kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Taurus83    889

Panowie no i panie oczywiście. Ile u was kosztuje zrobienie wniosku na całą dostępną kwotę ??

 

 

u mnie biorą od 800 do 4000!!!!! przegięcie!

 

 

kumpel ostatnio składał na mikroprzdsiębiorstwa to zapłacił 3400 a mi za różnicowanie powiedzieli 3800-4000, pewna, niby profesjonalna firma z wrocławia ma takie stawki

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba ich pogieło z tymi stawkami ale jak ktos daje to biora :) a za 1000zł to bym mógł robic tylko zebym miał czas :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te 4000 zł to i w Łukowie jeden pan życzy sobie za różnicowanie. Po za tym w Garwolinie inny tak samo A za mikro bodajże 3 % od całej inwestycji, albo 5% od wnioskowanej kwoty. Nie czaje gdzie oni znajdują klientów którzy się na to piszą..:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mi robi PODR na początku płacę 500zł za zrobienie,jeśli wniosek przechodzi i podpiszę umowę z agencją płacę im dodatkowo 4000zł.Troche chory system,ale lepiej dostać dotację i dać te 4tys niż nie mieć nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh, ciekawe podejście - wysoka zapłata za zrobienie wniosku, gwarancją uzyskania dotacji... Hm, coś musi być w tym powiedzeniu że dotacje są dla bogatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Odpowie ktoś na moje pytanie:

A czy gdyby mój tata w tym roku skorzystał z różnicowania to nie przeszkodziło to by w przepisaniu mi gospodarstwa za 2-4lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem to nie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

ja spokojnie za tą samą stawkę co ,,bialy2005" spokojnie bym napisał wniosek na różnicowanie, też pisałem sobie sam w tamtym roku i żadnych trudności w tym nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.

Wczoraj zadzwoniła do mnie osoba, która przygotowała mi wniosek z informacją, że Agencja planuje kontrole u osób które kupiły ciągniki pod kontem ich wykorzystywania we własnym gospodarstwie. Będą sprawdzać czy przebieg zgadza się z papierami. Podejrzewam, że nie skontrolują wszystkich ale może coś być w temacie ponieważ osoba która przekazała mi tą informację ma dobre stosunki w lubelskiej ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ciekawe jak sprawdza czy nie wystawiłem faktur i na ile godzin :) nie maja takiego prawa!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

a pozatym jak pisze fakturę to nie piszę na niej liczby godzin. kolejne ale... godziny pracy przecież każdy liczy od momentu dotarcia na miejsce pracy a przecież podczas zapinania maszyny do ciągnika też lecą mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak mozna było kupic ciągnik pod kątem wykorzystania go w gospodarstwie. Skoro warunki korzystania z różnicowania zabraniają wykorzystywania sprzętu w gosp. Co do kontroli to w warunkach jest, że księgowość trzeba udostepnić do kontroli. Ale udowodnienie korzystania w gosp to raczej trudne będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

normalny kredyt pomostowy jak do modernizacji

 

Dzisiaj byłem w Banku Spółdzielczym i mi powiedzieli że ja jako domownik nie mogę wziąc takiego kredytu ponieważ nie mam zdolności kredytowej.Więc wychodzi na to że Różnicowanie nie jest w zasięgu domownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie jakie dokumenty potrzebuje jeszcze przy skladaniu wniosku na roznicowanie poza samym wnioskiem bo nigdzie nie moge znalezc...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dzisiaj byłem w Banku Spółdzielczym i mi powiedzieli że ja jako domownik nie mogę wziąc takiego kredytu ponieważ nie mam zdolności kredytowej.Więc wychodzi na to że Różnicowanie nie jest w zasięgu domownika.

 

 

przecie zastawem może być sprzęt który kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Zastaw zastawem,ale nie jestem wiarygodny dla nich bo nie mam dochodów.

Wydaję mi się że Pan w Banku nie wiedział nawet co to jest Różnicowanie działalności nierolniczej,na dodatek Spółdzielczy jest lekko zacofanym Bankiem.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Radzę iść do innego banku. W BGŻecie nie ma problemu, nawet finansowanie fabryczne jest bardzo korzystne. Musisz mieć wkład własny 20%, 50% zwraca agencja do daje prawie w 3/4 spłaconą maszynę a ona w takim przypadku jest wystarczającym zabezpieczeniem dla banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez swój BS doinformowywałem ze tak mozan bo chcieli mi zwykły komercyjny wcisnac na załozenie dziłalnosci :) Problemów z dostaniem nie miałem bo mnie znaja to cały plus BS-ów ze wszytko da sie załtwic szybko bez zbednych formlnosci, zastawów itd. co w BGZ nie jest takie proste bo tez kiedys to przerabiałem za namowa jednego z dealerów :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ale zapewne Ty @bialy2005 składałeś Różnicowanie jako Rolnik a nie domownik,co? Jeśli tak to też sytuacja inaczej się przedstawia ponieważ w razie czego masz co zastawić,masz dochody,a ja nie mam nic,wszystko jest na mamę,

Będę próbował jeszcze w BGŻ.

W BS Kredyt na Ziemię wyliczyli mi prawie 9% ch... wie dlaczego skoro w ANR mówiono mi że są niskooprocentowane około 4%.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam chce składać wniosek na zróżnicowanie i muszę założyć firmę mam gospodarstwo i chce ciągnik z turem.czy muszę mieć firmę.bo kumpel gadał że jak będę opłacał krus podwójnie przez 5 lat to będzie firma czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

wszytko prawda, warunkiem otrzymania zwrotu od ARiMR jest założenie działalności. A co do KRUS-u to już wszystko zostało wyjaśnione kilka postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eryko, a pytałeś w innej placówce tego BS? Nie jestem do końca pewien bo nie zagłębiałem się zbytnio w te info, ale np. u mnie w BS są warunki takie, a z kolei w innym BS, z innego oddziału i nawet województwa innego, rzekomo są inne, w dodatku bardziej korzystne. Różnica miała by polegać między innymi na tym że na rozpoczęcie działalności z pomocą programu np. rozw.mikro. dostaje się 100% na inwestycje. Ciekawe czy to prawda, niby ten sam bank a warunki różne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Banki Spółdzielcze są dość elastyczne, i jak nie masz zdolności to niech ci ktoś poręczy, mi spokojnie by dali na 1ha ziemi ale i tak wybrałem finansowanie fabryczne, wyszło korzystniej bo nie brali prowizji i wszystkie opłaty wyniosły około 1000zł, kredyt na około 5% i zabezpieczeniem jest maszyna

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jeszcze nie pytałem w innych oddziałach,jutro mam zamiar troche pojezdzic i się dowiedzieć na czym stoje,bo jeśli mam nie dostać kredytu to d*pa z różnicowaniem.U mnie w BS nawet nie mają żadnych kredytów na start działalności.

@rider na finansowanie fabryczne brałeś ciągnik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj