Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 10:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie ma drugiego 50%.Jest jednorazowy zwrot 100tys zł czyli 50% całej kwoty i więcej nie dostaniesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 06:06
  •  

#1222 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

czyli 2 przyczepy o wartości 100tys złotych mogą być i oni do nich 50 % zwracaja ?? i musze miec cos jesczce zeby było drugie 50%??

troche ciezkie do zrozumienia?? a jak to ma sie w kwesti jezeli moj ojciec skorzystał by z zróznicowania to gdyby chciał by mi przepisac gospodarstwo to jest jakby kontynuacja na mnie??

Pojęcia Ci się pomyliły. Różnicowanie to nie gospodarstwo ale firma która ma przynieść dodatkowy dochód oraz warunek utrzymania tej działalności conajmniej 5 lat. Oraz kwestia KRU`u, ale to inny temat.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#1223 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 07:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no dobrze ale przykładowo różnie bywa w zyciu i jak to sie ma z przekazaniem tej działalności?? a co do zróznicowania jakos ta dotacja jest powiązana z areałem własciciela gospodarstwa bo podaje sie we wniosku jakiś areał tak??

kolejna sprawa osoba co załozy ta dzialalnośc równiez posiada goposdarstwo i co prowadząc gospodarstwo wystarcza ten podwójny krus i tyle... niech ktos w temacie wyjasni to na swoim przykładzie...

Edytowany przez Artur7, 14 wrzesień 2011 - 07:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A czy do zróżnicowania potrzebne jest nowe konto typowe na działalnośc czy podawaliście rolnicze bo księgowa twierdzi że po zgłoszeniu do gminy trzeba założyć konto na działalność ?

#1225 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 wrzesień 2011 - 21:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie mi zostało rolnicze. do skarbówki nie trezba drugiego jesli byłes na vacie to pozostaje tamto i rolnicze do rozliczania vatu

#1226 Share gery24

gery24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 13:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jak jest z beczką, opryskiwaczem?
Jeżeli ktoś pisał na beczkę niech wszystko napisze co i jak :D

#1227 Share qrzysztof

qrzysztof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 19:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.
Czy miał ktoś z Was kontrolę z Agencji przed wypłatą dofinansowania? Mógłby ktoś napisać jak wygląda taka kontrola i na co zwracają uwagę.

#1228 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 07:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kupował ktoś z Was ładowacz czołowy do ciągnika z tego programu?? Może ktoś opisze co i jak.

#1229 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja brałem ładowacz , ciągnik i wały. Bez żadnych problemów.

#1230 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 20:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tomek73
Brałeś ten ładowacz czołowy jako komplet z ciągnikiem, czy może osobno do innego? Mi przynajmniej pracownik ARiMR powiedział, że nie można zakupić osobno ładowacza, aczkolwiek według mnie jest to osobna maszyna...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 07:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Też brałem ładowacz do ciągnika, który we wniosku był podany jako zaplecze do prowadzenia działalności, bez żadnych problemów. Tylko teraz zbytnio nie mogę się pozbyć tego ciągnika chyba że w jego miejsce będzie inny ciągnik do współpracy z tym ładowaczem i nie będzie on finansowany ze środków UE

#1232 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 18:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mógłbyś opisać jak uzasadniłeś zakup tego ładowacza i zapodać część wyliczeń, może być na priv

#1233 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 18:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Rider
Przyłączam się do prośby @semos`a
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1234 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie bardzo potrafię pomóc bo wniosek wypełniała mi firma, nie mam ostatecznej wersji po poprawkach ale w planie operacji nie ma jakiegoś szczegółowego uzasadnienia tych zakupów. Jest tylko że zakupione maszyny będą wykorzystane do świadczenia usług itd.

Co do aktualnego naboru, prawdą jest że realizacja inwestycji musi nastąpić do 3 miesięcy od podpisania umowy bez możliwości wydłużenia terminu (w poprzednim naborze można było chyba wydłużyć to do 2 lat)???? Słyszął ktoś coś o tym??

#1235 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja po prostu kupiłem ładowacz ale z ciągnikiem, pod usługi. Nie było żadnych problemów.

#1236 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 09:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja ciągnik już kupiłem z różnicowania 2010 teraz planuje złożyć wniosek na ładowacz do niego, bo trochę kasy z tych 100tyś mi jeszcze zostało.
mógłby ktoś z Was opisać i zapodać część wyliczeń, może być na priv

#1237 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 09:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ma pytanie ile % kosztów zwracają na różnicowaniu? 50% netto ?

#1238 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 10:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak dokładnie 50% ceny netto

#1239 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam w niedawno dostalem premie mlody rolnik...kupilem juz ciagnik...teraz dowiaduje sie ze zmienili zasady ize mlodzi rolincy moga brac tez roznicowanie...troche sie wkurzylem bo bym kupil troszek mocniejszy...no ale nie ma co narzekac...Mam pytanie czy jakby zaczal jutro procedure starania sie o roznicowanie...zdarzylbym z tym do listopada ?? oczywiscie zlece to bylemu pracownikow arimr kotry bez problemow zalatwil mi MR.
i jak to jest z uslugami roliniczymi...jezeli wezme prase, plug obortowy i jeszcze agregat uprawowo siewny...to jezeli bede jezdil i swiadczyl uslugi..a jak wiadomo wiekszoisc rolinkow to ryczaltowcy, ja takze...to w takim razie jak ryczaltowiec ma wystawic paragon lub fakture mi za usluge ?? przeciez musze cos miec w razie kontroli ze swiadcze te uslugi...jak to sie odbywa ??

czy swiadczac takie uslugi nie przekraczajac progu podatkowego mozna zostac na ryczalcie i wystraczy do tego oplacenie podwojnego krusu ??
ktos tu pisal o zwrocie vatu bedac na ryczalcie...nie rozumiem za bardzo jak rolnik kotry jest na ryczalcie moze dostac zwrot vat za nowo kupione maszyny ?? z tego co sie orietujezeby dostac zwrot trzeba przejsc na vat...i do tego jeszcze czekac na koniec amortyzacji przez 7 lat zeby nie bylo zwrotu od niewykorzystania tego okresu.

jeszcze jedno pytanie...mozna zrobic tak ze jeszcze moj ojciec by sie o to staral ?? wtedy byloby 200 tys...ale rozumiem ze jak 2 osoby to i 2 dzialanosci ?? nie mozna polaczyc ojca z synem ze beda razem swiadczyc uslugi na jedna firme o tym samym adresie ??

Edytowany przez jopi1991, 25 wrzesień 2011 - 13:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 wrzesień 2011 - 14:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na kazda osobe osobne firmy, podwójny krus lub zus zaleznosci od stazu w krus którego pewnie nie masz wiec zus a to wtedy juz sie nie opyla. co do opodatkowania to ty wystawiasz faktury lub rachunki jak swiadczysz usłue. Zalezy to od formy rozliczania sie jaka wybierzesz w US. moze byc ryczałt w vat i dochodowym lub zasady ogólne vat i dochodowego lub mieszanka jedno ogólne drugie ryczałt jak komu pasuje. W tej sprawie to musisz podjechac do jakies biura rachunkowego zeby ci podpowiedzili co w twojej sytuacji bedzie najkorzystniejsze.