Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @biały a Ty jak zamawiałeś smerfa to umowę miałeś podpisaną?? @Pronar, co do szybkości rozpatrywania Waszych wniosków, to tak sobie myśle, że musicie mieć jakieś znane nazwiska, że się tak z Wami szybko obchodzą :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 20:57
  •  

#1082 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie miałem ale byłem juz po poprawkach i czekałem na formularz umowy. dodam ze skłądałem wniosek pierwszego dnia naboru jako ostatni tegoz dnia :) numer wniosku 110.

#1083 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 22:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja byłem na liscie numer x a moj kolega numer 35x i on juz miesiac temu zwrot dostał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 22:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja czekałem na sprzet do połowy maja :)

#1085 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 23:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Umowę miałem podpisaną 17 grudnia bodajże, a sprzęt dopiero kupiłem 17 maja, wniosek o płatność składałem 30 maja ;)
Chłop ze wsi

#1086 Share stachu39

stachu39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie to kiedy wreszcie jest ten nabur

#1087 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 23:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nabór nie został jeszcze ogłoszony, zawsze 2 tygodnie przed naborem zostaje podane do informacji kiedy się rozpoczyna.
Chłop ze wsi

#1088 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 07:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Podejżewam, że jeśli będzie to dopiero we wrześniu najwczesniej.

#1089 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej My podpisaliśmy umowę w połowie lutego choć byliśmy na początku listy (9 numerek).Na początku marca był sprzęt na podwórku. 5 Kwietnia było złożone o zwrot podatku VAT w ciągu 25 dni Vat był już na koncie. A z ARIMR zwrot był już równo w ciągu dwóch miesięcy a składane było do ARIMR na początku kwietnia. A poprawki z ARIMR przyszły bo o 37 gr. się nie zgadzało.A żadnej kontroli nie było ani z US ani z ARIMR.Więc już od kwietnia usługi świadczymy.

Edytowany przez MarekDFagrofarm410, 27 czerwiec 2011 - 09:22.

#1090 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 10:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak tam u Was panowie z "zielonymi listami", zmienia się cokolwiek kolejność, czy stoi w miejscu, u nas jak było tak jest, elentualnie co dwa tygodnie jakiś ruch o jedno miejsce <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 14:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy nie wiecie które numery podpisują umowy w mazowieckim z różnicowania?

#1092 Share stachu39

stachu39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 14:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy słyszałem że nabur ma być w lipcu to prawda

#1093 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 01 lipiec 2011 - 15:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Raczej nieprawda. Nabór pewnie ogłoszą bliżej wyborów, może wrzesień zawsze to dodatkowy punkt w kampanii. A lipiec mało prawdopodobny, bo muszą 2 tygodnie wcześniej oficjalnie ogłosić a nic nikt nie ogłaszał.

#1094 Share stachu39

stachu39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no bo na arimr podali nabur dzis na odbudowe po tamtych powodziach co były

#1095 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam!

Panowie, planuję złożyć wniosek na różnicowanie i chciałbym zakupić nowy ciągnik. Mógłby ktoś przedstawić mi sytuację ja to ma wyglądać ze świadczeniem usług? Musze wyrobić je w jakiejś określonej kwocie?
Bo załóżmy, że kupiłem traktor, ale w ciągu roku nie miałem zbyt wiele usług i wyszły mi one na wartość 2-3tys złotych. Czy to będzie jakiś problem?
Mamy ok 35ha i świadczymy trochę usług tutaj w naszym rejonie. Jakieś koszenie, oranie, oprysk, transport.
Mamy parę ha łąk należących do obszarów Natura 2000 z tego względu możemy liczyć na zwrot 60% kosztów?
Czytałem, że jest możliwość ubiegania się o 80% i czy można by ją uzyskać wykazując, że zepsuł nam się traktor i musieliśmy wyłożyć 10tys na jego naprawę to wtedy uznają to?
Mamy dwa ciągniki MF 3080 i JD 2040S. Jednak są to już stare maszyny i próbuję przekonać tatę aby je sprzedać i zakupić nowy traktor. Myślałem o takim JD 5100 + Tur.
Jest też szansa abym wystartował na młodego rolnika, tak więc jakaś następna kasa na maszyny by była.

Proszę o rady.
Pozdrawiam
Piotr

#1096 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej najpierw poczytaj o warunkach róznicowania bo troche mieszasz programy :)

#1097 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej różnicowanie czyli, że zakładam firmę i świadczę jakieś usługi. Nie do użytku własnego na roli tylko działanie w innych obszarach. Ale przecież chyba można maszyną zakupioną na różnicowanie robić w swoim gospodarstwie?
Tak zawsze bym miał coś do roboty u innych ludzi.

#1098 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale mieszasz dofiansowanie na rónicowanie jest 50% zwrotu netto i nie ma innej opcji.

#1099 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aa faktycznie. Pliki mi się pomyliły bo za dużo tego otworzyłem. Obszary z Naturą tu nie mają nic do rzeczy(to w modernizacji), ale 80% już jest:

Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowanych, w operacji, Maksymalny poziom pomocy finansowej wynosi 50% kosztów kwalifikowanych albo – w przypadku wystąpienia szkody w gospodarstwie rolnym rolnika, spowodowanej przez powódź lub obsunięcie się ziemi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - 80% kosztów kwalifikowalnych, jeżeli wysokość szkody oszacowanej przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód wynosi:
• w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach - średnio powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiła szkoda, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej produkcji w gospodarstwie rolnym, oraz
• w budynkach, budowlach, maszynach lub urządzeniach służących do produkcji rolnej, sadach lub plantacjach wieloletnich, lub stadach podstawowych zwierząt gospodarskich - nie mniej niż 10 000 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej miałes powódz ? ja o tym nie pisałem bo mnieto nie dotyczyło