Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#801 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy a czy w tym roku będzie nabór na różnicowanie ????
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 07:26
  •  

#802 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W bodajże 3 województwach już nie będzie naboru w tym roku z powodu wyczerpania środków. Na pewno nie będzie w kuj.-pom., wlkp i chyba lubuskiem, ale tu mogę się mylić odnośnie ostatniego województwa.

#803 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 marzec 2011 - 18:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Krzysiek w lubelskim będzie prawdopodobnie w czerwcu bo łukasik do agencji dzwonił i się pytał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 19:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy, mam taki problem. Otóż, termin realizacji we wniosku mam do końca maja i tu się pojawiły schody, gdyż z dileram odbiór maszyny miałem do końca lutego i teraz diler wysłał mi takie pisemko że jeżeli do 16 marca nie podpiszę umowy to zabierze mi zadatek i sprawa w sądzie się znajdzie. Więc jestem zmuszony do podpisania umowy ale składanie wniosku o płatność mam dopiero w czerwcu, od 1 do 15, a to jest 2 miesiące + dodatkowe 2 na otrzymanie kasy po złożeniu wniosku. Co daje mi trochę dużo odsetek, czy nie da się nic zrobić żeby wcześniej złożyć wniosek o płatność?? I też chciałbym starać się o szybszy zwrot Vat-u Doradźcie mi jak mam to zrobić bo będę świadczył usługi koszenia kombajnem zbożowym a fakturę wystawie dopiero pod koniec lipca. A Vatu jest dość dużo bo 75 tyś :(
Chłop ze wsi

#805 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2011 - 19:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wniosek o płatnosc mozesz złozyc wczesnije dlaczego nie ? ja tu nie widze problemu. A jak chcesz miec pewnosc ze arimr nie bedzie cio przeciagac z wnioskiem o płatnisc to rób aneks do umowy gdzie zmienisz termin realizacji. ale do puki nie mamsz podpisanej umowy w arimr to nie ma problemu bo sobie zmienisz termin i tyle :)

#806 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie że umowę podpisałem 2.5 miesiąca temu, bo jeżeli bym nie podpisał to rzecz jasna że mógłbym zmienić termin realizacji. A teraz jak to zrobić?? Tylko aneks do umowy o wcześniejsze złożenie wniosku o płatność? Jeżeli tak to było by dobrze... A co zrobić z Vatem, jak go wcześniej odebrać??
Chłop ze wsi

#807 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2011 - 20:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej vat normalnie kupujesz skałdasz o szybki zwrot i tyle. aneks to masz pewnosc ze nie beda odkładac go na póznij ale w sumie pewnie i tak by zrobili bez odkąłdania.

#808 Share heniek100

heniek100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 21:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy jak to jest z tym zróznicowaniem ktos pomoze:)moge wziasc kombajn?i ile zwroca pieniązkow?ile ziemi trzeba miec?i czy trzeba jezdzic po uslugach i sie rozliczac ze skarbówka?:)

#809 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 23:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy jestem z łódzkiego. w listopadzie złożylem wniosek i jak narazie nic a wiosna idzie. Jak idzie podpisywanie umów i kiedy mam szanse dostac poprawki?

#810 Share Daro65

Daro65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Pożarnictwo

Napisany 09 marzec 2011 - 14:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja jestem z śląskiego i u mnie wygląta to tak że wniosek składałem w wrześniu a poprawki przysłali mi w lutym a do podpisania umowy myśle że jeszcze z miesiąc muszę poczekać
PSP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy ja mam takie pytanko jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak to jest z zakupem kombajnu zbożowego, czy da radę, jak to wygląda wszystko?

#812 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie a jak mieszkam w mieście to dostane też

#813 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej POMOC MOŻE OTRZYMAĆ
Rolnik, jego małżonek lub domownik, który m.in.:
• jest pełnoletni i nie ukończył 60 roku życia,
• ma miejsce zamieszkania w miejscowości należącej do:
 gminy wiejskiej, lub
 gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców, lub
 gminy miejskiej, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#814 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a można zrobić to tak że mieszkam w mieście a na iny adres na wsi sie zakłada firme czy tak sie nie da

#815 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy ja mam takie pytanko jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak to jest z zakupem kombajnu zbożowego, czy da radę, jak to wygląda wszystko?

#816 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No a żeby dostać kasę na różnicowanie to trzeba mieć ziemię czy tylko wykształcenie rolnicze?

#817 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 22:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

No a żeby dostać kasę na różnicowanie to trzeba mieć ziemię czy tylko wykształcenie rolnicze?

Przede wszystkim trzeba być ubezpieczonym w KRUSie, więc raczej bez ziemi ciężko chyba, że jesteś domownikiem. Wykształcenie w tym działaniu nie jest sprawdzane.

#818 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 08:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No to wystarczy, że będę zameldowany w gospodarstwie ojca.

A mam jeszcze jedno pytanko. U nas w rodzinie wszyscy zajmują się transportem lub czymś z tym związanym i zastanawiam się czy no to też można przeznaczyć pieniądze?

#819 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 08:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wystarczy tylko zameldowanie, musisz mieć płacony KRUS jako domownik.

Jeśli chodzi o działalność transportową to niekoniecznie, widziałem na tym forum post, chyba @bialego , że jak pani w ARiMR zobaczyła wpis we wniosku transport to zbladła, czy jakoś tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 09:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy czy można kupić maszyny stolarskie używane na zróżnicowanie ?