Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 16 luty 2011 - 18:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak 16tys. po odliczeniu wszystkich kosztów, ulg podatkowych, kwoty zwolnionej od podatku, częsci składek, itd.

18% bądź 19% jeśli liniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 04:52
  •  

#702 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy a czy moze byc tez tak ze cały czas przezte 5 lat bede miala mniejszy dochod niż koszta...

#703 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy od tej kwoty dochodu brutto przysługuje jeszcze odliczenie kwoty wolnej od podatku tj. 556,02

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 luty 2011 - 20:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak ta kwota zwolniona obowiazuje

mozesz jechac na stratach a czego by nie ?

#705 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

koledzy a czy moze byc tez tak ze cały czas przezte 5 lat bede miala mniejszy dochod niż koszta...

Możesz mieć koszta większe od dochodu. Upraszczając: PRZYCHÓD - KOSZTY = DOCHÓD czyli skasowałem za usłgę 10tys. (przychód), koszt jej wykonania 8tys., czyli zarobiłem 2tys. (dochód) i od tego podatek.

Jeżeli przychód = koszta, to jesteś na zero, jeśli koszta przekraczają przychody to strata, a jeśli trwa to dłuższy czas i poczyniasz wówczas kolejne inwestycje to US się uśmiechnie do Ciebie. Zainteresuje się tym skąd bierzesz kasę na inwestycje...bo to by oznaczało, że masz lewedochody i nie chcesz się z nimi "podzielić" płacąc podatek.

Przysługuje odliczenie kwoty wolnej od podatku ale te 556zł jest na cały rok ;) możesz to podzielić na 12m-cy i co miesiąc odliczasz.

#706 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej powie mi ktoś jak to dokładnie jest czy mogę w 2011roku złożyć o dof. na brykieciarke do słomy i wagę chce założyć brykietowanie słomy ze ktoś przywozi 3t słomy a dostaje 1t brykietu oraz robic ze swojej słomy i sprzedawac na ryku czy moge złożyc o dof. na rożnicowanie a dodam ze w naborze 2011 bede składal na MR czy to nie bedzie przeszkadzało dodam ze teraz nie płace krusu. kwota jak mnie interesuje to 150-200tys wiem ze max moge liczyc na zwrot 100tys wiec 200to max może mi ktos pomóc w tej sprawie??

#707 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli bedzie nabór to bedziesz mógł złozyc wniosek pod warunkiem ze bedziesz conajmniej 12 mieisecy ubezpieczony w krus w pełnym wymiarze. czyli mozesz juz zaczynac płacic krus. mr nie koliduje z róznicowaniem ale zeby byc w krus musisz miec na siebie troszke ziemi.

co do obliczen podatku to wszytko oki robisz uslugi na 10tys koszty masz na 8tys ale amortyzacji masz 28tys wiec jestes w rachunku rocznym na -26tys !!!!!!!! kolejne inwestycje mozesz zrobic tylko za równowartosc dochodu bez amortyzacji albo wziasc kredyt jako przykrywke :)

Edytowany przez bialy2005, 16 luty 2011 - 21:17.

#708 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej MR z różnicowaniem się nie wykluczają- przy MR musisz jednak być w KRUS, a więc prowadząc działalność poza rolniczą nie możesz przekroczyć tych około 3tys. podatku dochodowego z tejże działalności bo inaczej trafisz z KRUS do ZUS.

@biały2005 to z 10tysiącami to był taki prosty przykład dla @kasia24, nie mający nic wspólnego z tamtymi "100czy 200tys."; poza tym amortyzację wrzucasz jako koszty.
Ja jeszcze nie widziałem banku dającego kredyt właścicielowi firmy generującej nie zyski, a straty.

Edytowany przez Indiana, 16 luty 2011 - 21:31.

#709 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w jego sytuacji to nie wypali chyba zeby załozył firme dopiero po 3 latach w krus bo go wyrzuca z krusu i mr do zwrotu :)

#710 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a mogę zapłacić KRUS kilka miesiecy w stecz bo jak otrzymam gospodarstwo w marcu/kwietniu a nabór na różnicowanie ma ruszyć w IIkwartale 2011 czyli kwiecień/lipiec wiec nie mam szans nawet gdy ruszy na jesieni można to jakos obejść czy nie da rady?? a może skorzystać z jakiegos innego programu możecie cos doradzić moze mikroprzedsiebiorstwo tylko tam muszę kogos zatrudnić wiec juz problem wiem ze jakos da sie opłacac KRUS wstecz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Biorąc na MR musisz być przez min 3lata być na KRUS, ubezpieczenie wstecz nic tu nie zmieni. A przez te 3 lata chcąc zostać przy KRUS (co jet korzystne, bo KRUS co kwartał a kilkaset zloty co miesiąc do ZUS to jest spora ulga na starcie) musisz obniżać dochód czym się da ;) czyli mieć jak najwiecej kosztów. Dochód można wykazać albo i nie.

Edytowany przez Indiana, 16 luty 2011 - 22:32.

#712 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nom pewnie że nie będę zawsze faktur wystawiał jak bedzie taka potrzeba to zmieszcze sie w tych 3tys wiadomo ,,każdy orze jak może" i kombinuje aby było dobrze myślę ze i ja z tym sobie poradzę i zostane na KRUSIE tylko czy będe mógł jakos otzrymać to wsparcie i takie cos prowadzic w 2011roku i jak z tym KRUSEM 12miesiecy wstecz zrobić?? zeby to jakos otrzymać bo bez tego wsparcia to troszeczke ciężko mi bedzie a tak mam 150 na ten cel dołożą 100 i bedzie oki :rolleyes: Da radę jakoś tak zrobić żeby w tym roku otrzymac MR 75tys + różnicowanie ??

#713 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 16 luty 2011 - 22:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie a ja mam takie info mianowicie w przyszlym naborze na roznicowanie beda preferowane gospodarstwa ponizej 4 esu i co wy na to by ja mam podniesione cisnienie...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#714 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dobrze ze napisali"bedą preferowane" to wtedy nawet o wiekszym ESU sie załapia pod warunkiem ze nie bedzie nabor trwał 2 dni tak jak w wielkopolsce a jak bedzie tak jak u mnie to wszyscy wchodza (u mnie nabor trwał od wrzesnia do konca roku)

#715 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ciekawe...a jeśli ktoś nie jest rolnikiem, a domownikiem rolnika? ;) i skąd domownik ma mieć 4esu

#716 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 16 luty 2011 - 22:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie no ja nic nie wiem tylko pisze co slyszalem a co bedzie to sie zobaczy:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#717 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tez słyszałem o zmianie preferencji w kolejnym naborze. a co do kolegi to musisz wybrac albo wziasc mr i czekac z róznicowaniem 3 lata albo płacic juz krus i robic tylko z róznicowania. bo wstecz nie da sie juz płacici jak kiedys. choc i tak to by ci nic nie dało bo biora mr jestes zobowiazany byc na krus 3 lata od podpisania umowy, a zeby miec dziłalnosc i zostac na krus musisz byc conajmniej 3 lata w krus w pełnej składce.

#718 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 luty 2011 - 23:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to każdy tak uważa ze nie mam sans otrzymania MR i roznicowania w 2011 roku?? czy może bedzie jakas możliwosć??

#719 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 17 luty 2011 - 09:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie uwaza tylko to jest nie wykonalne!!!!!! Mozna wziasc mr ale róznicowanie dopiero po 3 latach. Ja tak robie dopiero w kwietniu moge załozyc działalnosc bo mija mi 3 lata krus-u. Ale wniosek złozyłem w 2010 i juz mam umowe podpisana. A MR składałem w 2008

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 luty 2011 - 09:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Drodzy koledzy widze ze jesteście zorientowani w temacie funduszy rolniczych wiec mam pytanie (niestety nie zwiazane z tym tematem ale juz nie wiem gdzie to przykleić a osobnego nie zakladam)
Wiec obilo mi sie o uszy ze jest cos takiego jak wsparcie dla osob zatrudniajacych pracownikow w gospodarstwie i w tym działaniu mieszcza sie jeszcze zony rolnikow i domownicy oczywiscie z oplacanymi swiadczeniami. Moze ktos cos konkretniejszego wie na ten temat najbardziej interesuje mnie mozliwosc otrzymania dotacji na domownikow
Przepraszam ze pisze nie w temacie:)
Z gory dziekuje za odpowiedz