Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#821 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 marzec 2011 - 09:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej praktycznie wszystko zwiazane z transportem jest wykluczone z tego działania. maszyny stolarskie jaknajbardzioej tak. do do warunków jakie trzeba spełnic to krus musi byc płacony w pełnej składce przez conajkmniej 12 miesiecy., do tego mieszkac w gminie wiejskiej lub miejsko wiejskiej o okreslonej liczbie mieszkanców i chyba tez trzerba miec jakas ziemie na siebie przynajmnij jedna działke choc tyego nie jestem pewny trzeba by przeczytac broszurke ze strony agencji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:45
  •  

#822 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie można, jako koszty kwalifikowane sa uznawane tylko rzeczy nowe.

Nie wystarczy tylko zameldowanie, musisz mieć płacony KRUS jako domownik.

Jeśli chodzi o działalność transportową to niekoniecznie, widziałem na tym forum post, chyba @bialego , że jak pani w ARiMR zobaczyła wpis we wniosku transport to zbladła, czy jakoś tak.

Zdaje sie ze kolega chcial wziac przyczepe rolnicza i podpiac to pod uslugi transportowe. Ale mysle ze jesli bys wzial samochod to by przeszlo
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#823 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 11:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam! Koledzy moja sytuacja przedstawia się następująco. W styczniu składałem wniosek na modernizaję( ciągnik 92km, pług 3skibowy obrotowy, agregat uprawowy, ładowacz, przyczepa 10t) wszystko miało kosztować ponad 250tys zł. Niestety we wtorek dowiedziałem się że wniosek jest dość daleko za zieloną listą więc dla mnie napewno braknie pieniędzy. W związku z tym mam kilka pytań:
-Czy dane maszyny mogę kupić na różnicowanie
-czy i kiedy będzie nabór w łódzkim
-jakie warunki trzeba spełnić
-czy muszę zakładać działalność i jakie koszta w związku ztym będe musiał ponosić
-czy ogólnie to się opłaca
Dodam, że gospodarstwo to zaledwie 25ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 12:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mnie chodziło o zakup ciągnika siodłowego i jakiś naczep. I się właśnie zastanawiam czy to przejdzie. <_<

#825 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 16:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie przejdzie na 100% ten typ działalnosci czyli transport samochodowy specjalistyczny itd jest wykluczony. poczytaj ulotke tam jest wszytko opisane i kody pkd które sa wykluczone i podlegajace dofinansowaniu

#826 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 marzec 2011 - 18:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A coś takiego jak magazyn chłodniczy? budynek już stoi tylko na adaptacje go jako magazynu chłodniczego by wziąć kase. ma taki pomysł jakieś realne szanse na realizacje.

#827 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 18:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tylko to nie był by żaden specjalistyczny transport, a naczepy to byłyby skrzyniaki i chłodnie.

#828 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przeciez pisąłem ze transport i transport specjalistyczny. Wes chłopie poczytaj sobie troche na stronie agencji i bedziesz wszytko wiedział ! jakby transport mozna było podciagnac pod róznicowanie to pewnie u mnie na podwórku juz by stał zestawik :)

#829 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jaki wybieracie sposób rozliczenia z fiskusem w różnicowaniu
- księgi rachunkowe
- podatkowa księga przychodów i rozchodów
- ryczałt

jak kupujecie sprzęt to na fakturze jest: ,,Jan Kowalski" czy na np: "Usługi rolnicze Jan Kowalski"

#830 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:36

koledzy ja mam takie pytanko jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak to jest z zakupem kombajnu zbożowego, czy da radę, jak to wygląda wszystko?

w moim woj.czekajac w kolejce przy skladaniu wnioskow to prawie polowa to byly na zakup kombajnu zbozowego ,takze wypelnic wniosek i skladac !!!gozej z kasa bo tylko dadza 100 tys.a najtanszy kombajnik to 270 tys netto.wiec trzeba wybolic 170 tysiakow.plus vat ktory mozna odzyskac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kto może zostać Beneficjentem działania Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej?
O pomoc może ubiegać się rolnik lub jego domownik w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, lub małżonek tego rolnika:
który jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej,
który jest pełnoletni i nie ukończył 60 roku życia,
który ma miejsce zamieszkania w miejscowości należącej do:
gminy wiejskiej, lub
gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców, lub
gminy miejskiej, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców,
który nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o przyznanie pomocy na podstawie przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) (Dz. Urz. UE L 277 z 21.10.2005, str. 1, z późn. zm.), oraz przepisów Unii Europejskiej wydanych w trybie tego rozporządzenia lub przepisów odrębnych,
Uwaga: Wykluczeniu ze wsparcia w ramach tego samego działania w danym i następnym roku kalendarzowym podlega Beneficjent, w przypadku, którego w trakcie procesu przyznawania i wypłacania pomocy stwierdzi się umyślne złożenie fałszywego oświadczenia.
który nie wystąpił o przyznanie lub nie przyznano mu renty strukturalnej w ramach PROW 2004-2006 lub PROW 2007-2013,
który jest nieprzerwanie ubezpieczony w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników przez okres co najmniej ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy,
który nie będzie realizował operacji1 jako wspólnik spółki cywilnej,

jeżeli za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy, do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego posiadanego przez tego rolnika, przyznano płatność do gruntów rolnych.

Rolnik mogący ubiegać się o pomoc w ramach PROW 2007-2013 jest to pełnoletnia osoba fizyczna, zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek, działalność rolniczą w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzonego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.

I PROSZĘ O WYTŁUMACZENIE TEGO:
Domownik jest to osoba, która:
jest bliska rolnikowi,
ukończyła 16 lat,
pozostaje z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym lub zamieszkuje na terenie jego gospodarstwa rolnego albo w bliskim sąsiedztwie,
stale pracuje w tym gospodarstwie rolnym i nie jest związana z rolnikiem stosunkiem pracy.1

Rozumiem, ze taki domownik też może się ubiegac, i nie ma tu nic o skłądce KRUS

Edytowany przez pic2ek, 11 marzec 2011 - 11:12.

#832 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 11:35

Rozumiem, ze taki domownik też może się ubiegac, i nie ma tu nic o skłądce KRUS

Minimum 1 rok ubezpieczenia w KRUSie
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#833 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 12:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzowniłem do arimr-u, w II połowie roku znów bedzie nabór, i to w każdym województwie. dużo z was z tego skorzystało tak naprawdę? przeczytałem 3/4 tego wątku co prawda, i sam chciałbym skorzystać z tego, co prawda kupić sam tylko ciągnik, ale mimo wszystko mam jakieś obawy :( nie skorzystałem z programu modernizacji gosp. i dlatego wlasnie z tego bym chciał skorzystać.

#834 Share malkol8

malkol8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 22:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Panowie mam pytanie odnośnie tego Różnicowania.
Od listopada 2010 posiadam 11 ha gospodarstwo. Skorzystałem z programu MR. Nie dostałem dotacji na MGR. Wiem, że środki własne z MR nie mogą być przeznaczone na Różnicowanie. Chciałbym środki własne przeznaczyć z osobistych funduszy. Chciałbym zakupić prasę i pług. Posiadam ciągnik. KRUS płacę od listopada. Przykładowo nabór byłby w sierpniu przez kilka dni. Czy mógłbym złożyć wniosek?
A może dałoby radę w trakcie poprawek i uzupełnień zrobić taki myk, że donieść to zaświadczenie z KRUS, że jestem płatnikiem 12 miesięcy. A może MR tego nie dotyczy?

#835 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:16

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie tego Różnicowania.
Od listopada 2010 posiadam 11 ha gospodarstwo. Skorzystałem z programu MR. Nie dostałem dotacji na MGR. Wiem, że środki własne z MR nie mogą być przeznaczone na Różnicowanie. Chciałbym środki własne przeznaczyć z osobistych funduszy. Chciałbym zakupić prasę i pług. Posiadam ciągnik. KRUS płacę od listopada. Przykładowo nabór byłby w sierpniu przez kilka dni. Czy mógłbym złożyć wniosek?
A może dałoby radę w trakcie poprawek i uzupełnień zrobić taki myk, że donieść to zaświadczenie z KRUS, że jestem płatnikiem 12 miesięcy. A może MR tego nie dotyczy?

tylko jest jeden problem,trzeba zarejestrowc dzialalnosc gos.ale zeby byc na ,,podwojnym krusie" to trzeba podlegac co najmniej 3 lata...(oplacac skladki) a tak to zus i tylko 800 zl miesiecznie

tylko jest jeden problem,trzeba zarejestrowc dzialalnosc gos.ale zeby byc na ,,podwojnym krusie" to trzeba podlegac co najmniej 3 lata...(oplacac skladki) a tak to zus i tylko 800 zl miesiecznie

aby skorzystac z tego programu to 12 mies.trzeba byc ubezpieczonym w krusie/ale zeby zostac na podwojnym to 3 lata.takie sa przepisy..wiec musisz sie zastanowic czy to sie oplaca

#836 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 21:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to i tak się mimo wszytsko będzie opłacało!

#837 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 13 marzec 2011 - 22:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja w wlkp miałem numer 3XX i we wtorek 8.3.2011 przysłali mi wniosek z różnicowania do weryfikacji. Brakuje mi tylko odpisu ksiąg wieczystych i już wysyłam spowrotem. Ciekawe jak oni (arimr) długo sie beda z tym bawić zanim dojdzie do podpisania umowy?

#838 Share jaroslaw

jaroslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja mam panowie pytanie odnosnie samej umowy. Czy sa w niej jakies zapisy o tym, ze powierzchnia gosp nie moze sie zmniejszyc przez jakis czas od wyplaty, tak jak to ma miejsce w modernizacji gosp.?

#839 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 14 marzec 2011 - 18:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie pytanie zamierzam zkladac na roznicowanie i wszystko wiem jak jest a jesli moi rodzice sa na ryczalcie i tez by chceieli korzystac z roznicowania ale na Vat nie zamierzaja przechodzic to w jaki sposob bedzie comiesieczne rozliczanie sie rodzicow z US a druga sprawa co z amortyzacja i czy beda miec dodatkowe koszty jesli sa na ryczalcie?? bardzo prosze o odpowiedz kompetentnej osoby??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli chcesz odzyskac vat to dziłalnosc musi byc na vat, a zeby amortyzowac maszyny musisz byc na ogólnych z dochodowego. gospodarstwo nie bedzie miało nic wspólnego z dziłalnoscia gospodarcza.