Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#781 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam ,mam pytanie przy dzialalnosci gos.np.usługi koszenia zbóz,czy wykonywanie orki jaki bedzie podatek vat?(zasady ogólne) 23 ,czy 8

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 11:33
  •  

#782 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 marzec 2011 - 13:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 8

#783 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 13:19

Zgadza się, ale gdy np.w październiku kupujesz kombajn zbożowy na usługi to nie da rady nim zrobić usługi wcześniej niż lipiec/sierpień, a szkoda czasu i pieniędzy aby tyle czekać. Wtedy można napisać do US podanie/wyjaśnienie że w związku z sezonowym charakterem działalności prosisz o szybszą wypłatę VAT. Wtedy chyba w 60 dni jest zwrot.

25 dni to termin szybszego zwrotu VAT, ale musisz napisać podanie o zwrot VAT. Jeśli tak zrobisz od razu szykuj się na kontrolę z US, taki szybszy zwrot VAT jest obwarowany pewnymi warunkami, jednym z nich jest terminowe zapłacenie faktur i to będzie sprawdzał US.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 16:41

8

Dzieki

#785 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie
Czy budowe hali pod pieczarkarnie można podciągnąć pod różnicowanie ?

#786 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a nie wiem jak to jest z dziłami specjalnymi ale raczej nie bo dził specjalny to nie normalna dziłalnosc gospodarcza. Musisz poczytac na www.arimr.gov.pl

#787 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam ,czy ktos juz zarejestrowaldzialalnosc gos.?jak sprawa wyglada od strony podatku od nieruchomosci (gmina) chodzi mi o uslugi rolnicze w moim przypadku -kombajn zbozowy.
ja dzis bylem sie zapytac to oczywiscie panie najpierw nie wiedzialy jak to wyglada pozniej podpytujac sie sekretarza oznajmily ,ze grun tam gdzie bedzie stal ten kombajn trzeba odrolnic(w moim przypadku podworko) i bedzie podatek od nieruchomosci gdzies ok 0,90 zl za metr ...
nie wiem czy smiac sie czy plakac :) podatek to bylby maly ,ale procedura odrolnienie to mnie przeraza......moze ktos przerabial to juz ,???? jak jest inaczej to moze poda jakies rozporzadzenie/albo poda paragraf z dzienika ustaw....

#788 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:53

Z używanym nie ma problemów, chyba że jesteś osoba wnioskującą wspólnie z innym rolnikiem wtedy nie możesz. Jeśli sam, dodatkowo wypełniasz jeden dokument/oświadczenie że w myśl zalecenia Komisji 2003/361/WE prowadzisz działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Zamiast oferty składasz "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji". Ciągnik nie może mieć więcej jak 5 lat, czyli dla zakupów w tym roku nie może być wyprodukowany wcześniej jak w 2006r. Moc możesz zmienić aneksem, o ile starczy ci ha dla większej mocy.nie ma znaczenia, którą moc wpiszesz, wpisujesz ta która lepiej Tobie odpowiada. Byle by się zgadzała z oceną techniczną, którą będziesz musiał dołączyć do wniosku o płatność i dowodem rejestracyjnym.

jaka masz klase ziemi ?
jesli IV i słbsza to nic nie trzeba odralniac jakI, II lub III to niestety jest taki przepis i spore koszta !!!!!!!! nawet bardzo duze był o tym reportaz w "tygodniu"

Edytowany przez bialy2005, 03 marzec 2011 - 21:54.

#789 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 23:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak mi sie wydaje ze podatek sie nie nalezy przeciez usługi bedziesz wykonywał na polu a nie w gospodarstwie w gospodarstwie tylko postoj jak by tak było to wszyscy ktorzy parkuja samochodami wykonujacymi usługi tez musieli by odrolnić ziemie.Tak mysle nie wiem czy tak jest ale u mnie w gminie nic mi nie kazali płacic

#790 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 10:41

Tak mi sie wydaje ze podatek sie nie nalezy przeciez usługi bedziesz wykonywał na polu a nie w gospodarstwie w gospodarstwie tylko postoj jak by tak było to wszyscy ktorzy parkuja samochodami wykonujacymi usługi tez musieli by odrolnić ziemie.Tak mysle nie wiem czy tak jest ale u mnie w gminie nic mi nie kazali płacic

mam IV klase ziemi...dzis drzwonilem do starostwa powiatowego i oni wysmiali sie z tych urzednikow mojej gminy,zeby odralniac podworko na ktorym stoi kombajn...nic takiego nie trzeba robic ale gdybym chcial pobudwac jakis garaz pod dzialalnosc to juz by trzeba odrolnic,,,,ale ci moi gminni urzednicy to strasznie kumaci wiec pewnie czeka mnie przeprawa:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no dokładnie co do kombajnu to mozesz sie tak tłumaczyc ze swiadczys usługe tylko u klinta. ale to pewnie bedzie chodziło o plac gdzie jest garazownay to sie nazywa przestrzenia pomocnicza dziłalnosci czy jakos tak. ale od tego sa małę stawki podatku. I pewnie o to chodziło twoim urzednikom w gminie bo od takiego placu jest podatek kilkadziesiat groszy od m2 a od powierzchni pod dziłalnosc to kilkanasie złotych m2.

#792 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 12:13

Mariusz650, zapewne nie jestes beneficjentem programu róznicowanie i piszesz bzdury nie chodzi o ok 2800zł dochodu tylko podatku

Zwracam honor. Pomyliłem się, myślałem o podatku od dochodu a napisałem inaczej. Sorry za bląd. Dokładnie kolego nie korzystałem z takiego działania. Nie można przekroczyć 2835 zł podatku od dochodu.

Edytowany przez Mariusz650, 05 marzec 2011 - 12:23.

#793 Share ABC

ABC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 16:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam może ktoś mi powiedzieć gdzie można znalęźć listę osób na program Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej .Jestem z mazowieckiego .Zgóry dzięki

#794 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ABC- na stronie agencji raczej tego nie znajdziesz.Taka lista raczej nie istnieje, można jedynie dowiedzieć jaki się ma numer przyjęcia wniosku dzwoniąc do agencji jeżeli nie pamiętasz.

#795 Share ABC

ABC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ok

#796 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 05 marzec 2011 - 21:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Takie mam pytanko do osób które już prowadzą działalność i skorzystały z różnicowania. Czy warto było? Bo ja też mam złożone na różnicowanie(usługi dla rolnictwa) ale żona moja ma wątpliwości.Obawia się,że nie będzimy mieli chętnych na nasze usługi i że agencja się może doczepić.

#797 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej spokojnie nikt sie nie czepi :) poprostu moze byc nie trafiony biznes :) abys miał działalnosc 5 lat :)

Edytowany przez bialy2005, 05 marzec 2011 - 21:32.

#798 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 05 marzec 2011 - 21:43

spokojnie nikt sie nie czepi :) poprostu moze byc nie trafiony biznes :) abys miał działalnosc 5 lat :)

a ty biały długo już masz działalność ? i jaką jeśli można wiedzieć?

A i jeszcze chciałem zapytać jaki sposób rozliczenia z US wybrać? I czy w każdym wariancie rozliczenia można uzyskać zwrot VAT-u poniesionego na zakup nowych maszyn?

#799 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zeby odebrac vat to musisz byc na ogólnych a dochodowy mozna tez na ryczałcie tylko przy takiej inwestycji to bez sensu bo nie ma tam amortyzacji tylko płacisz kilka procent dochodowego od kazdej faktury wystawionej a na ogólnych masz amortyzacj - koszt 14% wartosci maszyn które kupisz przez 7 lat a wiec nie bedziesz płącił dochodowego przez ten okres :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 21:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy a ile czsu w rzeczywistosci trwa zwrot kasy z ARIMR bo w umowie jest chyba 2 miesiace?