacy się zdarzają.

 

 

Ale nie o taki przypadek mi chodziło. Ten gość z Wrocławia podjął taką decyzję z dnia na dzień i jest rolnikiem, więc oczywistym będzie że jest na KRUS. Pytałem o przypadek gdzie gość z Wrocławia mający hurtownie z ,,sandałami plecionymi w Rumuni,, z dnia na dzień staje się rolnikiem i pozbywa się rumuńskich sandałów. Nagle po pół roku dostaje olśnienia i otwiera interes z sandałami tym razem innego pochodzenia. I w tym momenie taki delikwent był by stratny bo mimo że jest rolnikiem to i tak jego już inne niż poprzednio sandały nie miały by prawa do KRUS. I właśnie takich przypadków ja nie znam (zapewne tacy istnieją ale mało), natomiast roi się od złodziei którzy rumuńskie sandały zamykają celowo na pól roku stają się rolnikiem i po pól roku otwierają na nowo tę samą krainę rumuńskiego sandała z różnicą opłacania składek, zamiast ZUS to KRUS.

 

PS. że chyba chodziło ci o te zoo że niby działalność, ale ja nie piszę tej ustawy, moje rozwiązanie nie jest najlepsze (być może gorsze od dotychczasowego) ale istnieje jedno ale. To co napisałem można, a nawet trzeba by dopracować. I takie zoo z agroturystyką to można by nazwać rolnictwem, może nie tradycyjnym ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

hej.sory że się wcinam. powiedzcie mi co powinno być na pieczątce. jakie dane!?mam działalnosć zwiazaną z prasowaniem. z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nazwa, adres, NIP, regon, tel. Ile bierzesz od koszuli?B)

 

tzn tel to nie musi być, ale to reklama. Podałem te co muszą i mogą, jeśli te informacje się znajdą będzie ok.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

sklada licza sie wszystkie dotacje otrzymane mlody rolnik tez jesli otrzymales dotacje

 

 

A dlaczego we wniosku nie uwzględnia się premii mr tylko mgr i różnicowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wydaje mi się że uwzględnia się cały PROW. a nie tylko różnicowanie i mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Wydaje mi się że uwzględnia się cały PROW

 

Najpierw przeczytajcie rozporządzenie, a potem piszcie co wam się wydaje. Poniżej przepis o punktach za inne działania:

 

"jeżeli wnioskodawcy nie przyznano pomocy w ramach przynajmniej jednego z następujących działań:

a ) o którym mowa w § 1, (tu chodzi o różnicowanie)

b ) „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem,

c ) „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem —

w przypadku operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania, o którym mowa w § 1

— przyznaje się 3 punkty."

Nie ma tu nic o młodym rolniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Jeżeli wniosek na różnicowanie złożyła żona to pomoc którą ja uzyskałem będzie liczone do wniosku czy nie? No bo niby wnioskodawca nie była ale rozdzielnosci majątkowej nie ma i nr gospodarstwa jest ten sam.

Edytowano przez sthil007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Dla wszystkich zainteresowanych informacja o ilości złożonych wniosków w poszczególnych województwach (stan na 10 listopada br.):

WOJEWÓDZTWO LICZBA WARTOŚĆ WNIOSKÓW

 

Dolnośląskie 376 wniosków 33 595 877,69

Kujawsko-pomorskie 850 wniosków 87 918 823,47

Lubelskie 723 wnioski 74 174 438,96

Lubuskie 223 wnioski 23 908 702,23

Łódzkie 463 wniosków 42 803 768,16

Małopolskie 275 wniosków 27 260 676,17

Mazowieckie 1367 wniosków 133 789 380,41

Opolskie 434 wnioski 39 271 160,66

Podkarpackie 292 wnioski 24 382 711,00

Podlaskie 341 wniosków 35 052 857,85

Pomorskie 533 wnioski 53 716 143,00

Śląskie 270 wniosków 26 365 834,75

Świętokrzyskie 314 wniosków 48 398 915,19

Warmińsko-mazurskie 777 wniosków 71 720 967,54

Wielkopolskie 1678 wniosków 181 240 940,55

Zachodniopomorskie 385 wniosków 37 698 423,80

RAZEM 9301 wniosków 941 299 621,43

 

Na chwilę obecną do wykorzystania z tego naboru jest około 400 mln zł czyli ponad pół miliarda brakuje, ale w tym działaniu jest stosunkowo dużo odrzutów i jest duża szansa, że w końcu dla wszystkich starczy pieniędzy. Ale ostateczne rozstrzygnięcia będą myślę za około rok.

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Dla wszystkich zainteresowanych informacja o ilości złożonych wniosków w poszczególnych województwach (stan na 10 listopada br.):

WOJEWÓDZTWO LICZBA WARTOŚĆ WNIOSKÓW

 

Dolnośląskie 376 wniosków 33 595 877,69

Kujawsko-pomorskie 850 wniosków 87 918 823,47

Lubelskie 723 wnioski 74 174 438,96

Lubuskie 223 wnioski 23 908 702,23

Łódzkie 463 wniosków 42 803 768,16

Małopolskie 275 wniosków 27 260 676,17

Mazowieckie 1367 wniosków 133 789 380,41

Opolskie 434 wnioski 39 271 160,66

Podkarpackie 292 wnioski 24 382 711,00

Podlaskie 341 wniosków 35 052 857,85

Pomorskie 533 wnioski 53 716 143,00

Śląskie 270 wniosków 26 365 834,75

Świętokrzyskie 314 wniosków 48 398 915,19

Warmińsko-mazurskie 777 wniosków 71 720 967,54

Wielkopolskie 1678 wniosków 181 240 940,55

Zachodniopomorskie 385 wniosków 37 698 423,80

RAZEM 9301 wniosków 941 299 621,43

 

Na chwilę obecną do wykorzystania z tego naboru jest około 400 mln zł czyli ponad pół miliarda, ale w tym działaniu jest stosunkowo dużo odrzutów i jest duża szansa, że w końcu dla wszystkich starczy pieniędzy. Ale ostateczne rozstrzygnięcia będą myślę za około rok.

wielkie dzieki za informacje .a jakie sa przyczyny odrzucania wnioskow ???????????????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Dla wszystkich zainteresowanych informacja o ilości złożonych wniosków w poszczególnych województwach (stan na 10 listopada br.):

WOJEWÓDZTWO LICZBA WARTOŚĆ WNIOSKÓW

 

Dolnośląskie 376 wniosków 33 595 877,69

Kujawsko-pomorskie 850 wniosków 87 918 823,47

Lubelskie 723 wnioski 74 174 438,96

Lubuskie 223 wnioski 23 908 702,23

Łódzkie 463 wniosków 42 803 768,16

Małopolskie 275 wniosków 27 260 676,17

Mazowieckie 1367 wniosków 133 789 380,41

Opolskie 434 wnioski 39 271 160,66

Podkarpackie 292 wnioski 24 382 711,00

Podlaskie 341 wniosków 35 052 857,85

Pomorskie 533 wnioski 53 716 143,00

Śląskie 270 wniosków 26 365 834,75

Świętokrzyskie 314 wniosków 48 398 915,19

Warmińsko-mazurskie 777 wniosków 71 720 967,54

Wielkopolskie 1678 wniosków 181 240 940,55

Zachodniopomorskie 385 wniosków 37 698 423,80

RAZEM 9301 wniosków 941 299 621,43

 

Na chwilę obecną do wykorzystania z tego naboru jest około 400 mln zł czyli ponad pół miliarda, ale w tym działaniu jest stosunkowo dużo odrzutów i jest duża szansa, że w końcu dla wszystkich starczy pieniędzy. Ale ostateczne rozstrzygnięcia będą myślę za około rok.

od kiedy 400 milionow to jest ponad pol miliarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

otóż to jest dobre pytanie.moze ktoś bardziej wtajemniczony bedzie na nie chciał odpowiedzieć,czyli jakie są przyczyny odrzucania wniosków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dlok może chciał napisać prawie zamiast ponad. Ale mniejsza z tym. Trochę cierpliwości doczekacie się. Jeden rzuci plotke o jakiejś większej ilości odrzuconych a reszta zaraz szał i pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Dlok może chciał napisać prawie zamiast ponad. Ale mniejsza z tym. Trochę cierpliwości doczekacie się. Jeden rzuci plotke o jakiejś większej ilości odrzuconych a reszta zaraz szał i pytania.

 

Witam

sprawozdanie z realizacji działań PROW na stronie ministerstwa rolnictwa, a z nich wynika że: w 2008 odrzucono ok 47% a w 2009 ok 38% a podstawowe przyczyny to:

Nie dokonanie poprawek w wyznaczonym terminie.

Niespełnienie kryteriów dostępu ukierunkowujących działanie na aktywnych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orzesz w mordę. Dużo nie? Myślałem że z 6% i drugie 6% sami zrezygnowali i to wszystko. Ładne kwiatki. I teraz bądź mądry i się ciesz że więcej kasy dla siebie zostanie, albo się trzęś że odpadniesz że będziesz ten niespełna co trzeci i odpadniesz. :unsure:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Orzesz w mordę. Dużo nie? Myślałem że z 6% i drugie 6% sami zrezygnowali i to wszystko. Ładne kwiatki. I teraz bądź mądry i się ciesz że więcej kasy dla siebie zostanie, albo się trzęś że odpadniesz że będziesz ten niespełna co trzeci i odpadniesz. :unsure:

etam panowie co sie martwicie .ze dostaniesz albo nie ,wielu rolnikow przeinwestowalo i nie maja za co splacac kredytow a niestety bank zabiera i mozna wtedy ladny sprzet wyrwac .znam kolesia co w ten sposob zakupil 3 letniego zetora za dlug .oczywiscie nie zycze tego nikomu ale sie zdarza niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Co Wy się tak trzęsiecie. Za rok, najdalej dwa i tak okaże się że każdy kto chce i może dostanie te pieniądze tak jak w SPO czy MGR.

Życzę powodzenia i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktoś może które numery wniosków teraz agencja podpisuje w województwie wielkopolskim ? chodzi mi oczywiście o ten nabór z 24.08.2010r albo chociaż które mieliście numery i kiedy podpisywaliście umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj