Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#601 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzis podpisałem umowe w lubelskim a skłądałem pierwszego dnia naboru nr 110. umowa była przygoitowana juz od grudnia ale mi sie nie spieszyło a dzis przy okazji składanina mgr podpisałem umowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 13:48
  •  

#602 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na jakiej podstawie są rozpatrywane wnioski na róznicowanie? Czy jeśli miałbym dobry biznes plan z którego wynikałoby że interes będzie opłacalny, to czy dostałbym poztywną opinię? Chodzi mi o usługi rolnicze, na co mógłbym składać papiery, żeby dostać kase. Mieszkam w regionie gdzie wszyscy mają krowy mleczne.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#603 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bialy2005 - to można i na pierwsze i na drugie skladac..?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A można kupić maszyny i liczyć na zwrot częsci kosztów, jeżeli wniosek na różnicowanie nie został jeszcze rozpatrzony i w póżniejszym czasie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Czy w tej sytuacji agencja zwróci mi pieniądze za maszyny które zakupiłem 2 miesiące wcześniej???

#605 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Agencja zwróci dokładnie tyle ile będzie wynikało z umowy, za zakupy zrealizowane już następnego dnia po złożeniu wniosku. Ale tylko pod warunkiem pozytywnie rozpatrzonego wniosku.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#606 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czyli mogę kupić maszyny czekając za decyzją! a maszyny muszą być kupione razem czy można kupić najpierw jedną poczekać na zwrot kosztów a dopiero póżniej następne maszyny na różnicowanie??? Czy muszę najpierw kupić wszystkie maszyny a póżniej wystąpić o zwrot kosztów?

#607 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 08:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kupować możesz osobno a o zwrot występujesz jednorazowo na podstawie faktur lub w odstępach czasowych jeśli masz tak podpisaną umowę z ARiMR

#608 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 28 styczeń 2011 - 10:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie jak to jest z tym wystawianiem faktur na usługi np orka i wystawiam fakture na kwote 100zł netto plus 23% vat i ten vat musze odpowadzić do skarbowego czy nie? i czy oprócz tego musze oddać jeszcze 8,5% jak jestem na ryczałcie tak? jeśli sie myle to czy mógł by mi to ktoś wytłumaczyć.

#609 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 12:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie 23% tylko 8 albo 9% bo jeszcze się nie pytałem księgowej i nie wystawiasz faktury tylko ewidencje prowadzisz. podatek dochodowy płacisz z różnicy między kosztami a przychodem. Oczywiście trzeba w to wszystko wkalkulować koszt zakupu maszyn (kilkaset tys zł).

#610 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale jesli byłby na ryczałcie to nie płaci od róznicy przychodu i kosztów tylko od całych przychodów. a vat to swoja droga. jesli by sie rozliczał z dochodowego na zasadach ogólnych czyli liniowy 18% od dochodu netto a to w tej sytuacji jest najbardzioej opłacalne bo bedziesz miał przez 7 lat spora amortyzacje maszyn. 14% rocznie wartosci maszyn tylko jescze nie iwem czy pomniejszonej o zwrot agencji czy całosci bo w arimr mówiła ze sa rózne wersje. ze niby w róznicowaniu nie odlicza sie zwrotu a ze w mikro i makro juz odlicza sie zwrot od amortyzacji. takze to trzeba bedzie skonsultowac a moze nawet prosic o interpretacje US.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a dlaczego piszesz ze przez 7 lat..?? przecież bylo mówione ze obowiazkowe jest 5lat.. jak to jest.

#612 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kasia24 amortyzacja maszyn rolniczych to 7lat, 14% wartości rocznie ;) auto zamortyzujesz w ciągu 5lat (20%)

#613 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 14:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 5 lat jest w ARiMR, czyli przez ten okres musisz posiadać daną maszynę. A 7 lat jest na Vat, bo jest 14% amortyzacji rocznie, tak jak koledzy wyżej piszą ;)
Chłop ze wsi

#614 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej pronar a ty płacisz vat od kazdej faktóry i jesli tak to ile i ile srednio rocznie wypisywałeś godzin na ciągnik?

#615 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wcześniej na Różnicowanie brał mój ojciec ciągnik, to było w 2004 roku, to miał wpisane usługi takie jak: koszenie, prasowanie, orka, załadunek obornika cyklopem i chyba coś jeszcze. Pisał dość symboliczne fakturki, rocznie to około 15 godz wpisywał na faktury u tych ludzi co wykonywałem usługi (ojciec nie jeździł tylko ja ;) ) Ciągnik był kupowany przed wejściem Vatu na maszyny rolnicze i nie było potrzeby żeby działalność była na Vacie.

Teraz ja będę brał kombajn na różnicowanie to działalność będzie na Vacie, a wszystkim będzie zajmował się mój księgowy, chce on 200 zł na kwartał, także ja tylko fakturki będę mu dostarczał a on będzie musiał tak robić aby było dobrze :lol:
Chłop ze wsi

#616 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy doradzcie... złożyłem wniosek na rożnicowanie,, mysle żę przejdzie.. i bede zakładał działalność ,, usługi rolnicze,, czy w takij sytuacji przechodzic na rozliczanie na ogolnych zasadach.., czy jak.. macie może doświadcznenie..

#617 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie, nie jestem w temacie za bardzo więc prosze o interpretacje kosztów.Przykład, na różnicowanie wezme suszarnie za 130tyś netto. Jestem na vacie. Przez ile lat muszę mieć zarejestrowaną działalność i co najważniejsze , jakie koszty przez te lata mi wyjda? Podatki, krus itp. Czy mi się opłaci to?

#618 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej krus to dodatkowe 200zł co kwartał, ksiegowa 100-200zł miesiecznie lub kwartalnie, o dochodowym trzeba zapomniec - amortyzacja :) jescze dojdzie podatek od nieruchomosci chyba ze to suszarnia przewozna i bedziesz swiadczył usługi u klienta.

#619 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie czy mógł bi mi ktoś zrobić jakąś symulacje kosztów jakie bede ponosił w różnicowaniu robiąc na usługach np. 100 godzin-chodzi mi o to ile dochodowego zapłace rocznie ile vatu od kazdej godziny i jaki rodzaj opodatkowania najlepiej wybrać-dzieki wielkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

krus to dodatkowe 200zł co kwartał, ksiegowa 100-200zł miesiecznie lub kwartalnie, o dochodowym trzeba zapomniec - amortyzacja :) jescze dojdzie podatek od nieruchomosci chyba ze to suszarnia przewozna i bedziesz swiadczył usługi u klienta.

Biały czyli przez 5 lat muszę tą działalność utrzymywać,krus około 4-5tyś przez ten okres.Rozwiń troche temat amotyzacji.Koszt suszarni przewoznej około 130tyś netto. Jestem vatovcem i działalnośc tez była by na vacie. Czyli z oleju opałowego bym vat odliczył? Ile rocznie usług muszę wykonać by nie dowalili mi podatku?