Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#721 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 luty 2011 - 12:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej pod to to chyba tylko mikro i makro przedsiebiorstwa tam masz 100tyz zwrotu za kazde nowe miejsce pracy. ale musisz załozyc dziłalnosc i zatrudnic na 5 lat ta osobe czy osoby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:37
  •  

#722 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 luty 2011 - 17:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @indiana
dzieki za tak supper zrozumiala odpowiedz.. ja zlozylam na roznicowanie na ciagnik, wiec jesli kupie to tez go moge wrzucic w koszta? z gory dzieki za odpowiedz

Nie krzycz (Caps Lock)

Edytowany przez krolikNH, 17 luty 2011 - 19:09.

#723 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 17 luty 2011 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Timasz ten link Cię zainteresuje
http://finanse.wp.pl...mosc_firma.html
To było już w zesłym roku publikowane ,ale nie wiem dokładnie kiedy to wchodzi w życie. A tak poza tym , jak zobaczycie te komentarze mieszczuchów , to prosze opanować emocje :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 luty 2011 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja mam dylemat, mianowicie chodzi o budowe chłodni, pod jaką działalność najlepiej byłoby to "podpiąć"?? Myślałem o hurtowni. Jak wygląda później sprawa ze sprzedażą warzyw lub owoców. Budynek miałby mieścić się w gospodarstwie, w większości towar pochodziłby z włanych upraw, ale chciałbym też troszke pobawić sie innymi gatunkami. Jak miałbym się z tego rozliczać?? Wniosek byłby na tatę, bo ja będę chciał MR, takze z okresem na Krusie nie ma problemu, zakładamy działalność, płacimy składke i tyle?? Musze mieć kase fiskalną, co z sanepidem. Budynaek tak, czy tak powstanie, ale jeśli udaoby się dostać dofinansowanie to byłaby to chłodnia, jeśli nie narazie sama przechowalnia. Jestem optymistą i moja spekulacja zakłada kolejny nabór ;) Pozdrawiam

#725 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 luty 2011 - 22:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Timasz ten link Cię zainteresuje
http://finanse.wp.pl...mosc_firma.html
To było już w zesłym roku publikowane ,ale nie wiem dokładnie kiedy to wchodzi w życie. A tak poza tym , jak zobaczycie te komentarze mieszczuchów , to prosze opanować emocje :P

Dziekuje za odpowiedz :)
Jutro lukne na to co tam sie znajduje, a co do emocji to moge sie troszke zdenerwowac hehe ;)

#726 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie tam za bardzo co czytac :) poza obelgami mieszczuchów na rolników

#727 Share chillout

chillout

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.
Od wczoraj przekopuje się przed wszystkie strony tego tematu i powiem że dzięki Wam duzo udało mi sie o tym programie dowiedzieć. Dziś postanowiłem się zalogować i zadac kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi ( mogłem tez je oczywiście pominąć przez nieuwagę przy tej ilości postów) i mam nadzieje że od Was jako bardziej doświadczonych uzyskam odpowiedzi.
Czy nabór wniosków na program Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jest realizowany tylko raz do roku czy też 2 razy , z tego co tu przeczytałem to tylko raz ale na stronie arimr był zapis że odbywa się on w 2 kwartałach co roku.
Czy wszystkie maszyny oraz sprzet ( interesuje mnie bardziej sprżet budowlany) trzeba kupowac nowy czy może też być używany ?
Jeśli tak to czy w używanym sprzęcie istnieje możliwość odliczania amortyzacji od dochodu? ( czytałem trochę o tym i chyba tak ale chciałbym sie upewnić) .
Zakładam iż po złożeniu wniosku otrzymam refundacje ( wychodzimy w przyszłość) i mając a raczej nie mając 3 lat opłacanego KRUSu będę musiał się przenieść na ZUS co z góry przyjmuje do wiadomości i będę wtedy płacił przez 2 lata ok 320 zł miesięcznie a po tym okresie normalnie 850zł tak ?
Czy jeśli ziemia która posiadam jest w tej chwili w dzierżawie ( cała) a ja opłacam składki to mogę ubiegać się o dofinansowanie?
Jełśi jestem jedynym właścicielem gospodarstwa ( brak domowników / współmałżonków) to co się dzieje z ziemią w momencie mojego przejścia na ZUS ? Trzeba ja odrolnić ?? czy zostaje w dzierżawie ? Jak podejrzewam a nie miałem z tym styczności śa to pewnie dość spore koszty , których chciałbym uniknąć.
Z góry dziękuje za odpowiedzi .

#728 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @chillout
- Dotychczas był jeden nabór w roku i wygląda na to, że w tym roku też tak będzie. Jedyny problem to środki na województwa, w niektórych może zostać bardzo mało kasy np. wielkopolskie
- Tylko sprzęt nowy
- Jeżeli nie byłeś ubezpieczony przez trzy lata w KRUS, to z automatu przechodzisz do ZUS-u
- Jeśli chodzi o dzierżawę, to musisz składać w poprzednim roku wniosek o dopłaty. Jeśli składał dzierżawca to masz problem.
- Ubezpieczeni w ZUSie też mogą być rolnikami, tylko nie mają części "przywilejów" KRUS-owców. Ubezpieczenie społeczne nie ma nic do własności ziemi

#729 Share chillout

chillout

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziękuje za odpowiedz.

- Jeśli chodzi o dzierżawę, to musisz składać w poprzednim roku wniosek o dopłaty. Jeśli składał dzierżawca to masz problem.

Możesz to bardziej rozwinąc ?

#730 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 20 luty 2011 - 16:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dlok-owi chodzi o to że jeśli za te dzierżawy w 2010 składałeś o dopłaty ty, to ok, jeśli ten który dzierżawi od ciebie, to sory Winetou.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share chillout

chillout

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jesli umowa dzierżawy została dostarczona do KRUSu i oni wiedzą że ja tej ziemi nie obrabiam ale płace składki , to czy jesli w tym roku bym wzioł dopłaty na siebie to w 2010 mógłbym ubiegać się o dotacje ?

#732 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 20 luty 2011 - 19:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej eeeee......... masz maszynę czasu ??
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#733 Share piotr1313

piotr1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Liczy się rok poprzedzający złożenie wniosku. Jesli nie brałeś dopłat na 2010 bo ziemia była w dzierżawie a chcesz skorzystać z "różnicowania" to najpierw musisz zerwać dzierzawę, złożyć wniosek o płatność obszarową na 2011 a z "różnicowanie będziesz mógł skorzystać najwcześniej w 2012 o ile będzie jeszcze kasiorka z PROWu a to już wątpliwa sprawa <_<

#734 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy obeznani w temacie, mozecie odnieść się do mojego poprzediego posta, byłbym wdzięczny za informacje. A pozatym jak z umowami w małopolsce??

#735 Share lukasz7604

lukasz7604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Młody17 Dobra rada: na początek policz podatek od nieruchomości- jako rolnik nie płacisz podatku od chłodni. Jak zrobisz chłodnie na działalność, możesz się bardzo zdziwić ile samorządy potrzebują pieniędzy.

#736 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej u mnie 17zł za m2 powierzchni uzywanej do dziłalnosci a powierzchnia przylegajaca czyliu dojazd i inne 4zł za m2

#737 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 luty 2011 - 16:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam
Mam kilka pytań ponieważ mam zamiar starać się o dof. z programy różnicowanie na mamę bo ona jest płatnikiem KRUSU od 5lat tylko że nie bierze na siebie dopłat bezpośrednich bo dop. bierze tata czy może otrzymac to dof. na brykiet ze słomy i drewna kominkowego??
czy da sie zrobic zeby została na KRUSIE bo nie chce zmieniac na ZUS
kiedy ma ruszyc ten program?? w tym roku

#738 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 luty 2011 - 16:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie wiecie co tam z tymi wnioskami dostał już ktoś kto składał w grudniu

#739 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 luty 2011 - 16:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wie ktoś na jakim etapie rozpatrywania wniosków jest sytuacja w mazowieckim .Ktoś z tego regionu podpisywał ostatnio umowę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 22 luty 2011 - 19:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy ktoś z was złożył wniosek w grudniu i już podpisał umowę lub dostał zaproszenie do podpisania? Jak tam sytuacja wygląda w lubelskim?