kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Eryko    35

W radiu się wypowiadali z ARiMR.

Ale jak widać już jest dużo więcej. oj będzie cięzko się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Wiadomo:)Od 1ha do średniej krajowej lub wojewódzkiej 5-10pkt od średniej do 50ha od 5-0pkt. Następnie 3pkt za nie korzystanie z funduszy unijnych takich jak np.MGR oraz od 1-3pkt za gospodarstwo położone na ONW(50%gospodarstwn 1pkt im wiecej to ilosc punktów az do 3). I jeszcze punkty zależące od dochodu na jednego mieszkańca od0-5pkt. Wszystkie te punktacje dają nam sume 21pkt do zdobycia.Niestety przy takiej liczbie wniosków bedzie ciezko.Piszcie ile wam wyszlo ze macie pkt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Ze strony ARiMR.

Dotychczas ARiMR przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" kolejno w latach 2008, 2009 i 2010 r. Spośród złożonych wtedy wniosków Agencja podpisała około 9,6 tys. umów o dofinansowaniu inwestycji na łączną kwotę 834,3 mln złotych, czyli około 60% budżetu przeznaczonego na taką pomoc z PROW 2007 - 2013.

 

Jedyna szansa na załapanie się jak największej liczby osób jest taka, że wszystkie środki z tego działania przesuną na ten nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Ze strony ARiMR.

Dotychczas ARiMR przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" kolejno w latach 2008, 2009 i 2010 r. Spośród złożonych wtedy wniosków Agencja podpisała około 9,6 tys. umów o dofinansowaniu inwestycji na łączną kwotę 834,3 mln złotych, czyli około 60% budżetu przeznaczonego na taką pomoc z PROW 2007 - 2013.

 

Jedyna szansa na załapanie się jak największej liczby osób jest taka, że wszystkie środki z tego działania przesuną na ten nabór.

Witam

Jestem nowy na forum, jestem z małopolski mam pytanie

Jakie szanse ma mój kuzyn załapać się na dofinansowanie jeśli posiada 20 ha w małopolsce, ile Wy składający wnioski posiadacie hektarów?

Pozdrawiam

 

Ze strony ARiMR.

Dotychczas ARiMR przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" kolejno w latach 2008, 2009 i 2010 r. Spośród złożonych wtedy wniosków Agencja podpisała około 9,6 tys. umów o dofinansowaniu inwestycji na łączną kwotę 834,3 mln złotych, czyli około 60% budżetu przeznaczonego na taką pomoc z PROW 2007 - 2013.

 

Jedyna szansa na załapanie się jak największej liczby osób jest taka, że wszystkie środki z tego działania przesuną na ten nabór.

Witam

Jestem nowy na forum, jestem z małopolski mam pytanie

Jakie szanse ma mój kuzyn załapać się na dofinansowanie jeśli posiada 20 ha w małopolsce, ile Wy składający wnioski posiadacie hektarów?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Gdzie byłeś przez poprzednie 3 tygodnie, nabór wczoraj się zakończył. Szanse możesz określić sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Gdzie byłeś przez poprzednie 3 tygodnie, nabór wczoraj się zakończył. Szanse możesz określić sobie sam.

No może niewyraźnie się określiłem, kuzyn złożył ten wniosek, a jeśli chodzi o szanse to ja wiem ile punktów może dostać, ale ważne jest także ile punktów dostaną inni, jeśli inni maja po 30 ha to super a jeśli po 10 to gorzej , choć zależy gdzie, bo 10 w małopolsce to gigant (śr 3,86) a 10 w zachodniopomorskim to kurdupel (nie obrażając nikogo), tak więc proszę zróbmy ranking (tylko hektary bo dochód gminy i onw to nie tak dużo punktów). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ludzie poczekjacie spokojnie te kilkanaście dni. Jak dostaniecie to dostaniecie jak nie to nie. Po co te spekulacje, kombinacje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Ludzie poczekjacie spokojnie te kilkanaście dni. Jak dostaniecie to dostaniecie jak nie to nie. Po co te spekulacje, kombinacje itd.

Hubertus chyba 1 ha na onw i jeszcze w biednej gminie i na dodatek nigdy nie korzystał z dofinansowania bo spokojny jak niemowlę po jedzeniu, a może nie bo tylko On podjął temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a co wy myslicie ze tacy po 5-10 ha poskladali tylko wnioski ? watpie zeby takich rolnikow duzo bylo ja zlozylem mam 37 ha na wniosku o doplaty a skladali takze tacy co maja po 50 , 100 i nawet 130 ha :lol: wiec spokojnie czekajcie az oglosza liste rankingowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

a co wy myslicie ze tacy po 5-10 ha poskladali tylko wnioski ? watpie zeby takich rolnikow duzo bylo ja zlozylem mam 37 ha na wniosku o doplaty a skladali takze tacy co maja po 50 , 100 i nawet 130 ha :lol: wiec spokojnie czekajcie az oglosza liste rankingowa

dokładnie, troche cierpliwości i wszystko będzie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Najgorsze to czekanie <_< gdyby była jakas robota w polu to szybciej czas by zleciał, a tak codziennie każdy myśli że może jednak cos da sie jeszcze zrobic , niestety cierpliwie trzeba czekac na ogłoszenie listy z nadzieją że sie tam znajdziemy :rolleyes: :rolleyes: Tego wam i sobie życzę ;) jak w tej piosence "don't worry be happy..."


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej napiszcie jakie macie pomysły na biznesy...

 

Eksport pacek na muchy do RPA. Np. takich :

http://www.google.pl/imgres?q=packa+na+muchy&hl=pl&client=firefox-a&hs=MiV&sa=G&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&biw=1366&bih=585&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=6jVWDcCmVKApPM:&imgrefurl=http://www.adpolbis.pl/artykuly_plastikowe.html&docid=0n1k7llr_P8SBM&imgurl=http://www.adpolbis.pl/img/pics/packa_na_muchy.jpg&w=500&h=500&ei=Svi2TsOLFc7ssgbSxKDCAg&zoom=1&iact=rc&dur=499&sig=113415569497306505831&page=1&tbnh=127&tbnw=136&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=52&ty=57

 

Słyszałem że muchy są u nich nie małym problemem. A najlepszy w tym interesie jest brak konkurencji. Czas też wydaje się być odpowiednim na ten interes. Właśnie zbliża się tam okres letni. Informacje dostałem u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

koledzy patrzymy na to wszystko realnie kto od 5 do 10 hektarów ma choc odrobine kasy na nowy ciagnik bądźinna maszyne jak koszty utrzymania i opllaty stałe sa ogromne... nie urażajac innych ale małe sa szanse takich osob by wogole za to działąnie sie podjeły bo conajmniej 50-60-70% musi iśc po kredyt jak nie 100% i kiedy taki małoobszarwoiec to spłaci ?? odpowiedźcie sobie sami.. Mimo ze Agnecja stara sie rzucić jakies lepsze preferencje dla tych małych to i tak ich celem jest ich zlikwidować a jak nie oni to zalezy to ludziom z wyzszych półek... juz od paru lat wstecz znikneło w polsce 400tys gospodarstw małoobszarowych, przykro mi ale reala prawda jest taka ze ten co ma 20-30 musi miec głowe na karku jak przetrwać a gdzie ten co ma 5-10ha chyba ze ma warzywa i pol rodizny caly tydzien kopie a pol rodizny spi na bazarze i caly tydzien spzredaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj