Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#901 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 marzec 2011 - 22:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w ryczałcie nie odliczasz amortyzacji i płacisz od kazdej złotówki wystawionej na fakturze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:15
  •  

#902 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 21 marzec 2011 - 23:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ile procent od dochodu placi sie podatku??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#903 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 marzec 2011 - 07:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 18

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 22 marzec 2011 - 07:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wiec bylo by to do przeskoczenia a ile musial bym faktor wystawiac jak myslicie zeby sie US nie czepil??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#905 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej cześć jeżeli na mgr nie kupie maszyn będę chciał kupić na różnicowanie ciągnik i pług do niego na usługi do orki powiedzcie mi jak by to wyglądało wiadomo usłóg bym miał z 10 ha rocznie może i więcej ale głownie by ten ciągnik pracował u siebie na 40 ha doradźcie jak by to wyglądało bo jestem zielony w róznicowaniu z tego co czytałem to trzeba założyć działalność oki jaki wtedy bym płacił krus lub jak by na tatę może bo on jest na zus ? i czy jakby ten ciągnik pracował w innych pracach np siew itp wiadomo by robił wszystko jakby to wyglądało arimr nie doczępiła BY się czy us ? i na jakich zasadach bym musiał bym być na wat i czy mógłbym wtedy np odliczać sobie wat od pasz nawozów i innych produktów nie związanych z tym ciągnikiem i tym pługiem? na razie czekam na odpowiedz z modernizacji ale najprawdopodobniej braknie kasy na mój wniosek:(

Edytowany przez kubus1988s, 22 marzec 2011 - 19:44.

#906 Share piotrek161

piotrek161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jestem zupełnie zielony w tym temacie. Od poczatku: moge składać to na usługi prawda ? czyli kupie sobie ciagnik powidzmy za 250000 i co wtedy ? musze jakies faktury pisac ? Ile mozna za to pieniedzy dostac ? Jesli sie sklada na PROW to na to tez mozna ?

#907 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

amortyzacja noiwej maszyny to 14% rocznie jeje wartosci wiec zeby płacic podatek przy maszynie za 200tys to trzeba by wystawic faktur na 28tys ale do tego jescze sa koszty jak paliwo, czesci td. wiec jescze wiecej a nadal bys nie płacił dochodowego.

biały -dzięki za odpowiedż

#908 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie @kubus1988s i @piotrek161 jeżeli nie chcecie czytać od początku to czytajcie od końca, bo pytania podobne do waszych były już nie raz opisywane, no i ile razy trzeba wałkować jedno i to samo?? Czy tak trudno naprawdę poczytać trochę? :unsure:
Chłop ze wsi

#909 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a te 3 lata na krusie żeby pozostać na krus liczy się żeby było 3 lata w dniu składania wniosku czy wdniu podejmowania zakładania tej działalnośc bo ja jakby w tym roku miał 2,5 roku jak jestem na krus ale wiadomo zanim to wszystko przejdzie to by 3 lata już było co nie i bym mógł zostać na kruss plus 200 zł dodatkowo

#910 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 22:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jakie trzy lata na krusie? Chyba Ci się działania pomyliły, bo tu trzeba byc 12 miesięcy.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zeby pozostać na krusie trzeba być 3 lataaa

Edytowany przez kubus1988s, 23 marzec 2011 - 23:09.

#912 Share dejvido

dejvido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wie ktoś może jak wygląda rożnicówka w wielkopolsce , ile wogóle bylo kasy na wielkopolske bo nie moge znalezc tego , z tego co wiem to zmieniły sie sposoby ustawiania kolejnosci z dnia 14 grudnia 2010.

"Kolejność operacji będzie ustalana na podstawie następujących kryteriów wyboru:

1) powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie (0-10 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gospodarstwach o najmniejszej powierzchni użytków rolnych;

2) podstawowy dochód podatkowy gminy na 1 mieszkańca (0-5 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gminach o najniższym dochodzie;

3) powierzchnia użytków rolnych na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) (1-3 pkt) – najwyższą liczbę punktów uzyskają operacje realizowane w gospodarstwach położonych w największej części na obszarach ONW;

4) nieuzyskanie pomocy ani w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, ani w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013 – preferowane będą operacje realizowane przez wnioskodawców, którzy nie otrzymali wsparcia z ww. działań."

i z tego co sie wczoraj dowiedziałem to jest obecnie przerabiany wniosek 350 , a do ilu starczy wie ktoś może ?

#913 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 09:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy powiedzcie, czy w różnicowaniu można kupić maszynę przed podpisaniem umowy, bo nigdzie nie mogę się tego doczytać.

#914 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 12:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Można tylko kupujesz na własne ryzyko.

#915 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 marzec 2011 - 17:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W związku z tym ze podpisałem już umowę i rozliczać się będę na zasadach ogólnych mam dwa pytania:
1.Czy Vat zostanie zwrócony od całości inwestycji czy od kwoty pomniejszonej o wartość dofinansowania?
2.Czy można w przyszłości dokupić jakieś maszyny, aby świadczyć nimi usługi i czy jest możliwość uzyskania zwrotu Vat za ich zakup?

#916 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy a powiedzcie czy cos dzieje sie w malopolsce... bo ja skladałam w grudniu , mam nr.396 i jeszcze nie mam żadnego odezwu z agencji

#917 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 21:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a mogę ja składać na róznicowanie jeżeli dostałem premie młodego rolnika ?????

#918 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 12:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy dostałem poprawki na zróżnicowanie dochodów :) 6 miesięcy od złożenie wniosku. Planowany zakup koparkoładowarka nh 110 lub 115.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#919 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dostałem decyzję odmowną ze względu na wyczerpany limit środków województwo mazowieckie . ;[ Jakaś paranoja składałem 22 grudnia a wnioski przyjmowali do 29. Poco Sawicki kazał przyjmować wnioski do wartości 120% dostępnych środków nie dokładając kasy. Maja rozpoczynać nowy nabór jak nie starczyło pieniędzy w poprzednim naborze, ręce opadają. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 20:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Złożyłem wniosek 17 grudnia woj podkarpackie jakieś 3 tyg temu były poprawki i do teraz nie ma żadnej wiadomości... nowa maszyna już by się przydała bo stara nawaliła ale jeszcze jedzie...