Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#961 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ja slyszalem ze juz nie ma byc naboru tylko maja byc dolozone pieniadze na ten co byl , w sumie to byłoby bez sensu jak by jeszcze jednego nie skończyli a nastepne juz zaczynali to samo działanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 00:58
  •  

#962 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam pytanie złożyłem wniosek na różnicowanie podpisałem umowę sprzed dostane za tydzień założyłem działalnośc ruszyła od 01.03.2011 dostałem z krusu kwit o dodatkowej składce ale nic nie dostałem z Us i nie wiem jak mam się rozlicza czy co miesiąc czy co kwartał w zeszłym miesiącu nie wystawiałem faktur za usługi wiec co mam składac do us czy oni mi coś przyślą jak to ma wyglodac czy sam muszę pojechac zapytac

#963 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 kwiecień 2011 - 22:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej musisz zgłosic do US sposób rozlicznia sie na odpowiednim formularzu. idz do biura rachunkowego ktore bedzie cie rozliczac i ci powiedza co i jak lub nawet sami wypełnia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share qrzysztof

qrzysztof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Nawet jeśli w danym miesiącu lub kwartale nie były świadczone usługi to nie zwalnia to z obowiązku złożenia deklaracji VAT. Oczywiście jeżeli wybierzemy rezygnację ze zwolnienia podczas rejestracji firmy.
Do szczepan84 - radzę pośpieszyć się z załatwieniem formalności w US bo mogą być problemy, ostateczny termin o ile dobrze pamiętam, to moment przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. Lepiej nie zaczynać działalności od nieporozumień z Urzędem Skarbowym.

#965 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kolego to ja ci powiem tak ostatnio w agrobiznesie mówili że bedzie nabur w czerwcu

Edytowany przez stachu19, 09 kwiecień 2011 - 20:13.

#966 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Właśnie dzisiaj rozmawiałem z kolegą na ten temat i mówił żeby się pośpieszyc bo US nie pyta tylko wali kary nawet jak nie było usługo to trzeba składac zerówki muszę w poniedziałek jechac i załatwiac jak rejestrowałem to w gminie mówili że wszystko zgłoszą i przyjdzie domnie fakt wszystko ale nie skarbówka
A co do różnicowania to ma byc tylko data jeszcze nie znana

#967 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A można z premią MR łączyć różnicowanie??

#968 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To ja już nie wiem , moim zdaniem to powinno być tak że jest nabór i rozdaja kase do konca i jest nastepny nabór a nie ze jescze jednego nawet w polowie nie skonczyli a za nastepny sie patrza zabrać

#969 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 06:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam składałem wniosek na zróżnicowanie,jestem już po podpisaniu umowy jednakże termin realizacji musiałem przełożyć na czerwiec 2012r ze względu że korzystałem z młodego rolnika.Mam pytanie bo maszyny chciałbym wziąć w tym roku tylko nie wiem z jakiego rodzaju kredytowania skorzystać bo pomostowy to raczej odpada płacić rok czasu odsetki od sumy 100%.Mam jeszcze jedno pytanie,jestem na ryczałcie zamierzam przejść na vat dopiero po założeniu działalności czyli w przyszłym roku, więc czy będę mógł sobie go odliczyć w przyszłym roku czy muszę teraz przejść na vat.

#970 Share Goryl

Goryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam pytanie czy zakupiony sprzęt ma być kupiony na firmę, którą wcześniej rejestruję czy na: ,,Jan Kowalski"

Najlepiej jakby ktoś napisał jaka jest kolejność działań po podpisaniu umowy z agencją w programie ,,Różnicowanie".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share qrzysztof

qrzysztof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Sprzęt kupujemy na firmę więc na fakturze powinno być coś w rodzaju "Jan Kowalski - Usługi Rolnicze" w zależności jak tam sobie nazwiemy firmę. Aby odliczyć Vat od kupionych maszyn trzeba być aktywnym podatnikiem tego podatku czyli kłania się zgłoszenie do US rezygnacji ze zwolnienia. Oczywiście zanim dokonamy zakupów.

#972 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy zakupiony sprzęt w ramach tego programu trzeba ubezpieczyć - chodzi mi tu o ubezpieczenie AC czy wystarczy samo OC.

#973 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy nie wiecie który w przybliżeniu numer rozpatrują w mazowieckim różnicowanie?

#974 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej znajomy ze wsi jest 5x któryś na liście , to sprzęt kupował coś w styczniu albo na przełomie z lutym , jakoś tak .

#975 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W przyszłym tygodniu mam podpisanie umowy, nr 23x wielkopolska

#976 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kurcze ja tez z wielkopolski jestem i mam numer 71x i nie wiem czy sie zalapie:(

fajnie byloby jak by dołożyli kasy , chociaż coś bym z Uni dostał a nie tak jak do tej pory wszystko ze swojej kieszeni :(

#977 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja jestem też z wielkopolski i mam numer 30X. Czyli kiedy moge się spodziewać podpisania umowy? Bo już mnie to oczekiwanie dobija!!!

P.S. Mój setny post :lol:

Edytowany przez gazela77, 11 kwiecień 2011 - 21:27.

#978 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

A ja jestem też z wielkopolski i mam numer 30X. Czyli kiedy moge się spodziewać podpisania umowy? Bo już mnie to oczekiwanie dobija!!!

P.S. Mój setny post :lol:

no z tego co pisal kazoo ma nr 23x to ty cos pod koniec kwietnia chyba , nie wiem jak im to szybko idzie w agencji ,ale raczej nie za szybko

#979 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam pytanie. w styczniu rodzice zapisali mi gosp rolne i chciałem skłóadać na różnicowanie w tym naborze. Czy mogę skłasdać wniosek na różnicowanie? czy jest jakaś przeszkoda ze jestem młodym rolnikiem i dostałem premie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share qrzysztof

qrzysztof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 19:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeżeli byłeś wcześniej ubezpieczony w KRUS jako domownik to nie widzę problemu. Natomiast w innym wypadku pojawia się problem ubezpieczenia społecznego. Aby można było pozostać w KRUS-ie trzeba być ubezpieczonym min. od 3 lat. W innym wypadku ZUS i wyższa składka więc trzeba sobie policzyć czy będzie się to nam opłacało. Co od premii to nie widzę tu problemu ale najlepiej znaleźć kompetentną osobę w ARiMR (to czasem nie jest takie oczywiste) i dopytać.