Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 maj 2011 - 10:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aha dzieki za info:) ja mam numer 71x , i ciagla nadzieje ze doloza srodkow i starczy do mnie tez .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 09:40
  •  

#1042 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 maj 2011 - 19:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy jak składałem wniosek na ciągnik o mocy 85KM i kosiarkę 2,2m będę mógł kupić ciągnik innej marki o mocy 93KM i kosiarkę o szerokości 2,65m w tej samej firmie z której miałem ofertę ? I czy jak maszyny będą droższe to nie będzie problem ? Przedziały we wniosku mam ciągnik od 80KM do 95KM a kosiarka 2,2m do 2,6m .

#1043 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 maj 2011 - 20:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli masz tak jak piszesz to mozezs kazdej firmy kupic jesli drozsze kupic to bedziesz musiał dołozyc z włąsnej kasy. aby miesciły sie maszyny w granicach przedziłow te 5cm w kosiarce nei powinno stanowic problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 19 maj 2011 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No! Umowa podpisana. Kredyt prawie załatwiony, teraz trzeba cene sprzętu negocjować. Na jaki rabat można liczyć jeśli bierze się cały sprzęt u jednego dealera?

#1045 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 maj 2011 - 17:31

No! Umowa podpisana. Kredyt prawie załatwiony, teraz trzeba cene sprzętu negocjować. Na jaki rabat można liczyć jeśli bierze się cały sprzęt u jednego dealera?

zalezy na jaka kwote jaki sprzet bo niekiedy na cos chodliwego daja dobry rabat i ktory raz bierzesz u tego delera :) inaczej rozmawiaja jak pytasz sie o cene a inaczej jak im powiesz ze masz zamiar kupic i jak dadza dobra cene to zostawiasz zadatek bo od cennika a ceny faktycznej jest ogromna roznica mi za przyczepe wielton 12 ton wedlug cennika w full opcji zawolali 56 netto a udalo mi sie kupic 9 tys taniej

mam pytanie kupilem ciagnik na roznicowanie jak to jest z ozywaniem go we wlasnym gospodarstwie moglby ktos napisac obeznany w temacie bo nie wiem jak się tłumaczyć w czasie kontroli z góry dziękuje za info

#1046 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 maj 2011 - 10:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Umowa podpisana ! Długo to trwało ale jest. Jak to jest z tymi tablicami informacyjnymi ? Trzeba je mieć czy nie ?

#1047 Share fendos512c

fendos512c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 maj 2011 - 20:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli całkowity koszt operacji wynosi ponad 50 tyś euro wtedy tablica jest obowiązkowa ,tak mi powiedziała wczoraj pani z agencji przy podpisywaniu umowy.

#1048 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 maj 2011 - 07:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pod czerwca mija mi termin 7 miesięcy od złożenia wniosku a z Agencji dostałem tylko odroczenie terminu rozpatrzenia o 3 miesiące i to jeszcze po moim telefonie. Czy Agencja ma prawo jeszcze wydłużyć ten termin, bo na razie cisza, i nie wiem czy mam interweniować czy cierpliwie czekać?? I jeszcze jedno, czy sprzęt musi być kupowany od dealera z oferty załączonej do wniosku, czy można to zmienić??

Edytowany przez Rider, 28 maj 2011 - 07:53.

#1049 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No podpisana umowa. Do miesiąca powinno być po zakupach.

Sprzęt możesz kupić jaki chcesz, ja muszę podnieść moc z 90 km do 105 to muszę umowę aneksować w agencji, żebym później nie było problemów.

#1050 Share KamilFab

KamilFab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział na takie pytanie. Biorę na różnicowanie kombajn i działalność zaczynam od 15 czerwca i czy mogę maszynę kupic wcześniej czy dopiero po dniu jak zacznę tą działalność? Bo jedna osoba mi mówiła że najpierw muszę zacząć działalność a dopiero potem mogę kupić maszynę. I jeszcze jak pojadę składać wniosek o zwrot tych 100 tys to czy potrzebny jest dowód wpłaty z banku czy tylko faktura zakupu od sprzedającego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 maj 2011 - 13:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @KamilFab Kombajn kupujesz dopiero po rozpoczęci działalności, bo przecież bierzesz kombajn na działalność anie na prywatną osobę. Dlatego musi na fakturze być działalność XY.
Do składania wniosku jest potrzebny dowód wpłaty
Chłop ze wsi

#1052 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy pisał ktoś wniosek o aneks do umowy ? Jak to przebiega ?

#1053 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 maj 2011 - 16:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zawsze można faktóre wystawić później a kombajn mieć wcześniej.

#1054 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 maj 2011 - 14:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy umowa podpisana 26 a dzisiaj przyszło mi z agencji że otrzymuję pomoc o wartości brutto 98 tyś zł i przeliczone jest to na €.

O co to chodzi??

Czy to jest pomoc brutto czy jak?

#1055 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 30 maj 2011 - 21:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nareszcie przyszły poprawki. Jestem z końca zielonej listy w mazowieckim. Jakie wpisać PKD dla usługowego suszenia bo biorę suszarnię?

#1056 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 31 maj 2011 - 06:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.. Biore kombajn na roznicowanie.. mam pytanie , czy mozna działalnosc zawieszac ? skoro jest dzialalnosc wpisana sezonowa....jaki rodzaj opodatkowania wybrac ? pani ksiegowa proponuje mi ryczlt czyli od kazdej faktury 8.5%

#1057 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 maj 2011 - 08:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Działalności nie można zawiesić.

#1058 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 31 maj 2011 - 14:44

Witam.. Biore kombajn na roznicowanie.. mam pytanie , czy mozna działalnosc zawieszac ? skoro jest dzialalnosc wpisana sezonowa....jaki rodzaj opodatkowania wybrac ? pani ksiegowa proponuje mi ryczlt czyli od kazdej faktury 8.5%

a Vat od zakupionego kombajnu toć to przecież fortuna będzie i na ryczałci nikt ci go nie zwróci, zapłacisz sobie podwójny krus i tyle,

#1059 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 maj 2011 - 16:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziwne rzeczy z listą kolejności przysługiwania pomocy się dzieją.Ostatnia aktualizacja jest z 26 maja a wczoraj dostałem poprawki, jestem ponad setkę za zielonym na liście.O co w tym wszystkim caman.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:25

Dziwne rzeczy z listą kolejności przysługiwania pomocy się dzieją.Ostatnia aktualizacja jest z 26 maja a wczoraj dostałem poprawki, jestem ponad setkę za zielonym na liście.O co w tym wszystkim caman.

bo juz dostaja srodki i jada kolejne wnioski wedlug listy , a z jakiego wojewodztwa jestes?

koledzy a jak mam we wniosku dwie maszyny , to moge jedna kupic i wziac na nia zwrot a druga np za rok czy musze obie od razu kupic?