Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 14:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krus jako domownik, w tym roku dostałem premie mr czyli mógłbym normalnie starać się o różnicowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 03:44
  •  

#1242 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej DZIEKI BIALY.. A Duzo jest tych formalnosci ?? zdarze przez poltora miesiaca to ogarnac??

co do Krusu to ja go oplacam od momentu skonczenie 18 roku zycia czyli od 6 lat...

#1243 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wniosek to w 2 dni zrobisz a reszte mozesz póznij uzupełnic :) takze to to nie problem abys tylko spełniałwymogi formlne i załączył to co konieczne a reszte bedziesz w poprawkach uzupełniał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 08:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak rozumiem zapytania ofertowe muszą byc dołaczone odrazu z wnioskiem. Ile musi być zapytań odnośnie jednej sztuki sprzętu? Jeśli np 2 lub 3 to czy na sprzęt danej marki mogą być zapytania od różnych dealerów? Czy musi byc to sprzęt róznych marek? Czy wszystkie załączniki wymagane dla danej inwestycji muszą być dołączone w dniu składania wniosku?

Edytowany przez hubertuss, 26 wrzesień 2011 - 11:16.

#1245 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 06:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja składałem po jednej ofercie na każdą z maszyn, załączniki można uzupełnić podczas poprawek chociaż skompletowanie wszystkiego w miarę sprawnie idzie.
Co do rachunków to księgowa mi doradziła żeby prowadzić zestawienia dzienne (gotowy formularz)dla klientów którzy nie chcą faktur. Wpisuje się tam w zasadzie same kwoty, bez nazwy usługi.
Jeśli ciągnik był brany na Modernizację lub Premię to obawiam się że nie można go uwzględnić we wniosku na różnicowanie jako zaplecze. Musi być taki który nie był finansowany ze środków UE, nawet taki brany na kredyt preferencyjny to odpada.

#1246 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 21:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A czy jesli z naboru 2010 skozystalem na roznicowanie to moge skladac jeszcze raz na inna dzialalnosc?? czy to jest jednorazowa premia??

#1247 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dostalem w tym roku mlodego, zamowilem ciagnik ale go przelozylem na przyszly rok, moge teraz z roznicowania skladac wniosek o ten sam ciagnik, a jesli by mi przyznali wtedy zmienic zalozenia planu mlodego rolnika? wybralem ciagnik z ladowaczem czolowym, wiec jako funkcja moglbym podlaczyc to jako odsniezanie?

#1248 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W warunkach ubiegania sie Agencja pisze, ze wnioski z roznicowania moga skladac nie tylko ci, ktorzy otrzymuja juz platnosci bezposrednie ale takze kandydaci na rolnikow planujacy przejac gospodarstwo lub ktory niedawno je przejeli czy domownicy ubezpieczeni w krusie. Z tym ze trzeba byc ubezpieczonym przez 12 ostatnich miesiecy na dzien skladania wniosku. Mam pytanie, czy chodzi o ubezpieczenie spoleczne jako domownik? czy wystarczy tylko zdrowotne?
Do kredytow preferencyjnych wystarczy zaswiadczenie z gminy o zameldowaniu w gospodarstwie rolnym i staz jest liczony od ukonczenia 16 roku zycia.
Czy nie uwazacie, ze mozna sie w tym pogubic? Agencja swoje interpretacje wyksztalcenia -w dodatku kazdy oddzial inaczej, bank jesli chodzi o kredyty preferencyjne inaczej... A pani expert z infolini angencji nie potrafila mi na to pytanie do konca odpowiedziec.. <lol>

#1249 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 00:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej WITAM czy auto laweta podchodzi pod dzial transport i tym samym nie daje mozliwosci ubiegania sie o pomoc z roznicowania ??

#1250 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 06:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam panowie mam pewne pytania przekopałem cały temat jednak mam jeszcze kilka pytań nie będę ukrywał że jest to dla mnie dość istotna sprawa. Planujemy złożyć wniosek i moje pytanie jest takie jak wygląda sprawa w przypadku realizacji inwestycji przez 2 lata bo tylko to podchodzi pod to mamy nie duże gospodarstwo i teraz coś innego na głowie jednak jakieś maszyny by się sprzydały a kasy narazie nie ma więc interesuje mnie późniejszy termin.Nie miałem styczności z żadną modernizacją itp.Interesuje mnie dodatkowo jak wygląda sprawa z ofertami idzie się do dilera on wystawia i znaosimy pani robiącej wniosek czy za oferty coś płacimy.?I jeszcze jedno jak to wygląda jeżeli złoże papiery na ciągnik a za dwa lata nie będzie go już w produkcji potrzebny będzie jakiś aneks czy coś w tym stylu byłbym wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi.?Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej co do realizacji przez 2 lata to się nie wypowiem bo mnie to nie interesowało i nie wiem. Z ofertą od dealera nie ma problemu, większość nawet przyjeżdża do domu i tu prowadzimy rozmowy na temat tego co nas interesuje. Oferty wystawiają od ręki lub prawie od ręki i jest to oczywiście zupełnie bezpłatne. Co do ciągnika to taki problem się nie pojawi w różnicowaniu, bo nie składamy wniosku na konkretny model, a tylko na ciągnik o określonym przedziale mocy (np. w moim przypadku jest to 70-90KM, a jaką markę i model wybiorę to zdecyduję później). Jeśli coś pokręciłem to proszę poprawcie mnie.

#1252 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ok dziękuje za odpowiedź z ofertami już sobie poradziłem wzielismy od dilera na agropolusa 315 siewnik i redliniarkę więc z tym sprawa się wyjaśniła pozostaje pytanie jak z realizacją 2 lata wcześniej tak było teraz ktoś napisal że można przenieśc o 3 miesiące gdyby tak bylo raczej nie bylibysmy zainteresowani bo żadne kredyty raczej nie wchodzą w gre zwłaszcza że mój tatuś nigdy nie brał. Mówisz że masz przedział 70-90 koni mnie raczej interesuje 70 mamy nie duże gospodarstwo ale może się okazać że bedzie potrzebny większy więc mówcie żeby w wniosku uwzględnic przedział mocy i jak to jest z tą realizacją.?

#1253 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 22:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej badyl321, http://www.arimr.gov...cja_WoPP_II.pdf
tam na str 18 znajduje się taki zapis :

,,4) fakt, iż planowany okres realizacji całej operacji nie może być dłuższy niż: 24 miesiące od planowanej daty podpisania umowy przyznania pomocy w przypadku operacji realizowanych w jednym etapie; 36 miesięcy od planowanej daty podpisania umowy przyznania pomocy w przypadku operacji realizowanych w dwóch etapach; 60 miesięcy od planowanej daty podpisania umowy przyznania pomocy w przypadku realizacji w ramach operacji, inwestycji polegających na nabyciu przedmiotu umowy poprzez leasing.
z zastrzeżeniem jednakże, iż zakończenie realizacji operacji i złożenie wniosku o płatność ostateczną, w każdym z wymienionych powyżej przypadków, musi nastąpić nie później niż do dnia 30 czerwca 2015 roku.,,

A przedział mocy w ofercie uwzględnij jak największy. Z delerem się dogadaj aby ci przedstawił ofertę na to co cię aktualnie interesuje. Ale zapytanie może przecież być na 70-90 hp, bo jak teraz napiszesz że tylko 70 to za 3 lata możesz żałować że nie masz furtki z możliwością zmiany mocy ciągnika. Zwłaszcza gdyby to miała być na usługi maszyna, no bo przecież ten program na tym polega...

jopi1991 autolaweta na pewno podchodzi pod transport, sama nazwa wskazuje ,,auto,, ale nie koniecznie to powoduje brak możliwości ubiegania się o pomoc finansową przy jej zakupie. Jeśli chcesz ją wykorzystać w transporcie drogowym towarów to może być ciężko, a jeśli np. planujesz zakup minikoparki bądź już ją posiadasz to wtedy może być oczywistym że zapragniesz także do niej auto lawety aby móc nią kopać zarobkowo w promieniu co najmniej 30 km, że chyba masz u sąsiadów roboty przez 3 lata, ciągle po 10 m-cy rocznie, reszta to ciężko wypracowany urlop by był. Wtedy i bez tej lawety byś się obył bo robota koło nosa.

Edytowany przez damianzbr, 30 wrzesień 2011 - 22:58.

#1254 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 październik 2011 - 13:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziekuje za pomoc damianzbr

#1255 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki kolego za informacje odnośnie zapytania do dilera pojechalismy do dilera po oferte a on na to czy mamy zapytanie i spowrotem do pani robiącej wniosek która twierdzi że w tym naborze nie jest potrzebna ja nie wiem jak to jest nie mieliśmy narazie styczności z modernizacją itp. Teraz jak to jest na ofercie mam deutz far agroplus 315 72 km kimatyzacja itd cena 170 tyś brutto czyli gdybym np za te dwa lata chciało agrpolusa 320 lub coś innego bo np 315 nie będą już produkować to co wtedy.? Ciągnik oczywiście może swiadczyć usługi gdyby ktoś chciał ale raczej jest kupowany z myslą o pracy w swoim gospodarstwie.Bendę wdzieęczny za jakie kolwiek odpowiedzi.

Edytowany przez badyl321, 01 październik 2011 - 18:23.

#1256 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 02 październik 2011 - 11:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.arimr.gov...ertowe_wzor.pdf
Tam masz wzór zapytania ofertowego. Nie wiem dla czego twój doradca twierdzi że zapytanie jest nie potrzebne. Skoro jest w załącznikach do wniosku to za pewne wypadało by go wykorzystać. Już się nie zagłębiałem w te informacje, ale być może jest tak że jeśli maszyna kosztuje mniej niż powiedzmy 50 000 zł (bynajmniej tak jest w innym programie) to wtedy faktycznie może być zbędne posiadanie trzech takich ofert. Ale jedna powinna być zawsze. W każdym bądź razie mieć go nie zaszkodzi. Na tym zapytaniu właśnie dlatego musisz uwzględnić parametry maszyny (w twoim przypadku moc ciągnika) w bardzo szerokim przedziale. Bo jak sam zauważyłeś, gdyby przestali produkować tego 72km, to co wtedy? Musisz w zapytaniu napisać że zwracasz się z prośbą o przedstawienie oferty na ciągnik rolniczy o mocy silnika w przedziale od 70 do 90 km, z standardową opcją wyposażenia lub dla bardziej wymagających. Czym mniej konkretów tym szersze pole możliwości w trakcie realizacji projektu. A dilerowi powiedz aby nie zważał na to zapytanie tylko się podpisał na nim i tyle. A ofertę niech ci przygotuje na ciągnik wskazany przez ciebie. To że jest kupowany do pracy w swoim gospodarstwie nie interesuje mnie. Ale nie musisz publicznie tego oznajmiać. Napisałem ci że maszyna zakupiona ze wsparciem tego programu nie ma prawa być wykorzystana w własnym gospodarstwie od tak sobie. Jest pewna furtka aby móc tego dokonać ale na tym etapie jest to nie istotne po za tym jest zbyt zagmatwane, a także nie posiadam dokładnych informacji co i z której strony trzeba by ugryźć aby świadczyć te usługi u samego siebie.
A tu:
http://www.arimr.gov...erolniczej.html
znajdziesz wszystkie odpowiedzi na twoje do tych czasowe i kolejne pytania w sprawie różnicowania. Jak coś lub ktoś będzie bardzo zawiłe/ły to pisz.

#1257 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 październik 2011 - 13:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dobra sprawa się troche wyjaśiła mam jeszcze pytanie czy jak będziemy składać to zapytanie to wpisać w zapytaniu tylko ciągnik czy siewnik i redliniarkę też i czy wystarczy po jednej z ofert na wszystko. Tak jak pisałem posiadm już te oferty ale teraz to one są zdaje się nie ważne skoro nie ma zapytania.Czyli wychodzi na to że w zapytaniu ma to wyglądać tak zwracam się z proźbą o przedstawienie mi oferty na ciągnik rolniczy o przedziale mocy 70-90 km z wysposarzeniem standardowym lub bardziej zaawansowanym, oraz agregat do formowania redlin oraz siewnik punktowy do warzyw. Czy to ma mniej więcej tak wyglądać czy to musi być profesionalnie podane wszystkie dane kw/km czy coś w tym stylu sorry ze zadaje takie dziwne pytania ale po raz pierwszy ma do czynienia z czymś takim.? Dzięki za poświęcony mi czas.

#1258 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 październik 2011 - 15:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jeśli będę chciał legalnie pracować maszyną z różnicowania we własnym gospodarstwie to wystarczy wystawić sobie fakturę? :D

#1259 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 02 październik 2011 - 18:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A będąc rolnikiem na wacie będzie można sobie wystawić fakturę? Czy w ogóle nie ma możliwości pracowac tym sprzętem u siebie? na jakiej zasadzie by to kontrolowali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 02 październik 2011 - 18:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Dobra sprawa się troche wyjaśiła mam jeszcze pytanie czy jak będziemy składać to zapytanie to wpisać w zapytaniu tylko ciągnik czy siewnik i redliniarkę też i czy wystarczy po jednej z ofert na wszystko. Tak jak pisałem posiadm już te oferty ale teraz to one są zdaje się nie ważne skoro nie ma zapytania.Czyli wychodzi na to że w zapytaniu ma to wyglądać tak zwracam się z proźbą o przedstawienie mi oferty na ciągnik rolniczy o przedziale mocy 70-90 km z wysposarzeniem standardowym lub bardziej zaawansowanym, oraz agregat do formowania redlin oraz siewnik punktowy do warzyw. Czy to ma mniej więcej tak wyglądać czy to musi być profesionalnie podane wszystkie dane kw/km czy coś w tym stylu sorry ze zadaje takie dziwne pytania ale po raz pierwszy ma do czynienia z czymś takim.? Dzięki za poświęcony mi czas.

zapytanie na ciągnik: o przedziale mocy 70-90 KM z standardowym wyposażeniem. Lub jakie tam sobie wybierzesz.
zapytanie na agregat: o szerokości roboczej w przedziale od do czy ilość redlin np.:od 4 do 8 i jakieś inne bardzo istotne parametry od do. Nie wiem jakie bo w życiu nie widziałem i nie używałem takiego.
zapytanie na siewnik: o przedziale szerokości roboczych od do, ilość wysianych nasion czy coś w tym stylu od do czy co tam jest bardzo istotne bo też nie wiem.
I domyślasz się że to ,,od do,, nie może jakoś znacząco od siebie odbiegać. Na przykładzie ciągnika nie powinno to być od 70 do 200 KM. Każda z tych ofert a na pewno już na ciągnik od 3 dilerów. Ale lepiej nie ryzykować i na pozostałe maszyny zdobyć po 3 oferty. U dilerów mów konkretnie na co mają przygotować ofertę i żeby się podpisali na tym zapytaniu ofertowym, postawili pieczątkę firmy i napisali: otrzymałem i data. Ofertę podpisaną z pieczątką niech wyślą pocztą do ciebie.
czyli:
* przygotować po 3 identyczne zapytania ofertowe na każdą z maszyn
* pojechać do dilera pokazać mu zapytanie ofertowe, niech podpisze i od razu mu zabrać najlepiej (co by nie zapomniał póżniej wysłać razem z ofertą) , następnie poprosić go o przygotowanie ofert na każdą z maszyn konkretnie opisując mu co cię interesuje. Czynność tą powtarzać jeszcze razy 2 tylko u innych dilerów

Arek, wystarczy wystawić sobie fakturę i zapłacić podatek Vat... Albo dopuścić się przestępstwa i w księgowości zaniżyć koszt usługi aby obniżyć wartość podatku. Ale to wszystko jest do wykrycia, chociażby porównać ilość mtg z danymi z faktur.

Edytowany przez damianzbr, 02 październik 2011 - 18:58.