Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#741 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 luty 2011 - 21:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W mazowieckim w tamtym tygodniu szwagier dostał pismo że ze względu na duża liczbę wniosków i skomplikowanie bla bla bla termin realizacji zostaje odroczony o trzy miesiące. składał wniosek w sierpniu zaraz na początku naboru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 18:06
  •  

#742 Share Daro65

Daro65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Pożarnictwo

Napisany 22 luty 2011 - 22:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wczoraj dostałem poprawki po pięciu miesiącach od złożenia wniosku
PSP

#743 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jaką roczną lub miesięczną kwotę planowanego dochodu podajecie we wniosku różnicowanie działalności.Ja podałem 20000 do 36 000 w piątym roku i nie wiem czy dobrze,a jestem w trakcie poprawek.Proszę o szybką pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 luty 2011 - 17:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aby na plusie było :)

#745 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki.Jeszcze jedno pytanie.Czy w projekcji finansowej-środki własne w pozycji inne...(np.oszczędności)po zrealizowaniu inwestycji można wpisać kwotę uzyskanej pomocy ?

#746 Share KamilFab

KamilFab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Janusz20 a dokładnie to który był Twój szwagier na liście? Bo ja też jestem z mazowieckiego i też dostałem takie pismo w tamtym tygodniu... Ja byłem 418 na liście i składałem 26 sierpnia.

#747 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 luty 2011 - 19:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to mało wazne przeciez to chodzi o to z czewgo sfinansujesz inwestycje pózniej to wszytko na oko sie pisze :)

#748 Share zetor7441

zetor7441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam

Mam do was Panowie pytanie czy nie wiecie czy w tym roku bedzie nabur na zruznicowanie jak tak to mniej wiecej kiedy moze on wypasc

Pozdrawiam

#749 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiedzieli mi w informacji ARiMR ,że może być nabór nowych wniosków w drugiej połowie roku ale wszystko zależy od prezesa ARiMR

#750 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja też wyczytałem w necie, że druga połowa roku.
Z różnicowaniem jest tak samo jak z MGR, że można realizować inwestycje dopiero po ogłoszeniu listy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej do tej pory w różnicowaniu o dofinansowaniu decydowała kolejność składania wniosków

#752 Share Daro65

Daro65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 luty 2011 - 21:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj zawiozłem poprawki do ARiMR,ciekawe ile czasu musi jeszcze upłynąć żeby podpisać umowę???
PSP

#753 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:04

do tej pory w różnicowaniu o dofinansowaniu decydowała kolejność składania wniosków

A zapewne w tym roku tak namieszają, że nie będzie wiadomo o co chodzi. Ja się obawiam, że wywiną taki numer jak z MGR w zachodniopomorskim...
(nie było dla niemleczarzy)

#754 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W tym roku będą inne zasady przyznawania wniosków
http://www.ppr.pl/artykul-nowe-zasady-rankingowe-160593.php

#755 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2011 - 08:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wiecie może, czy jak złożyłem wniosek w grudniu, (nie miałem jeszcze żadnego wezwania, kwota inwestycji 100tyś)czy byłaby możliwość "dopisania" do wniosku dodatkowych etapów tak żeby wykorzystać całą pulę zwrotu??
I jeszcze jedno w przyszłym roku w nowym naborze być może też bym skorzystał z tego programu, ale jedyny ciągnik jaki mogę wpisać do wniosku to U3512, który w 98r był kupiony na kredyt preferencyjny na poprzedniego właściciela, czy to będzie przeszkodą?? Ewentualnie jak można by to ominąć, bo nie chcę zbytnio brać nowego.

#756 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 25 luty 2011 - 08:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja mam takie pytanie bo mam fajną dużą stodołę niestety prawie całkowicie rozwaloną czy mógłbym dostać dotacje na jej odbudowę? I jaki ma mieć charakter to różnicowanie? To ma być tylko zwykła firma (np. handel sprzętem lub tartak) i jakie są warunki?

#757 Share kajko

kajko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wie ktoś jak daleko są z rozpatrywaniem wniosków w woj. śląskim bo już prawie 4 miesiące mija od złożenia wniosku i cisza

#758 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam fajny pomysł, na różnicowanie. Przypuszczam, że by się sprawdził. Pewnie i tak, albo bym się nie załapał, albo by mi nie dali. Trochę poza......... i sam se sfinansuje.

#759 Share Daro65

Daro65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kajko ja wczoraj zawiozłem poprawki do Częstochowy,a poprawki przysłali mi po 5 miesiącach także jeszcze musisz poczekać około 1 miesiąca
PSP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 luty 2011 - 00:53

Nie wiecie może, czy jak złożyłem wniosek w grudniu, (nie miałem jeszcze żadnego wezwania, kwota inwestycji 100tyś)czy byłaby możliwość "dopisania" do wniosku dodatkowych etapów tak żeby wykorzystać całą pulę zwrotu??
I jeszcze jedno w przyszłym roku w nowym naborze być może też bym skorzystał z tego programu, ale jedyny ciągnik jaki mogę wpisać do wniosku to U3512, który w 98r był kupiony na kredyt preferencyjny na poprzedniego właściciela, czy to będzie przeszkodą?? Ewentualnie jak można by to ominąć, bo nie chcę zbytnio brać nowego.

1. Wnioskowałeś 50tyś dostajesz max tyle ile wpisałeś we wniosku czyli 50tyś max ...
2. Na różnicowanie tylko maszyny nowe.....