Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 21 lipiec 2011 - 06:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej U nas w LGD był nabór od kwietnia ale tylko na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, nie było różnicowania. A jak było w latach ubiegłych to też dostawali niewielkie pieniądze. Czekam na nabór ogólny w ARiMR, ale oficjalnie nic o nim nie słychać. Pytam bo może ktoś ma mniej oficjalne ale potwierdzone informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 11:29
  •  

#1122 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 09:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wiem o jaki nabór ogólny chodzi. Kasa już sie praktycznie kończy w nastęnym roku ma być jeszcze nabó na MR. W tym ponoć na jesieni na różnicowanie ostatni raz. Naborów na MGR do 2014 roku juz nie będzie.

#1123 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 21 lipiec 2011 - 10:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pisząc nabór ogólny miałem na myśli ogłoszony i realizowany przez oddziały ARiMR a nie przez lokalne grupy działania np. Grzęda Sokalska. Temat jest o różnicowaniu, więc jasne, że chodzi o nie, a nie o inne programy typu Modernizacja.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.
Mam kilka pytań i prosze o dopowiedzi osoby które wiedzą coś a nie tylko udają..
Dostałem poprawki od wniosku o płatność z rożnicowania a w jednym punktcie żądaja oświadczenia ze sprzęt zakupiony w ramach zróżnicowania nie bedzie wogóle uzytkowany w gospodarstwie czy ktoś tez musial napisac takie oświadczenie.?? Czyli jak napisze takie oświadczenie a w razie kontroli wyjdzie ze uzytkuje sprzet w gospodarstwie to mi cofną kase z odsetkami? Jak to jest w razie kontroli?

#1125 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej u mie nie było czegos takiego. Przyznam sie ze to dziwne ze chca takie oswiadczene.

#1126 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Piotrass z jakiego wojewóztwa jesteś, co na róznicowanie kupujesz. Też nigdy o czymś takim nie słyszałem. Swoją drogą ciekawe jak to wygląda z punktu prawnego. Jak by nie było jest to zmiana reguł w trakcie. Powinna byc jakas informacja od początku.

Edytowany przez hubertuss, 23 lipiec 2011 - 08:21.

#1127 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej u mnie też nie było nic takiego. A kasę oddała Agencja już miesiąc temu.

#1128 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z łódzkiego, a kupiłem ciągnik z ładowaczem. Jak to jest podczas kontroli? mial ktos z was juz kontrol?

#1129 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 10:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Skoro kazali ci to podpisac po zakupie to jeszcze bardziej dziwnie wygląda. Teoretycznie przed zakupem gdybyś wiedział itd mógł byś się wycofać teraz postawili cię pod ścianą. Spróbuj sie dowiedzieć w armir czy to wogóle taki przepis jest czy ktoś w łódzkim oddziale ma dużą fantazję.

#1130 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 10:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No i teraz nie wiem co zrobić.. Jak podpisze to mają mnie na widelcu i w razie kontroli jak mnie złapią ze robie u siebie cos w gospodarstwie to cofną kase z odsetkami.. Ale jak nie napisze tego oświadczenia to nie wypłacą mi kasy.. Osoba prowadząca moj wniosek z arimr łódz powiedziała ze potrzebuja tego oswiadczenia bo zycie ich nauczylo ze te sprzety robią głownie w swoich gospodarstwach a nie u ludzi na usługach..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To, że ludzie kupują sprzęt do pracy na usługach ale i w gospodarstwie to normalne. Tylko dlaczego nie dali ci tego do podpisu lub nie poinformowali o tym przy składaniu wniosku. Ja bym poszedł do radcy prawnego ewentualnie próbował się coś dowiedzieć w armir w warszawie. Teoretycznie bardzo łatwo jest sprawdzić. Wystarczy, że spojżą na stan licznika, do tego brak faktur za wykonane usługi i wszystko jasne. Z drugiej strony można tworzyć fikcje i wykonywać usługi dla własnego gosp i paierki wypisywać. Tak czy tak wg mnie jest to czyjaś nadgorliwość.

#1132 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A kto zabroni pracować własny sprzętem u siebie?? Ta kasa przecież i tak zostanie w państwie.

#1133 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Program nazywa się róznicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Ludzie zaczeli to naciągac kupując maszyny do pracy w gospodarstwach. Więc co nadgorliwsi w armir zaczynają się czepiać. Tylko szkoda, że nie w czas. Skoro tak, powinno być z góry założone, że żaden sprzęt rolniczy nie może być kupiony i sprawa jasna by była. A tak jak zwykle urzenik panem życia i śmierci. Jak mu się zawidzi tak zrobi.
Co do kontroli z arimr one chyba są zapowiedziane także raczej nikt nie będzie siedział w krzakach z lornetka i czekał kiedy na pole będziesz jechał.

Edytowany przez hubertuss, 23 lipiec 2011 - 12:06.

#1134 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 13:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

u mie nie było czegos takiego. Przyznam sie ze to dziwne ze chca takie oswiadczene.

Wogole sie nie dziwie ze ARIMR sie czepia,bo wiadomo iz ludzie naginaja z tymi maszynami ,kupuja dla siebie,,ale jest jeszcze jeden problem z urzedem skarbowym ,a chodzi o zwrot vatu...jak sie ktos przyzna ze bedzie sprzęt pracowal u siebie w gospodarstwie to US nie oddaje calego vatu....sprawdzalem sa juz takie interpretacje podatkowe....moze ktos juz to przerabial?????jak to obejść??????????????moze ktos podpowie:)

#1135 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 14:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No tak ale vat to sprawa us i w sumie armir nic do tego nie powinien mieć. A jak sprawa wygląda gdy gospodarstwo równiez jest na vacie? Ja myslę, że z tym vatem to równiez nie szczegółowe przepisy i nadgorliwość. Najpierw niech posprawdzają firmy z osobówkami, suvami z kratką wykożystywanymi prywatnie. Nie słyszałem jeszcze o tym aby ktos biorąc w leasing np na firmę suva podpisywał, że będzie go używał tylko do działalności biznesowej.
Myśle, że ze skarbowym to mały problem jest chyba, że ktoś będzie brał jakies faktury na paliwo części a nie wykazywał żadnych prac. A propo jak jest z dopłatami do paliwa na ciągnik kupiony na różnicowanie np?

Edytowany przez hubertuss, 23 lipiec 2011 - 14:38.

#1136 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej podobno gdy gospodarstwo jest na vacie to jest ok.problem gdy jest na ryczalcie..nie oddadza calego podatku vat,art.90 ustawy o podatku od towarow i usług ,,interpretacjahttp://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/207-zakres-opodatkowania/287-dostawa-towarow-i-swiadczenie-uslug/321-swiadczenie-uslug/170396-rolnik-ryczaltowy-odliczenie-podatku-od-towarow-i-uslug-swiadczenie-uslug.html

Edytowany przez milanreal1, 24 lipiec 2011 - 22:30.
cytowanie poprzedniego posta

#1137 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 17:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Hm takie czasy trzeba byc i prawnikiem i księgowym i rolnikiem. U nas generlanie taka zasada jest, że firmy biorą do prowadzenia księgowości byłych pracowników us i narazie jakoś nie słyszałem aby komus us krzywdę zrobił. Ale jak pokazuje życie a raczej przypadek Optimusa us może wszystko. Więc dla świętego spokoju można przejść na vat choć jak wiem nie wszystkim się to opłaca.

#1138 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 07:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej prowadzę gospodarstwo dalej na ryczałcie,korzystałem z różnicowania i po miesiącu od zakupu miałem już cały vat z US na koncie i nikt ani nikt nie robił żadnych problemów.

#1139 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 11:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Łódzki oddział to w ogóle dziwnych rzeczy wymaga, np. nie uwzględniają potwierdzeń przelewu drukowanych w domu, i ciekawe co ma zrobić klient banku internetowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 20:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zgodnie z instrukcją: "Wyciąg bankowy powinien być sporządzony na papierze firmowym banku, natomiast wydruk z systemu bankowości elektronicznej jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym dokonanie płatności i może zostać złożony bez konieczności dodatkowego potwierdzenia tego dokumentu pieczęcią banku, w którym dokonano zapłaty, jeżeli wydruk ten jest opatrzony klauzulą o niewymaganiu podpisu ani uwierzytelnieni"