Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#881 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 15:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy kiedy dokładnie bedze nabór w tym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 02:16
  •  

#882 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 3 lub 4 kwartał. To w dużej mierze zależy od stopnia weryfikcji wniosków z MGR i MR.

witam ostanio moj syn dostal dofinanowanie w ramach programu mlody rolnik. Czy teraz moglby sie starac o doplate na inna dzialanosc gospodarcza ?? czy to tylko dotyczy domownikow ?? ok doczytalem sie ze moze to zorbic ale mam jeszczjendo pytanie ta dzialnosc kotra chce otowrzyc musi byc na terenie wsi ?? czy wystraczy ze mieszka na wsi a dzialnosc otworzy w miescie ??

Na wsi lub mieście do 5 tys. mieszkańców lub do 20 tys. mieszkańców w przypadku usług dla rolnictwa.
Musi by przynajmniej 12 miesięcy ubezpieczony w KRUS'ie, a na gospodarstwo muszą byc dopłaty bezpośrednie w roku poprzedzającym złożenie wniosku.

Jesli chodzi o transport samochodowy to w agencji powiedzieli mi tak że kwota pomocy przeznaczona na samochód nie może przekraczać 50% całej sumy pomocy, czyli maksymalny zwrot do auta to 50tyś. a za drugie 50 tyś trzeba zrobic cos
innego

Samochód tylko do transportu towarów lub przewozu ludzi od 8 osób wraz z kierowcą.
Trzeba dodac, że w przypadku firmy zajmującej się transportem drogowym, środki transportu wogóle nie mogą wchodzic do projektu.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#883 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:59

3 lub 4 kwartał. To w dużej mierze zależy od stopnia weryfikcji wniosków z MGR i MR.

Na wsi lub mieście do 5 tys. mieszkańców lub do 20 tys. mieszkańców w przypadku usług dla rolnictwa.
Musi by przynajmniej 12 miesięcy ubezpieczony w KRUS'ie, a na gospodarstwo muszą byc dopłaty bezpośrednie w roku poprzedzającym złożenie wniosku.

Samochód tylko do transportu towarów lub przewozu ludzi od 8 osób wraz z kierowcą.
Trzeba dodac, że w przypadku firmy zajmującej się transportem drogowym, środki transportu wogóle nie mogą wchodzic do projektu.

powjadasz 20tys a muj sąsiat też złorzył i dostał że tylko do 5 tys a jest unas 16 tys ludzi i mu dali odmowe to morze sie odwołać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zawsze istnieje możliwośc odwołania. Nawet jak olejesz ich pisma o uzupełnienie. Jaka jest szansa na uznanie odwołania to już inna bajka.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#885 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej słyszał ktoś o takim sposobie rozliczania z US jak: RYCZAŁT + VAT
Przy wizycie w biurze rachunkowym właśnie taki sposób rozliczania mi polecono.

vat od każdej faktury zakupowej na zarejestrowaną działalność podlega w calości zwrotowi - czyli od zakupionych maszyn, paliwa, części odzyskujemy całość vat-u.
A do US płaci się tylko 8,5% od wystawionej faktury (jeśli chodzi o usługi dla rolnictwa).

Edytowany przez wladek, 21 marzec 2011 - 12:10.

#886 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy zakup mlekomatu podlega pod ten program w temacie ?? jak nie to jaki podlega (oprocz MR) prosze o odp

Edytowany przez jopi1991, 21 marzec 2011 - 12:48.

#887 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 21 marzec 2011 - 12:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam pytanie... do kiedy można składac wnioski na róznicowanie ??

#888 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 13:05

mam pytanie... do kiedy można składac wnioski na róznicowanie ??

a od kiedy można składać bo jak ty sie pytasz do kiedy

#889 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy, jak Wy chcecie składac wnioski na dofinansowanie, jak Wam się nie chce sięgnąc dwa posty wyżej. Lenistwo ludzkie nie zna granic.

czy zakup mlekomatu podlega pod ten program w temacie ?? jak nie to jaki podlega (oprocz MR) prosze o odp

Można kupic mlekomat z Różnicowania.

#890 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 18:36

słyszał ktoś o takim sposobie rozliczania z US jak: RYCZAŁT + VAT
Przy wizycie w biurze rachunkowym właśnie taki sposób rozliczania mi polecono.

vat od każdej faktury zakupowej na zarejestrowaną działalność podlega w calości zwrotowi - czyli od zakupionych maszyn, paliwa, części odzyskujemy całość vat-u.
A do US płaci się tylko 8,5% od wystawionej faktury (jeśli chodzi o usługi dla rolnictwa).

te 8,5 procent to zryczaltowany podatek dochodowy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i teraz mam pytanie który byście sposób opodatkowania wybrali w działalności jeśli tych usług będzie niewiele.

#892 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 marzec 2011 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak kolego ale zero amortyzacji !!!!!!!!! a jak masz dochodowy na zasadach ogólnych przy inwestycji rzedu 200netto przez te 5 lat nie bedziesz płacił w ogóle dochodowego. pisałem o tym juz kilka razy wczesniej.

#893 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 21 marzec 2011 - 19:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a jesli bylo by sie na ryczalcie i uslug nie wykonywalo wogole to chyba nie bylo by problemu co??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#894 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej troche bedziesz musiał bo US sie moze czepic/

#895 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:17

a od kiedy można składać bo jak ty sie pytasz do kiedy

sory poprostu jestem w tym temacie kompletnie zielony i myslałem ze na róznicowanie był termin tak ajk na PROW ale mój błąd bo nie przeczytałem najpierw :/ a wyżej pisze ze 3 i 4 kwartał

#896 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no to powiedzmy kilka godzin tak gora 10 po 200zl to bym mial rocznie 2000tys dochodu na ryczalcie wiec jak z dochodowym z tego?? przeciez chyba nie musi byc nie wiem ile godzin pracy bo moge nie miec kklientów

#897 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy mógł bym prosić o wyjaśnienie w jaki sposób odlicza się amortyzację?

#898 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej amortyzacja noiwej maszyny to 14% rocznie jeje wartosci wiec zeby płacic podatek przy maszynie za 200tys to trzeba by wystawic faktur na 28tys ale do tego jescze sa koszty jak paliwo, czesci td. wiec jescze wiecej a nadal bys nie płacił dochodowego.

#899 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bialy wszystko ok ale wyjasnij jak to jest gdy jest sie na ryczałcie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak myslicie jaka lepiej działalnosć założyć usługi rolnicze czy wypożyczalnie maszyn bo rozważam te dwa warianty (generalnie chce kupic zgrabiake rozrzutnik i może jeszcze jakąś maszynke małą)