Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ''Wie ktoś dlaczego na stronie agencji nie ma kolejności rozpatrywanych wniosków? ''
a przeczytales dlaczego nie ma listy?? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:10
  •  

#1182 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przeczytałem ale artykuł ukazał się dopiero następnego dnia po zdjęciu listy. ;)

#1183 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 09:07

O co chodzi z tym :"Oświadczenie Beneficjenta o wyodrębnieniu osobnych kont albo korzystaniu z odpowiedniego kodu rachunkowego w ramach prowadzonych ksiąg rachunkowych w rozumieniu art. 75 ust. 1 lit. c pkt i rozporządzenia 1698/2005 z dnia 20 września 2005 roku Dz. Urz. L 2005.277.1, dla wszystkich transakcji związanych z operacją" Czy musi to złożyć każdy beneficjent? Bo ten język rozporządzeń jakoś do mnie nie przemawia. Jeżeli ktoś składał wniosek o płatność to niech napisze o co z tym chodzi? W poprzednim naborze na MGR składałem tylko wykaz faktur i płatności za faktury. A tu widzę że urzędnicy nie śpią tylko wymyślają rzeczy których sami do końca nie rozumieją.

piszesz oswiadczenie o posiadamiu rachunku bankowego na ktore wpływaja ci dopłaty obszarowe i tyle..to co napisales u gory to wtedy gdy taki rachunek posiadasz,ale zapewne nie masz ,wiec to niedotyczy..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1184 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przy standardowej działalnosci nie piszesz tego oswiadczenia. Jak dobrze pamietam jest ono potrezbne w jakims szczególnym przypadku dziłalnosci. Ja tego nie skłądałem na usługi rolnicze a numer konta mam ten sam co do dopłat :) juz dawn po zwrocie jestem.

#1185 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 17:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam mój tata ma zamiar składać w tym roku na różnicowanie i planuje wziąć prase belującą za 150000tyś brutto i przyczepę za 55000tyś brutto. Jak to jest te 100tyś zwrotu dostaje się od ceny netto czy brutto? Czy trzeba później opłacać podwójnie składkę krus? proszę o odpowiedz.

#1186 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Składkę podwójną opłacać trzeba. Ponieważ prowadzi się działalnośc gosp i takie są wymogi. Zwrot jest od ceny netto. Teoretycznie jeśli wydasz 200 tys netto dostaniesz 100 tys zwrotu.

#1187 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 21:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale przyczepa chyba nie przejdzie.

#1188 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 05:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a tą dotację można wziąć jęsli ta firma już istnieje? Bo ojciec ma firmę która działa od 1 kwietnia br. i można by na nią wziąć ta dotację czy to jest dla nowych firm? Czytałem w internecie , i wywnioskowałem że chyba można tak zrobić, ale chciałbym się upewnić.

#1189 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:51

Panowie a tą dotację można wziąć jęsli ta firma już istnieje? Bo ojciec ma firmę która działa od 1 kwietnia br. i można by na nią wziąć ta dotację czy to jest dla nowych firm? Czytałem w internecie , i wywnioskowałem że chyba można tak zrobić, ale chciałbym się upewnić.

jezeli prowadzi dzialalnosc na podwojnym krusie to tak....

#1190 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:39

ale przyczepa chyba nie przejdzie.

Dokładnie tak, przyczepa nie przejdzie dlatego że to jest transport, a transport nie jest uwzględniany w różnicowaniu
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 06:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy w tym roku będzie trzeba jak najszybciej złożyć wniosek czy będą jakieś punkty?

#1192 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 07:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chyba system punktowy wprowadzą. Gdzieś parę stron do tyłu ktoś wrzucił link do jakiegoś artykułu na ten temat. A jak bedzie zobaczymy. Przed wyborami chyba nikt nie dopuści aby rolnicy koczowali pod agencją, pozatym po dniu lub kilku kasy by zabrakło. Wielu odeszło by z kwitkiem. Zobvaczymy jak będzie.

#1193 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 18:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A gdy np złożymy na agroturystyke to można odliczyć vat?

#1194 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 15:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zamieżam złożyć wniosek w tym roku na różnicowanie, wcześniej nie składałem żadnych wniosków powiedzcie mi czy warto zabrać się za to samemu czy zlecić to osobie z Ośrodka Doradztwa Rolniczego ( liczy ona sobie ok. 1000 zł za wypełnienie wniosku, tak pobieżnie przeglądałem poprzednie formulaże i widzę że są trochę skomplikowane, a podobno jak się pomulę, czy źle wypełnię to może wniosek przepaść.
Co o tm myślicie???

#1195 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.arimr.gov...-informuje.html

#1196 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @bernatziom1996 Od agroturystyki nie można odliczyć VAT-u

@Didrzej mi wszystkie wnioski robiła pani z ODR a było ich chyba 4 jak dobrze pamiętam i wszystkie przychodziły, wole zapłacić ten 1000 i mieć z głowy niż samemu się męczyć i jak ma mi nie przejść. Ostatni wniosek czyli 5 robił mi inny pan dlatego że pani z ODR miała za dużo roboty, cena była większa i to 2 krotnie ale zapłaciłem i nie żałuję ;)

Edytowany przez Pronar82a, 06 wrzesień 2011 - 20:55.

Chłop ze wsi

#1197 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A co z tymi biogazowniami? Czy ktos z Was jest tym zainteresowany? Przyznam, ze dosyc malo czasu na zorganizowanie jakiegokolwiek projektu/planu. Wogole sie na tym nie znam, a pewnie jest to dobra okazja by dostac 500tys dofinansowania. Moze ktos posiada praktyczna wiedze jakiej mocy mozna zbudowac biogazownie za 1mln zł? Albo biuro projektowe czy konsultacyjne z doswiadczeniem ktore w tak krotkim czasie byloby w stanie pomoc w napisaniu wniosku?

#1198 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzienki 'Pronar82a' w sumie po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku że jednak lepiej dać to zrobić komuś kto w tym siedzi by nie mieć jakiś tam problemów z wnioskiem, czy poprawkami.
pozdrawiam.

#1199 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2816 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 16:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Może ktoś zna jakieś szczegóły dotyczące punktacji która w tym naborze ma obowiązywać? Np. punktów będą dawać za daną ilość ha. Itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 16:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Moi drodzy mam takie zapytanie, kupiłem już ciągnik tur-a i pług czy da rade wrzucić to pod modernizacje? sprzęt brany nowy w tym roku.